Šta je novo?

Airport City Belgrade [ Poslovni kompleks | 186 000 m²]

AFI Europe sam u BG ima 3 velika projekta.
Airport City - poslovni kompleks
Central Garden - Mix
Skyline Belgrade - Mix

Sada grade poslovnu kulu u Central Garden i u junu pocinje gradnja sledece faze Airport City, ostaje pitanje zasto bi sada gradili poslovnu kulu u Skyline Belgrade? Ocito je da ce prvo graditi dve nize stambene kule pa tek u poslednjoj fazi poslovnu kulu od 129m, to dodje pocetak gradnje tamo negde 2019, 2020. :roll: :cry:
 
Izgleda da polako opipavaju tržište. Objave početak gradnje pa kada im se javi dovoljan broj zainteresovanih, kreću sa gradnjom.
 
Gradnju ove dve kule u Oml.brigada je trebalo da pocnu jos u martu-aprilu. Ja sam tada tu informaciju dobio od jednog coveka, ne radnika, vec vidi se odmah nekog inzenjera ili tako nesto. Evo sad tek jun sledece godine sto ima osnova ako do nove godine ili u januaru pocnu Skyline.
Sto se tice Skylinea slazem se sa Maxom da ce prvo ici stambeni deo, a sta bi drugo treba odma obrnuti lovu.




[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498131#p498131:1k0ew9uw je napisao(la):
marone » 04 Dec 2017 08:16 pm[/url]":1k0ew9uw] A nadam se da ce kule u Airportu biti bar probliznog kvaliteta kao 'Kula Beograd' u BNV.

Imas zadnje rendere kula u airportu. To ne moze nikako da pridje onome sto se planira u SA ali je u svakom slucaju nesto sto se dobro uklapa u Airport i ako tako bude bice sasvim ok. Meni se licno svidja taj oblik koji podseca na kapiju i ulazak u kompleks, bice to super. Jos samo da i West krene sa svojom kulom i da se preko puta u nesrecnom bloku 41 u dogledno vreme nesto desi po uzoru na konkurs koji smo imali i eto jednog mini downtowna u ovom delu grada.
 
Lepo ja kažem da će sada svi veći projekti, koji su bili odlagani, da iždžikljaju iznad zemlje u mesec-dva.
 
Pa sta je sad ovo? Jel grade one dve kule duz O. brigada ili zavrsavaju ovaj deo iza prema Zemunskoj? Izgleda ni oni sami ne znaju gde ce i sta ce pre a sta posle.

Milose kad si vec bio sto se nisi raspitao o cemu se radi, dali su definitivno odlozili kule do daljneg?
 
Ovo su pripremni radovi na saobraćajnici kao što reče cenzura
Kule,zatim lamele koji bi se gradile gde bi bila buduća saobraćajnica pa sa desne strane će malo da popričekaju,čim bude bilo nekih dešavanja po tom pitanju fotkam i javljam :)

Lamela 2200 (gde se pre nekoliko meseci uselio Etihad) je tek delimično popunjena.
 
Тачно тако, ту ће бити саобраћајница 3-3, 4-4, 5-5 (службени назив), а то ће бити улица Тадије Сондермајера. То је ова саобраћајница и овај светло плави део ће се радити,


а о томе сам писао на теми "Разни пројекти" још у септембру месецу viewtopic.php?f=21&t=546&p=477819&hilit=%D0%A2%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D1%98%D0%B5+%D0%A1%D0%BE%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%98%D0%B5%D1%80%D0%B0#p477520

Та улица је требало да почне да се ради још прошле године, а посао је на јавној набавци добило гп АР-Градња, али је два пута продужаван рок почетка радова. Прво због пројектанта (Шид Пројект из Шида) јер су каснили са израдом пројекта, а други пут због превида Дирекције за грађевинско земљиште, јер се испоставило да је једна парцела где треба да буде саобраћајница, у спору. То је парцела на делу будуће саобраћајнице, део 4-4, а то је најдужи део и ширине 2 метра, и то је део где је онај бетонски потпорни зид, на првој Милошевој слици.

Док се то не реши неће почети радови, а по задњем обавештењу, јуче сам се чуо баш са АР-Градњом и рекао им за дивље асфалтирање дела улице и паркинг од стране будућег кафеџије, радови на саобраћајници би почели током марта 2018.године.

О чему се сад ради и зашто је сад ту г.п. Сити Роуд група (City Road Group) са грађевинским машинама и грађевинским контејнером, проверићу још данас.
 
Gago javljaj sto pre ovo se bas zakomplikovalo ... kao sto je i tradicija u zemlji Srbiji.
 
