Šta je novo?

Autobuska Stanica BAS(trenutna i novoplanirana na NBG)

Mnogo je ljudi koji nisu rođeni u Beogradu i koji žive u njemu tek nekoliko godina. Za to vreme ne možeš da naučiš sve toponime koje rođeni Beograđani znaju.

Imam na poslu par ljudi iz unutrašnjosti, žive u BG nekoliko godina, ali ne znaju gde je Obilićev venac, a o imenima blokova na NBG ne vredi ni započinjati priču. Koriste Google Map kada treba da dođu do neke tačke u užem centru grada.

Jedan se preselio u Blok 64 i objašnjava mi da živi u Bloku 70.

Ne osuđujem ih (previše), ali činjenica je da mnogi ne znaju dovoljno da bi se bavili novinarskim poslom.

Naravno, ima i rođenih Beograđana koji ne znaju dalje od svog bloka ulica.
 
Ja ne vidim kako na novom sajtu mogu da vidim red vožnje za međunarodne relacije,..

Iz nekog razloga nekih međunarodnih polazaka ima, nekih međunarodnih polazaka nema. Ima i jedan bag. Polaske Niš ekspresa Niš - Sofija prikazuje kao Beograd - Sofija (kakve veze ti polasci uopšte imaju sa BAS) tako da neko može da kupi kartu Beograd - Sofija koja je ustvari karta Niš - Sofija i čeka polazak Beograd - Sofija u vreme kad autobus polazi iz Niša...:oops:
 
Mnogo je ljudi koji nisu rođeni u Beogradu i koji žive u njemu tek nekoliko godina. Za to vreme ne možeš da naučiš sve toponime koje rođeni Beograđani znaju.

Imam na poslu par ljudi iz unutrašnjosti, žive u BG nekoliko godina, ali ne znaju gde je Obilićev venac, a o imenima blokova na NBG ne vredi ni započinjati priču. Koriste Google Map kada treba da dođu do neke tačke u užem centru grada.

Jedan se preselio u Blok 64 i objašnjava mi da živi u Bloku 70.

Ne osuđujem ih (previše), ali činjenica je da mnogi ne znaju dovoljno da bi se bavili novinarskim poslom.

Naravno, ima i rođenih Beograđana koji ne znaju dalje od svog bloka ulica.
Ma za Bljuc rade klinke koje studiraju, to im praksa par meseci, a nikog nije ni briga sta pisu, svejedno je 1000 vesti dnevno, ko to vise pazi...
 
autobuska-stanica-bas-novi-beograd-300924-01.jpg

autobuska-stanica-bas-novi-beograd-300924-02.jpg

autobuska-stanica-bas-novi-beograd-300924-03.jpg

autobuska-stanica-bas-novi-beograd-300924-04.jpg

autobuska-stanica-bas-novi-beograd-300924-05.jpg

autobuska-stanica-bas-novi-beograd-300924-06.jpg

autobuska-stanica-bas-novi-beograd-300924-08.jpg

autobuska-stanica-bas-novi-beograd-300924-09.jpg

autobuska-stanica-bas-novi-beograd-300924-10.jpg

autobuska-stanica-bas-novi-beograd-300924-11.jpg

autobuska-stanica-bas-novi-beograd-300924-12.jpg

autobuska-stanica-bas-novi-beograd-300924-13.jpg

autobuska-stanica-bas-novi-beograd-300924-15.jpg

autobuska-stanica-bas-novi-beograd-300924-16.jpg

autobuska-stanica-bas-novi-beograd-300924-17.jpg

autobuska-stanica-bas-novi-beograd-300924-18.jpg

autobuska-stanica-bas-novi-beograd-300924-19.jpg

autobuska-stanica-bas-novi-beograd-300924-20.jpg

autobuska-stanica-bas-novi-beograd-300924-21.jpg

autobuska-stanica-bas-novi-beograd-300924-22.jpg

autobuska-stanica-bas-novi-beograd-300924-23.jpg

autobuska-stanica-bas-novi-beograd-300924-24.jpg

autobuska-stanica-bas-novi-beograd-300924-25.jpg

autobuska-stanica-bas-novi-beograd-300924-26.jpg
 
Ovde se prilično jasno vidi da stanica nije projektovana za veći kapacitet od ovoga sto radi danas. Dakle, nema više linija, nema više putnika, to je zakucano. Jedino ako će praviti još 2-3 ovakve po drugim delovima pa da ova samo radi Sever, to će dati na kapacitetu…Nejasno kako su zamislili da ozbiljan grad sa ovim brojem autobusa i putnika opstane bez stanicne zgrade, to je katastrofalan propust za Grad Beograd i ko god je na vlasti
 
Opa, evo drugi dan bela elegantna varijanta stanice ide u žuto…videćemo koliko je ovo dugovecno vrlo brzo izgleda
 

Prilozi

  • IMG_4862.jpeg
    IMG_4862.jpeg
    728,2 KB · Pregleda: 167
Није смарање. Коришћење два писма је шизофрено и готово непостојеће у свету. Нема потребе за два писма. Ћирилица за нас и енглески за странце.
Па нема коришћења два писма то ради Старбакс, овде је само једно латинично. Ова власт гаси и на последњим местима ћирилицу. И Вичић се потписује АV а не АВ. Вулини и Селаковићи бацају коске у медије као што бацају о Косову, а у пракси се латиница брише из јавног простора.
 
Па кад Лојаница више преферира цеви и оштре углове, а тога нема у флори осим трња.
 

Na slikama lepo izgleda, novo je, mada verujem i da se stara stanica slika iz drona izgledala bi dobro...

