Šta je novo?

Airport City Belgrade [ Poslovni kompleks | 186 000 m²]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=850362#p850362:32ct91w4 je napisao(la):
outsider » Нед Мај 16, 2021 3:56 pm[/url]":32ct91w4]@Дошљак: Koliko se sećam, buduće IMT naselje će imati jednu saobraćajnicu, koja će spajati JG i TB (pretpostavljam da će ići od onog patrljka kod Beocar, a završava ti se negde oko onih auto servisa u JG) . Zbog toga se struka bunila, jer je to još jedna poprečna veza, umesto i jedne sa Omladinskih brigada. Ne znam kako će ispasti IMT na kraju, plašim se da će glad za kvadratima da diktira sve, ali po mom mišljenju, najpametnije stvar je produžiti ĐS, sa malo uvijanja oko ove zgrade, spojiti Evropsku i Japansku u jednu odmah iza Immocentra, a na mestu ovog drveta sa najvećom krošnjom jedan kružni tok. Airport city me je skroz razočarao ovom zgradom van ose, kao i ovom novom, sa aneksom. Imali su najbolju matricu u gradu, sada to ne liči početnu ideju. A i planovi za gradnju do Omladinskih...
Били су планови на теми о блоку 65. Биће и попречна саобраћајница Јурија Гагарина-Тошин бунар, а биће и уздужна, која ће спојити Европску и Јапанску са Ђорђа Станојевића. Мислим да се том саобраћајницом доста добија за цео тај део НБГ западно од аутопута.
 
Ova parcela je i definitivno gradiliste, jutros sam prosao i videh da su sklonili onu belu metalnu ogradu okrenutu ka Westu i postavljaju onu gradjevinsku (odvratnu, narandzastu). Da li neko zna sta se gradi na kraju? Igore? :)
 
bokili84":2c6338ol je napisao(la):
Ova parcela je i definitivno gradiliste, jutros sam prosao i videh da su sklonili onu belu metalnu ogradu okrenutu ka Westu i postavljaju onu gradjevinsku (odvratnu, narandzastu). Da li neko zna sta se gradi na kraju? Igore? :)
Ovo je bilo negde vec postovano. Tri objekta vise spratnosti od ovih iza vec izgradjenih.
cc90461ed2f6278770e1da1aae5c9aa4.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
rodilo":n87wjoje je napisao(la):
Mnogo mi ih je zao. Jako su hrabri muzjaci kao ovaj na slici i jedina oaza za njih sada je ruska skola i imt/imr.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Toliko poslovnih zgrada a svi zivi masovno prelaze da rade od kuce, kako im se uopste isplati ovaj model
 
Kristina11":36m55efx je napisao(la):
Toliko poslovnih zgrada a svi zivi masovno prelaze da rade od kuce, kako im se uopste isplati ovaj model
Jos uvek niko od velikih zakupaca nije otkazao ugovore o zakupu zbog rada od kuce. Moguce da ce doci za sada svi naplacuju zakupnine kao da svi dolaze na radna mesta.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=851360#p851360:y1jpecia je napisao(la):
deere881 » Sre Maj 19, 2021 2:58 pm[/url]":y1jpecia]
Kristina11":y1jpecia je napisao(la):
Toliko poslovnih zgrada a svi zivi masovno prelaze da rade od kuce, kako im se uopste isplati ovaj model
Jos uvek niko od velikih zakupaca nije otkazao ugovore o zakupu zbog rada od kuce. Moguce da ce doci za sada svi naplacuju zakupnine kao da svi dolaze na radna mesta.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Da ali hiljade poslovnih kvadrata nicu sto u kraju sto u ostatku NBG-a, verujem da niko lud ne bi bacao novac da model ne radi posao i donosi zaradu, samo mi deluje neverovatno da je potencijal za poslovni prostor idalje toliki

Znam recimo primer NLB zgrade gde Nordeus kad ju je napustio, taj prostor idalje nije izdat i da su pokusavali i cenu da spuste i svasta, pa cak i da izdaju parcijalno kancelarije, tako da mi uopste nije jasno sta se desava :lol:
 
Po nekim paramterima cena gradnje i odrzavanja poslovne zgrade u Beogradu dosta je niza od cene u inostranstvu, dok je cena zakupa jako slicna.



Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=851364#p851364:355uq1aa je napisao(la):
deere881 » Wed May 19, 2021 4:06 pm[/url]":355uq1aa]Po nekim paramterima cena gradnje i odrzavanja poslovne zgrade u Beogradu dosta je niza od cene u inostranstvu, dok je cena zakupa jako slicna.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Kako misliš da je cena zakupa jako slična, između Bg i kog grada tačno?

Čuo sam od jednog strejndžera kad smo pričali baš o tome, da je u bitnijim evropskim gradovima cena zakupa 3-6 puta veća nego u Bg, mislim na poslovni prostor usporedive kategorije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=851360#p851360:2bixy40v je napisao(la):
deere881 » 19 May 2021 01:58 pm[/url]":2bixy40v]
Kristina11":2bixy40v je napisao(la):
Toliko poslovnih zgrada a svi zivi masovno prelaze da rade od kuce, kako im se uopste isplati ovaj model
Jos uvek niko od velikih zakupaca nije otkazao ugovore o zakupu zbog rada od kuce. Moguce da ce doci za sada svi naplacuju zakupnine kao da svi dolaze na radna mesta.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Ugovori su takvi da ne mozes da ga otkazes tj, mozes ali da platis sve, AC nije bio raspolozen da se napravi bilo kakav kompromis u smislu relaksacije cene. Rentiramo prostor za 100+ ljudu, poslednjih godinu dana u proseku dolazi do 10 ljudi dnevno.
 
Nadam se da je taj trend rada od kuće pri izdisaju, bar za veći deo radnika.

Znam koliko je meni bilo korisno kao mladom inženjeru to šta sam delio kancelariju sa nekoliko iskusnijih kolega.
Nema tog zoom webinara ili konferencije koja bi to zamenila, ne samo u smislu stručnog obrazovanja nego i u stvaranju poznanstava, prijateljstava. Da ne kažem koliko znam kolega koji su našli i ljubav unutar struke/firme.
Osim toga kad se radi pod pritiskom (pre)kratkih rokova imati ekipu na okupu je "must have" kako bi rekli naši stari. Pa onda na pivo po obavljenom poslu ili redovno petkom, neprocenjivo.

Mada, možda sam taman došao u one godine kada je stasala mlađa generacija koju ne kapiraš. Imam priču od prijatelja iz Švedske, radi za (svetski poznatu) softverašku firmu. Na poslu imaju sve uslove za odličan rad, od odlično opremljenog radnog mesta, igraone sa PS, pikadom, bilijarima, teretane, hrane i pića koliko hoćeš...čim su dobili voljno 70% posto ljudi se razbežalo po stanovima. Rade ne jedanko nego i više, jer dok su u firmi produktivan rad se kretao u rasponu 4,5-5,5 časova na dan, na 8 radnih. Sad se kreće na oko 6,5-7,5.
 
Mnogo toga ima veze sa razlikama u generacijama ali mislim da ovde nije to slucaj.

Rad od kuce - za 90% ljudi i 90% profesija - zaista jeste opterecujuc za psihu a i za produktivnost.

Naravno to se i dalje nedovoljno uvidja jer nas globalni Korona rajh primorava da nastavimo s tom praksom sto je moguce vise. A poslodavcima to odgovara, jer skresavaju troskove a vise cimaju zaposlene. Dom postaje radno mesto, a dan postaje radno vreme. Ali ko je iskusio oba, zna da je vecini bolje sa pravim radnim mestom i pravim radnim vremenom. Ima ljudi koji cvetaju i kao samotnjaci. Ali tek oko 10%.

Covek je socijalno bice. Koliko god nam mediji i trendovi zadnjih 10-20 godina govorili suprotno. Jedva cekam da prodje Korona rajh i histerija pa da se ljudi malo vrate i okrenu jedni drugima.
 
U Beogradu je ogroman problem saobraćaj, ko radi od kuće a kancelarija mu je malo dalje od kuće, dnevno uštedi bar sat vremena, jer ne gubi vreme i živce na saobraćajne gužve, jurenje parkinga ili gužvanje u gradskom prevozu.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Uređuje se parcela nije u pitanju izgradnja.
 
Igor":2nl2ec42 je napisao(la):
Uređuje se parcela nije u pitanju izgradnja.
Da i meni deluje da se ovde nece ništa graditi u skorije vreme, samo je sređuju ipak su stambeni blokovi blizu:) sigurno ce i lepsu ogradu da stave da bude urbanije.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Lego kockice, cccccc pa i grobar i sumar bi isprojektovali nesto lepse i kreativnije od ovog.
 
Vrh