Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 265 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    278
Razumem da svaki dodatni dinar prihoda dobro dođe GSPu ali počeli su da mrače sa ovolikim brojem vozila prekrivenim reklamama. Ne pričam samo o autobusima nego i o trolejbusima. Tramvaje ne gledam često pa i ne obraćam pažnju.
 
To је историјска колор шема јавног превоза Београда, само су је дилетанти лоше извели. Оригинално фарбани стари Икарбуси су имали више беж детаља, око прозора, на предњим браницима и вратима. Проблем је и што данас већина млађих аутобуса нема више лимарију око прозора и врата, па доминира више црна него бела.
 
900 kao da su pravili da se voze robijasi po kazamatima, a ne putnici... Samo mi nije jasna jedna stvar, ako zadjete u harmoniku jednog od IK218M redovnih na 73 (serija 2013, ne navodim garazni broj jer isti nije redovan na liniji), videcete stanje zgloba i poda kao da su vezbali na njemu ovi iz Sirije... Na nekim delovima po Omladinskih Brigada je skakao i tresao k'o jarac, podolit od trecih od cetvrtih vrata vrata je u stanju raspada, ali ajde to, nego sa onoliko malo prozora sam se raspadao za 6 stanica autobuskih, jos na svu tu muku manjak vazduha, a od uzasne izolacije sam video da se i vozacu smucilo sto tera tu riksetinu... Ko je odgovoran za stanje podolita i konstrukcije, jer je na tom primerku te serije, je onaj krug raspadnut dibidus i propao da kad naleti na rupcagu imas zelju da budes na krovu, sa te, a sa druge strane kakve su sanse da Ikarbus iole ovakave poluproizvode ucini autobusom dostojnim normalnog coveka, a sa druge strane taj isti vozac je ovu seriju Ikarbusa itekako napljuvao, a redovan je na liniji vec duze vreme, jer menja pogone... U cemu je tu problem?
 
Da li pricas o 1387? On je danas bio na 73 a inace redovan je na 706... Sto se tice prozora mislim da fizicki nema gde vise da stane, jedino da polupas staklo i resen problem. U nekim busevima su povadjeni osiguraci ili su crkli pa siberi ne mogu ni da se otvore...A i ne znam koji bus se nece tresti kad na leti na rupcagu? Ako ti vec tu ne odgovara brate lepo promenis mesto na kom stojis i miran si. Ako ti se ne svidja podolit u prikolici, ne svija ti se u zglobu, onda lepo imas prva i druga vrata i milina. Ako ti ni to ne odgovara, cekas drugi bus. Ja najbolje znam kako je ziveti sa 73 i 706 jer ih stalno koristim ne samo 6 stanica, neego mnogo vise... A ako mislis da ti je put u gradu ocajan, dodji pa vidi jedan dan put od Elektronske do Pupinovog mosta i neces se vise zaliti..
 
Ne znam koliko godina imas, ali se ja linijom poput 73 vozim skoro 29 godina, i linija nikad nije bila normalna i niti ce ikad biti normalna, jer ocigledno GSPu ne polazi za rukom da sredi stanje na liniji, dopustaju pozare na vozilima. Ne znam koliko imas godina, ali ja znam da je cak i raspali Ozrenbus makar imao razumevanja i 7 juli privatnici na 73 koji su krajem 97 godine dospeli na liniju, cak je i danasnji Cvrcak drzao tu liniju prvi put kad se pojavio krajem 90ih godina, sto se tice stanja podolita, nemoguce me je ubediti, da takva serija Ikarbusa iz 2013 godine ima problem sto im se isti raspada, a Solarisima se ne desava to... Jos gore, vozio me je Solaris na 95, kojem isto ne odajem garazni broj, kojem je pod u full stanju, jer znam vozace da se zalazu za isti, jer doticni primerak ne izostaje sa 95, i ne kvari se... Kako je to moguce? Poljski pod na autobusima je bolji od Ikarbusovog, a godiste isto?
 
Ti malo malo pa istu pricu kao ti ne dosadi bb ti dodje ko mjesto da se izjadas podolit je vec objasnjavan
Inace solarise je kupio kaf
 
Još nije gotovo. Čeka se da vlade odobre , inače ugovor o preuzimanju za 300 mil. potpisan je 03.07.2018.
 
Direktore ja svaku Ikarbusovu seriju od 1996 godine od cuvene serije 2XX pratim, serija 16X i 11X je pregmrela najgori period u smislu sipaj i teraj, ovo drugo posle toga sve u aut... Duzno postovanje prema tebe i tvojim godinama, ali provozaj se riksetinama koje voze na 7XX i 73, pa i najgori Unakopov Maz bi odradio bolje posao...
 
Linije 41,28 i 40 se ukidaju zbog radova u Svetogorskoj (kod Takovske) i trajaće do 31.7.18. Uspostavljena je linuja 40A koja ide iston trasom kao i trolejbuska linija 40. Na linij 40A saobraćaju zglobni IK-218N, IK-103 i FAP solo autobusi.
4becede4ac37612805d95bd2e9331d14.jpg
c2ec1409712f2e173fdfbc61c8bc3871.jpg
2d760789630c210e158edfc54e49397c.jpg


Flickr : https://www.flickr.com/photos/65661950@ ... 0387886418
Instagram : https://instagram.com/janko_mkvic
 
Tri tipa autobusa. Inače , ima najviše zglobnih, jer sam danas video četiri zglobna koja su otišla ka Banjici , dok sam čekao iz suprotnog smera. Dok sam dolazio na stanicu , jedan mi je pobegao , isto zglobni , a i u povratku sam se vozio zglobnim. Tako da ih ima najmanje 6 zglobnih. Ukupno saobraća 14 vozila.
 
solecar":3kiu15q5 je napisao(la):
Tri tipa autobusa. Inače , ima najviše zglobnih, jer sam danas video četiri zglobna koja su otišla ka Banjici , dok sam čekao iz suprotnog smera. Dok sam dolazio na stanicu , jedan mi je pobegao , isto zglobni , a i u povratku sam se vozio zglobnim. Tako da ih ima najmanje 6 zglobnih. Ukupno saobraća 14 vozila.
Trebalo bi još autobusa da stave pošto nema linije 41 a obično čekam dva puta manje nego sad zato što 41 i 40 imaju zajedničku trasu od Prokopa.

Flickr : https://www.flickr.com/photos/65661950@ ... 0387886418
Instagram : https://instagram.com/janko_mkvic
 
Trebalo bi da ubace liniju 41A koja bi išla preko Dečanske ulice. Jedino što bi u tom slučaju bilo malo nezgodno kada bi se čekao autobus u smeru ka Banjici kod Glavne pošte , gde bi stajala 40 , a 41 bi imala stanicu Pionirski park.
 
Vrh