Šta je novo?

Airport City Belgrade [ Poslovni kompleks | 186 000 m²]

Ako sam dobro ispratio, ove slike pokazuju da je pri kraju druga zgrade iz nove faze radova?
 
Galeks":3tr96qtz je napisao(la):
Ako sam dobro ispratio, ove slike pokazuju da je pri kraju druga zgrade iz nove faze radova?
Upravo tako.
Da li se zna koji su buduci zakupci ove druge zgrade?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Јуче је раписана јавна набавка за извођење радова на изграњи саобраћајница у оквиру блока 65 и израду техничке документација. Овим се дефинише изградња три саобраћајнице 5-5, 4-4 и 3-3, у том блоку тј. у Ерпорт граду и у делу стамбеног дела Вест 65.

Позив за подношење понуда: http://tenderi.beoland.com/images/nabav ... 184-16.pdf
Конкурсна документација: http://tenderi.beoland.com/images/nabav ... 184-16.pdf

Прва саобраћајница 5-5 је дужине 115 метара, ширине коловозних трака 7 метара (1+1) и обостраних тротоара ширине по 1,5 метар. Она почиње код улаза у Ерпорт град код Тошиног бунара. У конкурсној документацији је погрешно наведен податак да је то Земунска улица, а на цртежу је написано како треба.
Ова саобраћајница на њеном почетку пролази поред дела зграде која се сад реконструише у пословну зграду и паркинга који се сад гради. Овај део не спада у oквир овог целог пројекта.

Друга саобраћајница 4-4 је дужине 200 метара ширине коловозних трака 7 метара (1+1) и обостраних тротоара и паркинга ширине 5 метара.

Трећа саобраћајница 3-3 је дужине150 метара, ширине коловозних трака 7 метара (1+1) и тротоара са десне стране ширине 1,5 метар, а паркинг ширине 5 метара је са друге стране те саобраћајнице, а поред је стаза за пешаке. Саобраћајница 3-3 је садашња блоковска уличица која иде од изграђених зграда у насељу Вест 65 и пролази поред зграде бившег хангара Старог аеродрома са једне стране, а са друге стране поред зграде Зептер и зграде балканске ЦНН (Н1) телевизије и спаја се са саобраћајницом 4-4.

Ова саобраћајница би требало да почне да се гради на пролеће следеће године.

Ово је улаз у Ерпорт град у који се улази из Тошиног бунара (прва слика од 14.маја, а друга од 07. августа 2016.).
Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
Цртеж саобраћајница 5-5, 4-4 и 3-3 које ће се градити:

:sesir:
 
Parking im je najjači. Da li može "Smart" da se parkira? Nekako su usko crtali mesta za parkiranje.

Ovo novo što se naziva stambeni - poslovni objekat blizu Airport City umesto da bude srušeno oni nastavljaju gradnju tog strašila.
 
Доста дуго времена нисам био у Ерпорт граду, па рекох ајде да прођем кроз главну џаду и направим пар слика, а после обиласка радова на траси УМП-а од Омалдинских бригада до Тошиног бунара.

Сликам тако, кад при крају главне џаде, код оне попречне уличице, зауставило ме обезбеђење овог центра и уз мало строжу напредбу ме онемогућили да даље сликам. Наводно је строго забрањено сликање у кругу овог центра, а једино је могуће уз дозволу власника. Човек из обезбеђења ми је рекао да су ме пратили како сликам од уласка у центар, а ушао сам код Веста 65 !

На његово питање за кога сликам и зашто, одговорих му и додах да правим репортажу о овом "граду", али ми рече да прекинем и да изађем. Рекао сам му да сликам на јавној површини, а не у приваној згради или зградама, међутим није вредело, строга наредба од власника је таква. Нисам наравно хтео даље да се расправљам, само сам се окренуо и отишао, а и он ради свој посао.

Кад сам изашао из овог изузетно обезбеђеног ".............." центра, хтедох и да сликам део где ће бити изграђена нова саобраћајница 5-5, 4-4 и 3-3 тј. будућа улица Тадије Сондермајера, али нажалост није могло ни то, ни ту. :shock: . И ту су ме упозорили из обезбеђења да не може без обзира што сам изашао из овог .... није битно чега. Питао сам само чику из обезбеђења, колика је безбедносна зона израелаца, да знам убудуће са које раздаљине смем да фотографишем. Само се кисело искезио.
:blah:

Овде сам ушао у "Израел града"
Pogledajte prilog 3
Мало мутан снимак, али послужиће
Pogledajte prilog 2
Обезбеђење долази, чика у униформи 122736
Pogledajte prilog 1
Тамо где су оне три чике код кућице сам изашао из "Израел града", за сва времена. А сликао сам из безбедносне зоне :wink:
 
Следећи пут мобилни телефон уместо апарата Гаго ;) Јесте да ће слике бити мало слабије али ту неће моћи да прави придике.
 
