Šta je novo?

Autobuska Stanica BAS(trenutna i novoplanirana na NBG)

Боље да су направили дил са арапима за изградњу мултифункционалне железничко-аутобуске станице у блоку 42 и Прокопа са тржним центром, него што измишљају нешто са Београдом на води.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=371245#p371245:1inds6gr je napisao(la):
Дошљак » 12 Feb 2016 12:09 pm[/url]":1inds6gr]Боље да су направили дил са арапима за изградњу мултифункционалне железничко-аутобуске станице у блоку 42 и Прокопа са тржним центром, него што измишљају нешто са Београдом на води.

Naravno da bi to bilo bolje ali sumnjam da bi Arapi pristali. Nijesu ti oni juče rođeni.
 
Па и њима би ваљда више одговарале две ексклузивне локације са поприлично изграђеном инфраструктуром на трасама кретања највећег броја становника и на којима би одмах могли да се граде хотели и тржни центри, него простор који нема ни основну инфраструктуру, који је потпуно одсечен од свих токова и који захтева огрмона улагања и време за почетак изградње пошто фали све живо (обалоутврда, електромрежа, водовод и канализација, гасовод и грејање, телекомуникације, саобраћајнице...).
 
Autor ovog rešenja bi mogao da konkuriše za izradu sada zahtevanog aneksa stanice. Autor: Miša Spasov

223d6d38959575.5606a24abc9c2.jpeg



97650438959587.5606a1d16bfbe.jpeg



5f05e338959589.5606a4d45ce6e.jpeg


16318738959583.5606a19fb5f4c.jpeg



1ba4e538959591.5606a24a600aa.jpeg




4abdec38960757.5606a25480551.jpg



Ovo je bio njegov predlog za glavni projekat BAS-a u bloku 42, ali može kao pomoćna stanica BAS-a na autokomandi.

Najbolje bi bilo napraviti četiri ovakve stanice BAS-a na obodu grada Beograda. Na primer: Palilula (Kotež), Zemun (kod distributivnog centra pošte), Voždovac (negde uz auto put), Čukarica kod Ceraka. Kao oni kiosci iz '70-tih, laki za izradu i montažu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=371420#p371420:2mmousx5 je napisao(la):
Mair » Sub Feb 13, 2016 4:31 pm[/url]":2mmousx5]Autor ovog rešenja bi mogao da konkuriše za izradu sada zahtevanog aneksa stanice. Autor: Miša Spasov

223d6d38959575.5606a24abc9c2.jpeg



97650438959587.5606a1d16bfbe.jpeg



5f05e338959589.5606a4d45ce6e.jpeg


16318738959583.5606a19fb5f4c.jpeg



1ba4e538959591.5606a24a600aa.jpeg




4abdec38960757.5606a25480551.jpg



Ovo je bio njegov predlog za glavni projekat BAS-a u bloku 42, ali može kao pomoćna stanica BAS-a na autokomandi.

Najbolje bi bilo napraviti četiri ovakve stanice BAS-a na obodu grada Beograda. Na primer: Palilula (Kotež), Zemun (kod distributivnog centra pošte), Voždovac (negde uz auto put), Čukarica kod Ceraka. Kao oni kiosci iz '70-tih, laki za izradu i montažu.
Extra izgleda. Respect
 
Ovo je u Energoprojektovom stilu :D
 
Može ovaj objekat u različitima bojama da se napravi na različitim lokacijama. Na primer: Bela, Zelena, Žuta, Plava itd.

Bela bi bila zanimljiva, naravno i zelena.
 
Mali: Dogovor u Londonu oko nove autobuske stanice

Autor: http://www.mondo.rs/Tanjug

Beograd će uz pomoć Evropske banke za obnovu i razvoj početi izgradnju nove glavne autobuske stanice u novobeogradskom bloku 42, najavio je gradonačelnik Beograda Siniša Mali.

Vrednost radova je 20 miliona evra, rekao je Mali u Londonu, gde se održava investicioni samit EBRD, kojem prisustvuje i premijer Aleksandar Vučić.

"To je za nas najvažnija vest danas, jer Beograd decenijama čeka na novu autobusku stanicu. Dogovorili smo danas da EBRD podrži izgradnju stanice, i očekujemo da će radovi početi na proleće naredne godne", rekao je Mali novinarima.

Mali je naveo da od te banke očekuje tehničku, ali i pomoć kroz znanje u javno privatnim partnerstvima i kroz eventualno finansiranje.

"Želimo da ne radimo sami na tome, da imamo partnera i operatera koji će pomoći da stanica profunkcioniše, i EBRD će nam u tome pomoći", rekao je on.

Prema njegovim rečima, nakon otvaranja železničke stanice Prokop, ovo je najvažniji infrastrukturni projekat u Beogradu.

