Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 265 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    278
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=448719#p448719:1sum9w3o je napisao(la):
Bender Rodriguez » Fri Apr 28, 2017 10:53 pm[/url]":1sum9w3o]Večeras sam išao 43kom do Ušća. Solaris, skoro pa prazan, unutra čist a i generalno deluje dobro održavan. Stiže na okretnicu, kad tamo stoje još dva komada, isto u tip-top stanju (bar vizuelno). Čisti, svi displeji rade, a unutra blješti svetlo. Izađem na okretnicu, nov asfalt i ivičnjaci, signalizacija, sve čisto i sređeno. Kako je stigao moj 43, tako je onaj prvi na okretnici krenuo. Posle sam nastavio pored Ušća da još malo uživam u sređenosti i čistoći.

Sad malo klepećem a i offujem. Ali hoću da kažem da kao perfekcionista volim te (retke) momente odnosno mesta gde sve radi i izgleda kao Švajcarska. Kamo sreće da ih bude sve više. :)


Za to vreme juzna strana Begrada se obraduje tramvaju u kome radi vecina svetla.. :D
 
А Стрела се спомиње 5 порука изнад и то на другој страни, следећи пут цитирај себе и неког да не би долазило до забуне ;)
 
20170511_095238-1.jpg
 
U poslednjih dve godine nisam video ni 10 Ikarbusa prve N serije. Izgleda da su mnogi otišli na otpad. Gde im je i mesto. S druge strane, 201-evi iz 2003. i dalje guraju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=450706#p450706:21jxyj6n je napisao(la):
Bender Rodriguez » Thu May 11, 2017 5:24 pm[/url]":21jxyj6n]U poslednjih dve godine nisam video ni 10 Ikarbusa prve N serije. Izgleda da su mnogi otišli na otpad. Gde im je i mesto. S druge strane, 201-evi iz 2003. i dalje guraju.

Do 2004/5. je bio kvalitet.
 
Ljudi sta vam je GSP JE GRADSKO SAOBRACAJNO PREDUZECE,Obrenovac je grad za sebe, samom tim od GSP-a nema nista. I ne znam dokle ce te vise da kukate da vam se dovede gsp,iako je to fakticki nemoguce jer nije Beograd tako ono,jos neki dan kesate se na Lastu a posle na Strelu. paa,sretno vam bilo
 
Није баш Обреновац град за себе, он је градска општина Града Београда, колико год то рогобатно звучало :D Aли реалност је да нема ништа од ГСПа до Обреновца, само се смењује Ласта Стрелом.
 
Znači li ovo i da su Sopot , Mladenovac , Lazarevac i deo Grocke gradovi za sebe , samo zato što u njima saobraća Lasta , a da su Čenta i Opovo delovi Beograda zato što tamo saobraća GSP?
 
Tako misle iz direkcije za javni prevoz. Logicno, sta ce GSP u mladenovcu koji je 50 i kusur kilometra od Beograda.budite malo realni lasta je simbol za PRIGRAD-MEDJUGRAD-MEDJUNARODNI! Gde lasta prolazi tu beograda nema da se razumemo!
 
Davidenkouu":1wdaklvw je napisao(la):
Ljudi sta vam je GSP JE GRADSKO SAOBRACAJNO PREDUZECE,Obrenovac je grad za sebe, samom tim od GSP-a nema nista. I ne znam dokle ce te vise da kukate da vam se dovede gsp,iako je to fakticki nemoguce jer nije Beograd tako ono,jos neki dan kesate se na Lastu a posle na Strelu. paa,sretno vam bilo
Nemoj se kriti iza direkcije za ova dva posta iz kojih kipi malogradjanstina.
Jer, mozda bi gradjani Obrenovca bili presrecni da su umesto nesrecnog statusa 'prigradska' , a kasnije 'gradska' opstina Beograda imali status zasebnog grada.

Nikada nisam ziveo u nekoj od (pri)gradskih opstina, tako da nemam licni interes, niti licne frustracije. Ali Beograd se prema navedenim opstinama odnosio gore nego maceha iz decijih bajki.

Lepo je bilo decenijama izmuzati opstine koje su puno dohodovale, a mizerno trosile (citaj, ulaganja u njihovu infrastrukturu bila gotovo nikakva).
Sada, posto su osiromasile a nesto i ocekuju iz 'glavne' kase, gle cuda one su drugi grad, te njihove potrebe i zahteve treba ignorisati, ukljucujuci i gradski prevoz (neka idu na strelu, po tvom razmisljanju).

Pa dobro prrijatelju, mozda ce oni na 'strelu', ali i ti struju proizvedi na terazijama...
Davidenkouu":1wdaklvw je napisao(la):
Tako misle iz direkcije za javni prevoz. Logicno, sta ce GSP u mladenovcu koji je 50 i kusur kilometra od Beograda.budite malo realni lasta je simbol za PRIGRAD-MEDJUGRAD-MEDJUNARODNI! Gde lasta prolazi tu beograda nema da se razumemo!


