Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 270 95,4%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,6%

  • Ukupno glasača
    283
Zato što su IK161/6 i IK201/2/3 imali pogon na srednjoj osovini i treću prateću osovinu s točkovima koji su se zakretali, pa je bio manji radijus. Ovi sa pogonom na zadnjoj osovini ne mogu da se provlače tako lako.
 
Koji je bese pogon drzao liniju 26 pre par godina? Znam da su isli IK112N, IK203 (ili 201) i Japanci MAN SL 283 i MAN SG 313. Kosmaj ce verovatno drzati linije 20 i 26 uskoro. To su moje omiljene linije i volim neke autobuse koji idu na njima trenutno. Pretpostavljam da cemo videti Higere i Ikarbuse LE na tim linijama. Jel bese Konektosi idu u rashod uskoro?
 
Karaburma je bila na 26, SL 283 kao novi su svi tamo radili. Conecte povlače 1. septembra.
 
Koji je bese pogon drzao liniju 26 pre par godina? Znam da su isli IK112N, IK203 (ili 201) i Japanci MAN SL 283 i MAN SG 313. Kosmaj ce verovatno drzati linije 20 i 26 uskoro. To su moje omiljene linije i volim neke autobuse koji idu na njima trenutno. Pretpostavljam da cemo videti Higere i Ikarbuse LE na tim linijama. Jel bese Konektosi idu u rashod uskoro?
Карабурма. 20 иде приватницима.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
 
Mobilitas se povlaci 😔. Koji privatnici uzimaju 20? Otokari ce verovatno ici na 26ici kada stignu u Beograd.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: nm_
Ништа се не зна до септембра.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
 
Ima još jedna jako uska deonica pre Dušanovca. Ne verujem da će 26 biti zglobna. Treba i one silne Higere koji budu ostali sa poteza 300 i 400 rasporediti negde.
Za sad postoji priča da će Kosmaj preuzeti 25, 26 i 37, ali ipak treba sačekati konačnu raspodelu.
 
Koji je bese pogon drzao liniju 26 pre par godina? Znam da su isli IK112N, IK203 (ili 201) i Japanci MAN SL 283 i MAN SG 313. Kosmaj ce verovatno drzati linije 20 i 26 uskoro. To su moje omiljene linije i volim neke autobuse koji idu na njima trenutno. Pretpostavljam da cemo videti Higere i Ikarbuse LE na tim linijama. Jel bese Konektosi idu u rashod uskoro?
MAN SG 313 (Zglobni Japanci) nisu išli na 26. Ona je bila pokrivena samo solo Japancima.
 
Koji je bese pogon drzao liniju 26 pre par godina? Znam da su isli IK112N, IK203 (ili 201) i Japanci MAN SL 283 i MAN SG 313. Kosmaj ce verovatno drzati linije 20 i 26 uskoro. To su moje omiljene linije i volim neke autobuse koji idu na njima trenutno. Pretpostavljam da cemo videti Higere i Ikarbuse LE na tim linijama. Jel bese Konektosi idu u rashod uskoro?
Do 2002/2003. Pogon Kosmaj, od 2002/2003 Pogon Karaburma
 
Ima još jedna jako uska deonica pre Dušanovca. Ne verujem da će 26 biti zglobna. Treba i one silne Higere koji budu ostali sa poteza 300 i 400 rasporediti negde.
Za sad postoji priča da će Kosmaj preuzeti 25, 26 i 37, ali ipak treba sačekati konačnu raspodelu.
Da bi 26 bila uopšte zglobna, potrebno je imati adekvatne zglobove, a s obzirom da nemamo više ikarbuse koji to mogu, solo je jedino moguće rešenje.​
 
Aha koliko kapiram zglobovi bi morali da imaju pogon na drugu osovinu i da se treća osovina okreće da bi mogli da idu na 26.
 
Na 74 će verovatno Karaburma. Nadam se solarisima, ali može i BMC da prodje. Inače koliko vozila radi na 74?
 
Potez 100 bi trebao da se preda 1.9., ali svakako krajnji rok za to do kraja septembra, kao i ostalo. GSP će uzeti 74 i ostalo kad privatnici uzmu linije iz ugovora.
 
Moje pitanje je sta ce privatnici koji se povlace raditi sa onoliko vozila koja imaju? Jel ce donirati, prodati nekome ili mozda raditi u nekom drugom gradu? Mislim da znam sta ce biti, ali voleo bih da neko ko zna odgovori tacno.
 
Ranije je bila na pogonu NBGD.Bila sa solarisima.I mogla bi zglobna.Ja sam isao i van spiceva,bude guzva.Prometna linija,puna putnika i dugacka.Naravno nije jedina,ali znam
pogotovo što prolazi pored mnogih fakulteta, škola. Lično je koristim svaki dan i retko se desi da je prazna, obično kad ide konvoj. Ali i ne isključuje se mogućnost da Karaburma neće poslati Higer. Zglobovi sa 101 mogu da rade na njoj.
 
Vrh