Šta je novo?

Airport Garden

Sta jos ima od prodavnica u west molu, ne mogu da nadjem nigde info? Prazan tc sa maxijem i dm-om, fantazija, pola mojih svakodnevnih zivotnih potreba zadovoljeno a ne moram nigde u guzvy🙂 jos ako bjelogrlic tu zivi da ga pitam onako opushteno, komsija kad ce treca sezona senki?

Shalu na stranu, imho elita je tu jer ima para, koliko znam stanovi su tu oduvek bili prilicno skupi a ja sam bas nedavno prosla tuda i meni je to naselje super sredjeno, kao neki lep mali gradic, bez solitera kao u bnv (osim te jedne kule). Bnv je mogao tako da izgleda, bio bi ko bombonica.

Izvinjavam se za mali off ali i nije toliki off jer je tema airport graden koji je prakticno pored. Da je cena razumnija i on bi mi dosao u obzir.
Imate luks polovna kola.
 
Pozdrav, da li neko zna ima li jos slobodnih stanova manjih kvadratura?
 
Imate luks polovna kola.
Otvorena je i Aksa, Tehnomanija a na drugom spratu je bazen i skola plivanja za decu. U prizemlju je kafic, zlatara, par nekih butika, Yettel itd… nije TC prazan kao ranije, sve je puniji kako se otvaraju nove radnje. Dovoljno je samo znati da nema termina za skolu plivanja i da postoje liste cekanja..
 
Otvorena je i Aksa, Tehnomanija a na drugom spratu je bazen i skola plivanja za decu. U prizemlju je kafic, zlatara, par nekih butika, Yettel itd… nije TC prazan kao ranije, sve je puniji kako se otvaraju nove radnje. Dovoljno je samo znati da nema termina za skolu plivanja i da postoje liste cekanja..
Bas razmisljam kako ovom gradu fale bazeni.
 
I to poprilicno, mene raduje sto cujem za ove nove bazene koji se planiraju na nbg, mada koliko shvatam sve je to jos uvek neizvesno.
 
20240324_175004.jpg
 
Razmisljao sam bio o kupovini novogradnje u ovom kraju, AIrport izgleda lepo i kvalitetno sto se tice materijalizacije ali za sada sam odlucio da sacekam jos malo dok cujem ponude iz Pupinove palate i GP grede pored istog.

Mazda novogradnja koja gradi na istoj parceli ima veoma cudan clan br 14 predugovora, ne znam da li je tako sa svim novogradnjama, gde investitor zadrzava pravo da nadglasa sve stanare (iako oni mogu biti u vecini) povodom bilo kakvih promena unutar / na i oko samih zgrada, a penali za krsenje tog clana ugovora su 50,000 eura.
 
Mazda novogradnja koja gradi na istoj parceli ima veoma cudan clan br 14 predugovora, ne znam da li je tako sa svim novogradnjama, gde investitor zadrzava pravo da nadglasa sve stanare (iako oni mogu biti u vecini) povodom bilo kakvih promena unutar / na i oko samih zgrada, a penali za krsenje tog clana ugovora su 50,000 eura.
Da li možda imaš neki link ka sajtu Dipem (mazda) dela AG projekta?
 
A što se tiče Pupinove palate u Galensu već odavno imaju cene i sve informacije... Ne znam da li su menjali nešto u međuvremenu ali su ih imali u oktobru kad sam ja birao...
 
Nemaju sajt, sve sto sam saznao o projektu je iz urbanistickih planova / gradjevinskih dozvola samog projekta i Airport Gardena, kao i uzivo iz price sa CBS prodajom.
Novogradnja ce se zvati: Terminal 10 Residences

Trenutno ima bas malo informacija online sa obzirom da jos uvek nije ni udarena nulta kota, o projektu sam saznao kada sam isao da gledam uzivo kako izgleda lokacija gde se gradi Airport Garden.
 
Zanimljivo, ni drugi nisu na nuli pa ima dosta informacija, New Minel na primer...
 
Nisam bio ali u razgovoru sa kadenom prosle nedelje ideja je bila sledeca:

3% prodajni dan popust
5% popust ako se uplati po potpisivanju ugovora 50% (kvaka tu je da se 5% popusta obracunava na 50% vrednosti stana, znaci 2.5% fakticki)
8% popust ako se uplati po potpisivanju 90%, pretpostavljam da se obracunava na tih 90% znaci 7.2%

Za kes kupce znaci 11% popusta, sto da imam pare za kes verovatno bih uzeo jer je to velika cifra, ovako razmatram i druge projekte.
 
Nisam bio ali u razgovoru sa kadenom prosle nedelje ideja je bila sledeca:

3% prodajni dan popust
5% popust ako se uplati po potpisivanju ugovora 50% (kvaka tu je da se 5% popusta obracunava na 50% vrednosti stana, znaci 2.5% fakticki)
8% popust ako se uplati po potpisivanju 90%, pretpostavljam da se obracunava na tih 90% znaci 7.2%

Za kes kupce znaci 11% popusta, sto da imam pare za kes verovatno bih uzeo jer je to velika cifra, ovako razmatram i druge projekte.
Koliko su ti rekli da je cena kvadrata?
 
Koliko su ti rekli da je cena kvadrata?
Cene po kvadratu zavise od stana do stana, ja sam se raspitivao za stanove u lameli A, A2 77 i A2 60.
Cene su bile:
A2 77 - 275,000 EUR sa PDV za 72,35m2
A2 60 - 262,000 EUR sa PDV za 71.29m2

Po cenama rekao bih da nemaju cene po kvadratu vec po stanovima, tj da ne prate neku iniformnu cenu vec su zacrtali/formirali cene kako investitor zeli.
Ovo su cene bez popusta da se razumemo.
 
Da li neko ima informacije / slike o unutrasnjoj materijalizaciji? (plocice, parket, vrata)
Iz kadene kazu da nemaju jos uvek prodajni salon da ce biti tek sledece godine.

Isto licni utisak je da nisu se proslavili prodajnim danom, ako je verovati dostupnim stanovima na sajtu.
 
Slao sam ja ranije, potrazi... Vrata Bosal, parket tarkett troslojni je trebalo da bude (na žalost), za pločice nešto dobro valjda 😄
 
Posto razmisljam o kupovini stana u ovom kompleksu u lameli A, da li neko odavde moze da podeli dosadasnje utiske i iskustva?
 
Vrh