Заборавих скроз да јавим.

Значи никакви припремни радови на будућој саобраћајници 3-3, 4-4, 5-5 (улица Тадије Сондермајера) се не раде овде у овом пословном "авионском граду" или већ како се зове. Једноставно на дивље је асфалтирано и на дивље се раде земљани радови за некакав паркинг те кафане која се завршава или је можда завршена, нисам скоро пролазио туда, али ћу ових дана. Колико ли тај власник кафане очекује гостију кад ће паркинг бити толико велик !!!!

Наравно извођач радова ове саобраћајнице, АР-Градња је била на лицу места и скренула пажњу извођачу радова на кафани и земљаних радова, да кад у марту/априлу почну радови на саобраћајници са њихове стране, све ово што је на дивље урађено ће се уклонити са њихове стране. Мислим да је и Дирекција обавештена о овоме.
 
Ja sam cuo da u februaru pocinje nastavak gradnje poslovnih zgrada. Jos se ne zna dali ce poceti one dve kule u Oml. brigada ili ce prvo da zavrsavaju ovaj deo do Zemunske.
 
Који део до Земунске улице ? Вероватно си мислио на Савада 3 коју треба да гради Неимар В, а то је у Тошином бунару.
 
Gago pricam o airportu to je tu jos Zemunska valjda, a Tosin bunar krece tamo od raskrsnice sa M. Milankovica?
 
@Небојша, ниси у праву, улица Тошин бунар се простире од Евангелистичке цркве у Земуну и завршава код раскрснице где је бензинска станица ЕКО и она пословна зграда "Западни крај" (West End). Ту почиње Земунска улица и она се простире до раскрснице са Гандијевом и Војвођанском улицом. Иначе тај "авионски пословни центар" припада улици Омладинских бригада, а не Тошином бунару.

Код ове раскрснице завршава Тошин бунар, а тај пословни центар са десне стране где сам споменуо ЕКО станицу и пословну зграду припадају Тошином бунару. Земунска улица почиње од оног другог семафора на раскрсници.
https://www.google.rs/maps/@44.812818,2 ... 6656?hl=sr

https://www.google.rs/maps/@44.8131436, ... !1e3?hl=sr
 
Au pa ja sam mislio da je Zemunska bar do raskrsnice sa UMPom, ok.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=500935#p500935:1p2xsu77 je napisao(la):
Гага » 15 Dec 2017 02:48 am[/url]":1p2xsu77]Тачно тако, ту ће бити саобраћајница 3-3, 4-4, 5-5 (службени назив), а то ће бити улица Тадије Сондермајера. То је ова саобраћајница и овај светло плави део ће се радити,
Gago jel ovo ta buduca interna ulica koja ce se raditi. Prva slika ja tacno na pocetku, iza je severna lamela WESTa a desno je izlaz/ulaz u UMP. Zgrada pravo desno je Zepterova a levo airport i slobodan blok koji ce se graditi i koji je prosle godine rasciscen.




Ovo je ona "rupa" ili usek ispred zgrade N1 desno. Ulica ide dalje napred.


Pogled nazad prema WESTu


I onda dolazi do praznog platoa koji se naslanja na T. bunar pa skrece levo. Sad je tu ovaj zemljani sokak.


Na kraju ovog zemljanog puta saobracajnica skrece desno i nailazi na deo koji je sad asfaltiran a koji vodi tacno pored novog restorana u tosin bunar.

Jel to to?
 
@Небојша, то је то. Укњижен плусићћћ за фоторепортажу.

На твојој првој слици, коју сам ти "украо" :D , означио сам црвеном линијом докле ће се радити будућа улица. То значи неких још десетак метара после улаза у Цептер складиште, гледано од зграде бившег хангара.

Pogledajte prilog 2
На цртежу је то ова бела линија докле ће се радити, тј. од Тошиног бунара до ове беле линије.
Pogledajte prilog 1

Почетак улице Тадије Сондермајера ће бити овде из Тошиног бунара где је сад та нова кафана. На слици је то овде десно где је ово зеленило. Слика је од 14. маја 2016. године, завршни радови реконструкције тог дела Тошиног бунара
 
Da da ok, bas tako sam i mislio pa reko da proverim na licu mesta.
 
Gago jel imas informaciju sta ce biti sa ovim platoom i livadom ispred, nece valjda ovako to da ostane. Nakon izgradnje te ulice ovaj prostor ce ostati slobodan a airport sasvim zaokruzen gradjevinski a ovde ima prostora za gradnju jos min. dve zgrade ili cega vec:




I naravno bez ovoga nemoze, ovo postaje simbol grada pobednik pada u zaborav.
 
Vrh