Ulaz u stanicu bi trebalo da je sa strane prema bivšem buvljaku? Vidim puno ljudi sa koferima koji čekaju na ulici (između Parkinga Belville i stanice) gde ulaze autobusi, a tu stoje i taksi vozila na "sva 4" i blokiraju jednu saobraćajnu traku. To beše ono ulazak u autobus bez peronske karte... Ne sećam se više, davno sam bio student i vozio se autobusom :)
 
Pretpostavljam da će ulaz i da bude sa strane prema bivšem buvljaku kada se izgradi stanična zgrada, trenutni ulaz je usko grlo i deluje veoma privremeno rešeno.
Samo sve se bojim da ćemo da čekamo staničnu zgradu kao što smo čekali staničnu zgradu na Prokopu.
 
@Steva

Zar nema na slikama zgrada sa ulazom u stanicu, kakva dodatna stanična zgrada im je porebna za ulaz?
 
Јесу ли ови први перони кад аутобуси уђу у круг БАС-АСБ долазни перони, нисам баш пратио на часу?
 
Da li je lose dimenzionisan ovaj centralni deo izmedju perona (nazovimo ga parking)? Jer na ovim Beobuild slikama deluje da je vec pun. Gde je tu mesto za dalju ekspanziju?
 
Tек након селидбе ће да их поједе бла бла кар.
 
jel šoferi mogu peške sa ovog centralnog autobuskog parkinga da izađu? Ili moraju putem nešto da preskaču.
 
Letos smo se skupili komšije, nabavili behaon iz Inženjering bau i popločali veliko dvorište, skoro 150 kvadrata (ne pitajte zašto je gazda istog to morao da radi, uništio je prelepo travnjak). To znači da možemo da napravimo i autobusku stanicu pošto nema veće razlike.

Možda je meni lako da se šalim pošto odavno ne koristim usluge iste, ali autobusom mi dolaze dragi gosti, pa ću moratti da ih sačekam na novoj "autubuskoj". Imam dve dileme, gde parkirati, pošto ne vidim na slikama i klipovima dobar prostor za to, Ili da li je bolje koristiti prevoz. Ako se već koristi prevoz, da li je do Karaburme bolje otići na Banovo Brdo ičekati 23, ili uzjahati 95-icu pa preko Brankovog do Pnačevca pa presedati na 16 i 23.
Šta god pričali stara je imala bolju lokaciju, osim možda za ljude koji žive na Novom Beogradu i dolazee iz Vojvodine.

Inače ja kada sam studirao, obavezno sam posle dolaska u BG išao da prošetam Knez mihaljovom i na Trg Republike, anravno kada bi bilo vremena. TTto mi ej bila kao priprema za teško učenje.
 
Letos smo se skupili komšije, nabavili behaon iz Inženjering bau i popločali veliko dvorište, skoro 150 kvadrata (ne pitajte zašto je gazda istog to morao da radi, uništio je prelepo travnjak). To znači da možemo da napravimo i autobusku stanicu pošto nema veće razlike.

Možda je meni lako da se šalim pošto odavno ne koristim usluge iste, ali autobusom mi dolaze dragi gosti, pa ću moratti da ih sačekam na novoj "autubuskoj". Imam dve dileme, gde parkirati, pošto ne vidim na slikama i klipovima dobar prostor za to, Ili da li je bolje koristiti prevoz. Ako se već koristi prevoz, da li je do Karaburme bolje otići na Banovo Brdo ičekati 23, ili uzjahati 95-icu pa preko Brankovog do Pnačevca pa presedati na 16 i 23.
Šta god pričali stara je imala bolju lokaciju, osim možda za ljude koji žive na Novom Beogradu i dolazee iz Vojvodine.

Inače ja kada sam studirao, obavezno sam posle dolaska u BG išao da prošetam Knez mihaljovom i na Trg Republike, anravno kada bi bilo vremena. TTto mi ej bila kao priprema za teško učenje.

Imaš preko ulice ogroman parking na kome je do sada uvek bilo mesta... Pored u Belville-u je 3. zona i u tom delu oko zgrade AirSerbia uglavnom ima mesta.
Trebalo bi samo u Marka Hristića staviti semafor na ovom pešačkom, pošto će biti više ljudi, a posebno ljudi sa koferima koji će sporije prelaziti...

Screenshot 2024-10-01 at 09.30.50.png
 
Letos smo se skupili komšije, nabavili behaon iz Inženjering bau i popločali veliko dvorište, skoro 150 kvadrata (ne pitajte zašto je gazda istog to morao da radi, uništio je prelepo travnjak). To znači da možemo da napravimo i autobusku stanicu pošto nema veće razlike.

Možda je meni lako da se šalim pošto odavno ne koristim usluge iste, ali autobusom mi dolaze dragi gosti, pa ću moratti da ih sačekam na novoj "autubuskoj". Imam dve dileme, gde parkirati, pošto ne vidim na slikama i klipovima dobar prostor za to, Ili da li je bolje koristiti prevoz. Ako se već koristi prevoz, da li je do Karaburme bolje otići na Banovo Brdo ičekati 23, ili uzjahati 95-icu pa preko Brankovog do Pnačevca pa presedati na 16 i 23.
Šta god pričali stara je imala bolju lokaciju, osim možda za ljude koji žive na Novom Beogradu i dolazee iz Vojvodine.

Inače ja kada sam studirao, obavezno sam posle dolaska u BG išao da prošetam Knez mihaljovom i na Trg Republike, anravno kada bi bilo vremena. TTto mi ej bila kao priprema za teško učenje.
95 bolje.
 
био сам јуче на новом БАС-у, и морам да признам да, колико год да је лош пројекат, станица изгледа сасвим пристојно. што каже, како смо се надали, добро смо и прошли. само још да се изгради станична зграда, и биће сасвим солидна станица
 
Vrh