Šta je novo?

Autobuska Stanica BAS(trenutna i novoplanirana na NBG)

IMG_4429.jpeg
 
Da li neko zna trasu kretanja autobusa?
Da li će ići delom od bloka 44 Jurija Gagarina prema autobuskoj, ili će ići putem Tošinig bunara pa UMP-om preko kule West ka autobuskoj?
 
Vidim na sajtu stoji korisničko uputstvo sa napomenom da se karte kupljene onlajn koje sadrže QR kod, moraju isključivo odštampati na zaštićenom papiru na BAS-u i da se to može obaviti na jasno označenim mestima na Beogradskoj autobuskoj stanici pre ulaska na peron. :D

Ukoliko kartu niste odštampali pre ulaska na peron, neće Vam biti dozvoljen pristup peronu za ukrcavanje, tako da Vas molimo da pre ulaska na peron kartu odštampate na jasno označenim uređajima za štampu online karata. Karte kupljene i izdate na biletarnici Beogradske autobuske stanice su već odštampane na zaštićenom papiru i njih nije potrebno ponovo odštampati.
 
Линије из Младеновца и Сопота у правцу ка НБГ-у су могли преусмерити да се искључују код Антифашистичке борбе, а не код Владимира Поповића, јер би постојала могућност за стајалиште Сава Центар и у смеру ка БАС-у. Овако ћемо имати хаос на Мостару
 
Линије из Младеновца и Сопота у правцу ка НБГ-у су могли преусмерити да се искључују код Антифашистичке борбе, а не код Владимира Поповића, јер би постојала могућност за стајалиште Сава Центар и у смеру ка БАС-у. Овако ћемо имати хаос на Мостару
Možda malo nelogičan potez da imaš stajalište Sava centar kad ideš ka Mladenovcu, ali nemaš kada dolaziš iz Mladenovca. Znači na prilazu mostu gde je obično najžešći saobraćaj imaš stajalište, ali na silasku s mosta kad si ga već prošao bez obzira na količinu gužve e tu onda nemaš i tu onda skraćujemo trasu da idemo odmah kroz Jurija Gagarina. Bode oči malo taj izbor. Razumem da se ovako malčice skraćuje trasa, ali pitanje je čemu to. Imaš tri semafora i na jednoj i na drugoj varijanti. A mnogima bi verovatno značilo da mogu da izađu kod Sava centra iz autobusa, odnosno da ne prave gužvu u gradskom od Autokomande ili BASa. No dobro, nije ni to toliko strašno, sve mora da ima neke prednosti i mane.
 
Poslednja izmena:
Zna li neko sta se desava sa medjugradskim autobusima koji su stajali u Zarkovu, oni za Cacak, Bajinu Bastu, Valjevo i sl. koji su isli kod Zarkovo. Da li je ukinuto stajaliste u Zarkovu za medjumesne autobuse? Nigde ni jedna informacija o tome....
 
Prevoznik nema čitač on hoće papir da vidi i otcepi😂
Naplaćuju 250din putnicima peronsku kartu (ako sam dobro čuo) a prevoznicima ko zna koliko i za te pare ne mogu da ulože desetinu soma jura da uvežu telefone majstora buseva na kojima je instaliran soft Pos čitač kao za IPS Qr plaćanje? 😂 U krajnjem slučaju mogu i prevoznici da se udruže i reše još povoljnije ako hoće celu Srbiju da pokriju a ne samo Bg

To me podseća na to vreme kad nisu hteli da prihvataju nikakve kartice (sve do 2016 ili 17) koliko se sećam.
"Visoka im provizija" "komplikovano" 😂
Flixbus ima svoje čitače a šta će ovi što su kupili preko Getbybus app nek im Bog u pomoći.
Edit: samo me zanima da li i taj koji je kupio preko Flix Il Get appa mora na neki šalter da kupi fizički žeton za peron.
 
Poslednja izmena:
Закона о службеној употреби језика и писама, Закона о употреби српског језика у јавном животу и заштити и очувању ћириличког писма, а пре свега тога Устава Републике Србије.

Ако ћемо са те, правне стране. Ако ћемо свако по свом нахођењу и схватањима — онда ништа, па чије превагне.
 
Brt pa ni na aerodromu ni u vozu ti ne traže odštampan Qr kod. Koji 16vek, strašno.

Na BAS-u se očigledno primenjuju strožiji bezbednosni standardi... Ne možeš ni da odštampaš kod kuće, nego mora na specijalnom zaštićenom papiru :LOL: Neko se utalio verovatno za tabake papira sa odštampanim BAS watermark-om...
 
samo me zanima da li i taj koji je kupio preko Flix Il Get appa mora na neki šalter da kupi fizički žeton za peron.
Da, ako kupiš kartu direktno od prevoznika ili drugog posrednika koji nije BAS (getbybus, bus4me...), moraš da kupiš peronsku sam. Na staroj stanici se išlo na informacije i tu uzmeš peronsku kartu, ne znam kako je sada na novoj :D
 
Zaječarski jesu. Reče vozač da im ne dozvoljavaju za taj jedan polazak.
Ne znam kako je kod ostalih, ali ovo stajalište bi premeštanjem autobuske na Novi Beograd trebalo uvek da funkcioniše.
Bice veselo na autokomandi
Ako je dosad bila guzva, sad tek sledi pakao
 
Na BAS-u se očigledno primenjuju strožiji bezbednosni standardi... Ne možeš ni da odštampaš kod kuće, nego mora na specijalnom zaštićenom papiru :LOL: Neko se utalio verovatno za tabake papira sa odštampanim BAS watermark-om...
Utaliće se i za softver za verifikaciju i autorizaciju Qr kodova i gateway, ne boj se ništa dobiće posao ko treba 😂 A sam Qr može da očita bilo koji telefon.
 
Vrh