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Beograd-Obrenovac 30km
Beograd-Opovo 27km.
Čekaj bre Obrenovac pripada Beogradu i nije Beograd.
A Opovo ne pripada a jeste.
 
Kazem nema GSP vozila da zadovolji ove linije koje odrzava a ne da tera i to malo sto ima po Prigradu(centar biti ne moze)! To za struju,normalno je da ce se proizvoditi van grada,gde si video da u sred centra ima fabrika recimo sokova,a kamo li prljava elektrana,daj molim te
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=450901#p450901:2cvew3b4 je napisao(la):
Miroslaves » Pet Maj 12, 2017 11:29 am[/url]":2cvew3b4]Beograd-Obrenovac 30km
Beograd-Opovo 27km.
Čekaj bre Obrenovac pripada Beogradu i nije Beograd.
A Opovo ne pripada a jeste.
To sto malo fali( 3km) to devojci srecu kvari :)
 
Meni je neverovatno da u 21. veku jedna prestonica ne može da reši problem javnog prevoza putnika od i do dva susedna grada. Mislim prvenstveno na Obrenovac i Pančevo. Da ironija bude veća, Pančevo je bliže Beogradu nego jedna Sremčica. I mnogo veće i bitnije (bez namere da nipodaštavam stanovnike Sremčice, među kojima je i moj najbolji prijatelj). Pa ipak, Sremčica ima vezu sa BG a Pančevo nema.
Al tako ti je to kad se namnoži birokratija i kad svaki političar hoće da bude sam svoj gospodar.
 
зато што је Сремчица део Београда. Панчево није, јер су комуњаре одлучиле да га припоје Војводини, и сада локални гангстери (властодржци) се држе тога и нема шансе да попусте. Опово, колико знам, има неки посебан уговор са градом
 
Да има памети, постојао би Београдски округ, са градом Београдом (централне општине), и околним градовима (Обреновац , Сопот, Младеновац, Гроцка... и Панчево). Овако имамо неку квазитворевину ван сваке логике.
 
JohnnyLee":133fpqzv je napisao(la):
зато што је Сремчица део Београда. Панчево није, јер су комуњаре одлучиле да га припоје Војводини, и сада локални гангстери (властодржци) се држе тога и нема шансе да попусте. Опово, колико знам, има неки посебан уговор са градом
Nisu komunjare ni lokalni gangsteri, vec je to administrativna podela nastala kao posledica prethodnih vremena (administrativnih podela).


Davidenkouu":133fpqzv je napisao(la):
Kazem nema GSP vozila da zadovolji ove linije koje odrzava a ne da tera i to malo sto ima po Prigradu(centar biti ne moze)! To za struju,normalno je da ce se proizvoditi van grada,gde si video da u sred centra ima fabrika recimo sokova,a kamo li prljava elektrana,daj molim te

Sta "daj molim te" ?
Ja se samo nadovezujem na tvoju logiku. Po tebi nema buseva i love da se finansira za prevoz obrenovcana, vec treba da se voze 'strelom'.
Ok, po obrenovcanima struja treba da se prodaje u EU gde je 50% skuplja, a ne da se isporucuje Beogradu.
To je ista logika, ne moja, vec tvoja prijatelju.

Mladenovac je bio jak industrijski centar koji je uposljavao desetine hiljada radnika, a dohodak se slivao u grad Beograd. Pri tom ulaganja u tu opstinu nisu pratila ni 10-ti deo stvorenog dohotka, te je nama 'beogradjanima' bilo lepo.
Ali avaj, danas su nam te opstine teret, jer dohotka nema, a mladenovcani 'poludeli' pa zele pitku vodu u vodovodu i zele normalan prevoz. A sve to kosta, jelte....

P.S.
Paralela t om razmisljanju:
Ta ista strela (ako jos uvek postoji) moze da ide preko B.Brda, pa po toj logici bi mogli ukinuti sve linije koje tuda prolaze, zar ne?

A po novom bg bi lepo mogli da svracaju budevi iz pravca sida, rume, sapca...
;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=450942#p450942:2kqni64n je napisao(la):
JohnnyLee » May 12th, 2017, 2:38 pm[/url]":2kqni64n]Опово, колико знам, има неки посебан уговор са градом
Opovo I Čenta plaćaju određenu sumu za gradski prevoz na mesečnom nivou , zato i imaju "gradski" prevoz. A čini mi se da sam negde pročitao da pare idu direktno GSP - u. Inače , moja priča oko Opova se odnosila na konstataciju Davidenkouu - a vezano za Obrenovac.
 
Па чек јел море баш ГСП

Заштo не да се само прикључи систему градског превоза а да остане ко сад ради
 
Ma bilo kako bilo nemoj biti utripovan da je to BEOGRAD KAD NIJE BEOGRAD!! Nikada nije isao gsp niti ce ici sta tu nije jasno necu se raspravljati dalje! Pozdrav :)
 
Vrh