Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 284 95,0%
  • BMC

    Glasovi: 15 5,0%

  • Ukupno glasača
    299
И боље што не знају само још треба око тога да се нервирају. Што мање знаш о лошим стварима то боље. Нас са форума ово занима јер нам је то хоби али већина људи једва зна да постоје приватни превозници.
Pa nije bolje, jer da znaju, malo širi deo populacije, ovo im ovako baš ne bi prošlo. Ima privatnih prevoznika svuda po Evropi, al ovakvog bahaćenja i rasipanja raspoloživih resursa, kao u Beogradu, mislim da nema nigde.
 
Pa nije bolje, jer da znaju, malo širi deo populacije, ovo im ovako baš ne bi prošlo. Ima privatnih prevoznika svuda po Evropi, al ovakvog bahaćenja i rasipanja raspoloživih resursa, kao u Beogradu, mislim da nema nigde.
Да. Али људи не морају да виде у Сремчици који је превозник кад се деси незгода. То се зна. Возио сам се са 511 у оном старом бусу из Белорусије. Био је неки застој (не сећам се због чега). Толико се тресао да сам мислио да ће ми нешто пасти на главу.
 
Ne moraju da znaju, al bi trebalo da znaju kako Grad troši pare, i ovako velike promene bez da iko skoro uopšte odreaguje, da je baš normalno nije.
Највећа глупост која је урађена је расходовање Солариса. Били су најбољи аутобуси од ГСП -а а они купују Хигер и Бмц. Све се више уздам у приватне превознике. И једно питање: Јел зна неко шта ће бити с оним новијим Икарбусима јел остају или иду у расход.
 
Jedine zglobne Ikarbuse koje imamo preostale su u Zemunu. Tamo ih urnisu i ne odrzavaju. Jel ima sanse da se nekad prebace u drugi pogon? Ja se ne vozim zemunskim linijama pa nemam sanse da udjem u “emare” , ali sad kad su na 18 bas sam se lepo navozao za ova 2 meseca. Mozda su mi omiljeni autobusi koji postoje pored Solarisa.

Jel od ponedeljka 16. ponovo NBGD na 18 i na kojim linijama ce njihovi BMCovi zglobni ici? Samo da proverim jos jednom za svaki slucaj. Mozda se nesto i promenilo, ko zna 🤔.
 
Kojih 50, zglobni Bmc ne vredi ni 200 000
Nisi dobro procitao, kaže da su privatnici platili za 50 000 manje nego gsp, ali to ne znamo jer privatnici uzimaju vozila bez tendera, što verujem da je i jedan od razloga zašto se linije dele privatnicima. Mnogo se lakše mulja i ugrađuje ako nema tendera.
 
Jedine zglobne Ikarbuse koje imamo preostale su u Zemunu. Tamo ih urnisu i ne odrzavaju. Jel ima sanse da se nekad prebace u drugi pogon? Ja se ne vozim zemunskim linijama pa nemam sanse da udjem u “emare” , ali sad kad su na 18 bas sam se lepo navozao za ova 2 meseca. Mozda su mi omiljeni autobusi koji postoje pored Solarisa.

Jel od ponedeljka 16. ponovo NBGD na 18 i na kojim linijama ce njihovi BMCovi zglobni ici? Samo da proverim jos jednom za svaki slucaj. Mozda se nesto i promenilo, ko zna 🤔.
Ne verujem da ima šanse.Jer kad su dosli zglobni BMCovi u NBGD I Karaburmu,oni su dali jos tih IK218M 2017.godiste u Zemun.
Zemun ima taj zglobni koji sam naveo,IK218M 2013 godiste,IK 218 2012 godiste i mozda neki IK218N 2008. godiste i one solarise sa Karaburme
Od solo vozila imaju IK112M,Higer i neki IK112N dal od Kosmaja
 
Највећа глупост која је урађена је расходовање Солариса. Били су најбољи аутобуси од ГСП -а а они купују Хигер и Бмц. Све се више уздам у приватне превознике. И једно питање: Јел зна неко шта ће бити с оним новијим Икарбусима јел остају или иду у расход.
Pa gradonacelnik kasze da od 1.9.(ne znam koje godine) ne smeju vozila stara od 10 godina u saobracaj.Seku se.To je usvojeno sigurno jer sad kupuju jel te te turske buseve,sto svi prozivaju da su nikakvi.Boga mi meni BMC solo jeste krš.Dal do njega ili do ordzavanja ne znam.Po mom misljenju meni Higer bolji,iako skripi,ipak je Higer kolko tolko ok
 
Neće se Solarisi rashodovati, bar ne svi, negde će ih baciti da voze, ili prosto prodati. Za Conecto su našli rešenje da rade prevoz dece. Mogu da ih poklone Novom Sadu, ili nekom gradu u Srbiji, a možda i prodaju nekom u inostranstvu, jer nisu ti busevi za bacanje i mogu još da voze.
 
Solarisi sigurno mogu još 5 do 7 godina lagano da voze, taman dok ne napune 20 godina, tako da bi im bilo bolje da ih prodaju kao polovne i da zarade nešto.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 
Ma kakvo poklanjanje i prodaja! Taj ko potpiše rashod Solarisa treba da mu ime i prezime uđe u istoriju Beograda kao jednog od najvećih idiota Ja bih njega na Wikipediju da čitaju mlađi naraštaji šta je potpisao!!

Taj propis o starosti vozila je idiotski! I uopšte ne biram reči kad to kažem, jer mislim da su sasvim adkevatne!
 
Nadam se da ce jednog dana neka buduca vlast ponovo kupiti Solarise,koji su realno najbolji busevi u zadnjih desetak godina koji su kupljeni...neko voli Bmc,neko Higer,ali je činjenica da su trenutno najbolji...pričam o GSP-u naravno...tu iskljucujem Mercedese Streline koji zbog imena svakako imaju neki pedigre...ali što se tiče GSP-a,nadam se da će neko ipak imati mozga jednog dana i uradi pametnu stvar....

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 
Vrh