"Time ćemo, ne samo rasteretiti centar grada od saobraćaja, već stvaramo i osnovu za izgradnju druge faze projekta Beograd na vodi", rekao je Mali.
 
Ja mislim da bi stanari naselja Belvill-a i ulice Milutina Milankovica trebali da se pobunimo kako ne zelimo autobusku stanicu uz vec zeleznicku stanicu, toplanu i gsp garazu koje imamo u blizini, posto znamo koje sve negativne posledice to donosi sa sobom... Ako mogu ovi na Banovom Brdu da se bune zbog sume, mogli bi i mi da trazimo da nam naprave park...
 
Богами, пројектована аутобуско-железничка станица би само поправила слику и стање на терену. Изместили би бувљак, не би било уличних продаваца који сада праве свој бувљак на простору некадашње реплике Теразија, и цео тај блок би изгледао мање апокалиптично него што изгледа данас. Што се тиче буке, нажалост већ имате довољну буку од гараже ГСПа, која је опет ту од раније. Само моје неко виђење је да се ситуација која је у околини садашњег БАС-а и ГЖС неће преселити у блок 42 и његову околину, потшо ће то бити потпуно другачији концепт и филозофија. Отприлике ће људи чекати превоз у тржним центрима и кафићима за разлику од садашњих смрдљивих чекаоница БАСа и ГЖС као и популарних паркова који их окружују.
 
Kad su kupovali stanove za sve se znalo prije nego su kupili stanove
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=372768#p372768:e83bi9hw je napisao(la):
Stomatolog » 22 Feb 2016 07:24 pm[/url]":e83bi9hw]Ja mislim da bi stanari naselja Belvill-a i ulice Milutina Milankovica trebali da se pobunimo kako ne zelimo autobusku stanicu uz vec zeleznicku stanicu, toplanu i gsp garazu koje imamo u blizini, posto znamo koje sve negativne posledice to donosi sa sobom... Ako mogu ovi na Banovom Brdu da se bune zbog sume, mogli bi i mi da trazimo da nam naprave park...
Jel se to belvijaneri plaše drugarica noći? :lol:

A Osnovna škola koja je planirana na severozapadnom ćošku bloka 67 na 15 metara od glavne autobuske stanice u gradu, pravi pogodak ako mene pitate.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=mc1HrcA83ys[/youtube]
 
Post sam napisao sarkastično.
Napisao samo ga zato što se oko petlje Petlovo brdo vodi polemika i traži se rešenje na visokom nivou.
Iskreno više bi voleo neko naselje nalik na Airport city nego autobusku stanicu koja će uvek biti ruglo pošto smo mi takav mentalitet.
Ako oni mogu da se bune, zašto nebi mogli i mi?
Da li je normalno da vrtic i buduca osnovna škola budu prve komšije glavnoj autobuskoj stanici i železničkoj stanici koja će najverovatnije ukidanjem glavne železničke stanice postati dominantnija od Beograd centar (Prokop)?
 
prilicno sam siguran da su glavna autobuska i jedna od cetiri planirane glavne zeleznicke stanice grada visi prioritet od obdanista i skole, a svakako i duze u planu, pa cak i od tog belvila (sto je direktor vec rekao), tako da slobodno mozete da trazite da pomere vrtic malo dalje.

nisam primetio sarkazam u objavi ni nakon opaske, jer su ton i poenta druge objave identici, oprosti mojoj mladosti
 
Ja ću tebi da postavim retorično pitanje, da li su borići na petlovom brdu bitniji od petlje? ;)
Ako jednima popustis onda moras i drugima...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=372822#p372822:3rqwz4y3 je napisao(la):
Mair » Mon Feb 22, 2016 10:00 pm[/url]":3rqwz4y3][youtube]https://www.youtube.com/watch?v=mc1HrcA83ys[/youtube]

Ma vidite boobies ovoj ribi na 0:57, kakva stanica, kakvi bakraci :D
 
Mozete da zaboravite da ce te dobiti skolu u belvilnjaku izgradice vam je a bloku prema delti jednu za oba bloka
 
свиђа ми се локација али плашим се гужви у свим околним улицама а посебно у улици јурија гагарина која је већ сада оптерећена поприлично...треба одрадити неко мерење саобраћаја...можда се она и неће толико додатно користити већ ће се саобраћај више одвијати у попречним улицама између милутина миланковића и ње саме.а што се тиче становника белвила и а блока,па шта да се каже...остаје им да према гаражи и према будућој аутобуској станици покрену иницијативу за изградњу заштитног зида од буке...ништа др..али биће ту и великог загађења...можда неке тује или тако неко дрвеће да се посади већ сада,па да стигне до 2019.
 
Vrh