Šta je novo?

Akva Novi Beograd Blok 44 (sportsko rekreativni kompleks)

pravi akva park, sa atrakcijama koje postoje u svetu nije i ne moze biti dodatak adi, mesto gde ce neko da skokne na pola sata. akva park je adi konkurencija, nesto vise od lezanja na sljunku, mlake mutne vode i gomile ljudi koja besciljno seta okolo. to nesto vise kosta, nije za svaciji dzep i za svaki dan i u sustini nije za svakog. cini mi se da je blok 44 lose resenje zato sto tamo jednostavno nema mesta ni za sta vise od par bazencica i tobogancica a to nije nesto sto bi masovnije privuklo ljude, to bi bio novi lokalni bazen poput kosutnjaka, olimpa, banjice.. usminkan i nov, ali sustinski obican kompleks bazena.. mozda gresim ali cini mi se da je to razlog zasto projekat stoji

slazem se da je ada logicna lokacija ali koliko vas bi poludelo na samu pomen da se deo ade proda ili rentira nekome ko bi tu investirao. ako ocekujete da ce da se vrati samoupravljanje i da ce nekakvo javno preduzece ada da pravi i vodi akva park onda mislim da gresite. pa oni ne mogu da naprave makar jos jedan tobogan sem onog postojeceg. odakle i taj usamljeni mucenik tamo, i to je vec cudo na cudima... ili bese ni on nije javan, placa se?
 
онај мали црвени тобоган на Ади? нисам никада ни видео да ради. није да БГ-у не треба аква парк, јуче сам био у Јагодини, и више од половине паркираних кола испред аква парка су биле БГ табле
 
JohnnyLee":p381jse0 je napisao(la):
онај мали црвени тобоган на Ади? нисам никада ни видео да ради. није да БГ-у не треба аква парк, јуче сам био у Јагодини, и више од половине паркираних кола испред аква парка су биле БГ табле

Vratili se u zavičaj :D

šala

Za mene je to pre svega stavr lokacije, kad pričamo o Beogradu.

To da li će objekat u bloku 44 da radi 3 meseca a da bude zatvoren ostalih 9 zbog klime i vremenskih prilika, nije stvar samo investitora.
Akva park i slične objekte bi bilo bolje graditi par km od grada u prirodi, na mestu koje mora imati dobre saobraćajne veze.
 
Ok, meni je u startu pala na pamet Ada, dobra je ideja i malo van grada sto da ne.
 
Bas tako,akvapark gradis daleko od vode da bi bilo osvezenje a i da bude blize ljudima koji nisu blizu nekog bazena.

Ja bih recimo negde u Vinci ili malom mokrom lugu zviznuo taj akvapark jer nemaju bazene blizu a na dunavu imaju samo divlje plaze.
 
ja se ovde slazem sa reljom, gradi se negde gde infrastruktura zadovoljava potrebe a ne tamo gde fale bazeni. tamo gde fale bazeni prave se bazeni. u malom mokrom lugu mozda nema ni fiskulturna sala ali niko normalan tamo ne bi pravio arenu za 15k ljudi, ili ako su lokalni teren izrovale krtice ajde da tamo napravimo nacionalni stadion, malomokroluzani bi sigurno bili presrecni

akva parkovi se prave i u letovalistma koja u neposrednoj blizini imaju kilometre plaza i opet su profitabilni. uz odogovarajucu ponudu i marketing takav projekat apsolutno nema konkurenciju u drugm kupalistima jer po definiciji nudi vise i drugacije a sama lokacija je vazna samo utoliko koliko je saobracajno (automobilski, zeleznicki, pesacki..) lako dostupna
 
Јесте кампања "необавештених", али је предлог сасвим на месту, јер нисмо толико богати да бисмо се разбацивали са до пола завршеним објектима.

Београду итекако фали аквапарк. Постоји дозвола, постоји солидна локација (поред Саве , прекопута Аде, на крају блокова), постоји пристојан пројекат, велики део грубих радова је обављен... Сигуран сам да би град могао лако да инвестира довршетак градње, а да са приватним инвеститорима уреди делимичну компензацију за до сада урађено. И млађи и старији имали би где да се забаве, туристичка понуда града била би употпуњена, а наравно да довршетак ове инвестиције не би у будућности искључио изградњу неког већег аква-парка.

Након обнове неколико базенских комплекса, хале на Новом Београду и тениског комплекса Гале Мушкатировић, Ђиласовој управи би био плус довршетак овог пројекта, без обзира на то да ли је иницијатор ДСС или неко други.
 
Da se nadje investitor prvo ili odmah da se dovrsava akvapark?

Ja nemam nista protiv dokle god ce stvarno neko da bude vlasnik istog,a ne da se nakaci gradu na budzet.
 
Argumenti protiv Akva parka u bloku 44:
ne radi:
u januaru, februaru, martu, aprilu, delu maja.
radi u
delu maja, junu, julu, avgustu, poečetkom septembra
ne radi u
oktobru, novembru, decembru.

Mnogo šta može, ali protiv klime se ne može. Jednostavno, nije ekonomski opravdano na takvom mestu imati objekat koji će bii zatvoren 8 meseci godišnje. Ko god bi držao taj akva park, odustaće, jer će raditi sa gubicima, a lokacija će biti mrtva veći deo godine.
I ovo se ne odnosi samo na blok 44, već i na slične lokacije u gradu.
 
Ovaj akva park je podrazumevao i zatvorene bazene, ako se dobro sećam, tako da je malo drugačiji raspored radnih meseci.
 
Stvarno?Makar jedan zatvoreni bazen bi bio posecen,jer je 11 april bas daleko a drugi bazen NBG nema.Onda razumem da bi bio isplativ.
 
lukpot":2e551obo je napisao(la):
Ovaj akva park je podrazumevao i zatvorene bazene, ako se dobro sećam, tako da je malo drugačiji raspored radnih meseci.

Jeste, ali su bili spominjani kao deo neke eventualne "druge faze". Ništa konkreno niti detaljno.

A ako pogledaš na bingmaps blok 44, videćeš raspored već betoniranih bazena. Ostao je jedan deo placa prema bloku 70 - ako su na njemu planirali zatvoreni bazen, gde bi izgradili parking?

Da je to bila ozbiljna i promišljena ideja, prvo bi počeli sa radom u zatvorenim bazenima.
Ako već nisam rekao - nemam ništa protiv zatvorenog bazena :)
 
lukpot":36agt9jl je napisao(la):
Ovaj akva park je podrazumevao i zatvorene bazene, ako se dobro sećam, tako da je malo drugačiji raspored radnih meseci.

подразумевао је затворени базен са све тобоганима и лењом реком ако се добро сећам
 
Ako je Bgd kao statusni simbol, mogao da izgura ovu lepšu skuplju verziju mosta, preko Ade, počevši od nule

Statusni simbol grada jeste i postojanje akvaparka (bez obzira na mesto i veličinu)
suludo je ne izgurati projekat koj košta 10,8 miliona evra, a do sada je uloženo oko 7,5 miliona evra
Sve to može ako je vlasništvo prešlo u nadležnost grada , ako nije , još malko da popričekamo. . . . :vops:
 
Ja sam mislio da statusni simbol prestonice odražavaju nacionalni muzej, opera, filharmonija, muzej grada, .... nesmetano napajanje električnom energijom kad su avgustovske vrućine, pa onda metro, pa obilaznica ....

Ne sprdam se, ali od svega - baš akva park? Tobogani, veštačke palme, gusarski brodovi?

Pa onda bi Sturmbannführer Krüger bio u pravu "hajte molim vas, kakav velegrad" ;)
 
Pa akva park je pocetak, za zavrsetak treba 3-5 miliona, a za metro 500-1000 miliona.

Svakako je glupavo da gradjane beograda teramo na trosak goriva da bi otisli u jagodinu ili u madjarsku kada to mogu imati u beogradu.
 
A zasto da ne?? Ovde ionako svakog dana visi pola Srbije, jel ovo mora da bude jedino mesto u ovoj drzavi gde se desavaju lepe stvari? Pa se posle nerviramo sto nam je grad pun seljacina, raznog polusveta itd, da nenabrajam.
Ona teza da je akva park jedan od statusnih simbola nekog grada je jedna od jacih gluposti koje sam u zadnje vreme cuo. AKVA PARK - STATUSNI SIMBOL GRADA, ovo je za komiranje, za Sopot ili Zaklopacu bi mozda i bio ali za dvomilionski grad, to je stvarno smesno.
 
A sta bi sa batajnickim akva parkom?Jel neko zna lokaciju koju su nacrtali na mapi?U Batajnici nema sportske zone nigde pored batajnickog druma -novog novosadskog autoputa,jer je to privredna zona gornji Zemun2,3,privredna zona Klisina.Jedino gde je po DUP dozvoljena izgradnja takvih objekata je na obali Dunava u Batajnici,od sirokog puta ka novim Banovcima.
 
Пројекти попут Аква парка су једна од ретких могућности да и периферни делови градова добију замајац да би се развиле, а наши ИДИОТИ су и то спрцали на НБГ....

Овај парк је један од насрамотнијих пројеката Богдановић/Ђилас НБГ екипе.
 
zorane koliko sam razumeo, u Batajnici akv-park treba da bude kod ciglane u blizini obilaznice
u samoj ideji-najavi stoji
,,,Za ovu skupu investiciju, vrednu više od 20 miliona evra,
opština Zemun zatražila je pomoć od Evropske investicione banke (EIB).,, (izvor blic)

Sada u ovoj novoj fazi SEKE sumljam , tj. bolje da se ta sredstva ulože u nešto što povrecava bruto prihod
koj je trenutno katastrofalan, a pravimo se da to nije ništa važno. . . .
 
stf":21j9et6o je napisao(la):
Пројекти попут Аква парка су једна од ретких могућности да и периферни делови градова добију замајац да би се развиле, а наши ИДИОТИ су и то спрцали на НБГ....

Овај парк је један од насрамотнијих пројеката Богдановић/Ђилас НБГ екипе.

Pa vidi samo oko izdavanja novih smart kartica za GSP.Nema nijedne lokacije istocno i juzno od Vukovog spomenika.Totalno zapostavljanje ovog dela grada :bash:
 
Vrh