Sledeći put kaži mu da zove policiju. Ako neće onda ti to uradi

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=406214#p406214:2jrnuxgy je napisao(la):
Дошљак » 17 Сеп 2016 09:30 am[/url]":2jrnuxgy]Следећи пут мобилни телефон уместо апарата Гаго ;) Јесте да ће слике бити мало слабије али ту неће моћи да прави придике.
Дошљак, па сликао сам мобилним, прве две слике, а трећа је фото апаратом. Остале слике (са мобилним) овог центар нема потреба да постављам.
Апаратом сам сликао УМП.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=406298#p406298:3kwsa7ly je napisao(la):
MilisaV » 17 Сеп 2016 04:45 pm[/url]":3kwsa7ly]Sledeći put kaži mu da zove policiju. Ako neće onda ti to uradi

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
Милисаве, следећег пута неће бити :)
 
Нисам сигуран колико је то до Израелаца, а колико до неког тупавог шефа обезбеђења. Једно време су, рецимо, забрањивали улазак бициклима на штампани бетон. Бојали се да им га бицикли не упропасте. Поставе наоружаног стражара на пешачки улаз и он, кад види бициклисту како се приближава, почне да млатара рукама и урла "СТОЈ!!, СТООООЈ!!!".

Када им је мој колега израчунао да већи притисак на штампани бетон прави потпетица ципеле коју носи жена просечне тежине него гума точка на бициклу и када их је замолио да се упристоје, да пошаљу мејлом МОЛБУ за неулазак бициклима уместо хистеричног стражара - повукли су се.

Верујем да је и овде неки Илија Чворовић иновативно схватио своју дужност.
 
Cim uhvatim vremena idem da fotkam sa uluce javne povrsine pa neka dodje st*** zatucna
 
Само ме интересује како се понашају према странцима који пословно дођу у овај центар код неког свог пословног партнера, па онда ајде за успомену сликају тај центар, оне фонтане или у неком од оних силних кафића или већ ту негде, направе пар фотографија - аутопортрета, или групне слике.
Мора да странци остану забезекнути. :o
 
Da izvineš - seru. Svakog vikenda je bar jedna svadba u Smokvici u Airport Cityju. Pun Facebook slika mladenaca i gostiju odatle. A i ovi što rade tamo se redovno fotkaju na kaficama i sl.
 
Знам Хомере да каке, а одваже се или само смеју да "опомињу" оне који иду сами и сликају (као што сам ја био сам), а кад је група не смеју никоме ни да приђу, а камоли да опомињу.
"Чика" ми је неколико пута поновио, да се само уз дозволу може сликати !
 
Gago to što rade je klasično "pros.....",ne može da se slika na javnoj površini,ne mogu da se slikaju zgrade,gradilišta po kom to pravnom osnovu,da li su u pitanju vojni objekti,hidrocentrale i tome slično.
Na FCB stranici Airport City imaš fotki koliko hoćeš raznih seljfiranja,čak i visinskih slika sa gradilišta.Živo me zanima da si bio u kaficu da li bi neko smeo da ti pridje iz obezbedjenja i pita tako nešto? Ah da...to mu dodje javna površina u zakupu tj. neko ko tim istim Izraelcima plaća zakup pa se onda sve može.
Mogu da ima zamislim dupeuvlakački izveštaj obezbedjenja za njihove predpostavljene:"brzom i pravovremenom akcijom naše obezbedjenje je još na ulazu iz pravca West 65 uočilo sumnjivu osobu,koja je fotografisala,pratila ga,zaustavila pitali zašto slika,ispoštovali smo sve bezbedonosne mere,našim autoritetom bez upotrebe sile ,udaljili nepoznatu osobu iz bezbedonosne zone naše nadležnosti.Naša brojna služba bezbednosti se još jednom pokazala kako funcioniše u složenim situacijama autoritativno i bez upotrebe sile." :roll: :mrgreen: 8)
 
Koji Mosad bokte jos ce da trazi obavezan odsluzen izraelski vojni rok da bi se zaposlio u Airportcity-ju. Hm ovo me nesto tera u razmisljanje opet na BNV, sto bi Arapi bili manji musimani nego sto su Izraelci jevreji? Elem Zuma je vec upozorio na ovakve scene tamo...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=415299#p415299:1yzekur1 je napisao(la):
Гага » 08 Nov 2016 01:05 am[/url]":1yzekur1]Хвала Профо_цхб :sesir:

Мислиш на ову мапу:

https://wego.here.com/?map=44.80706,20. ... ,satellite

Али зато још нису убацили проширен и реконструисан део Тошиног бунара, као што је уради гугл, а види се и почетак земљаних радова на УМП-у. https://www.google.rs/maps/@44.8154131, ... !1e3?hl=sr
file.php
Kada samo pogledam ovu mapu vidim koliko fali deo ulice od Đorđa Stanojevića ka Bloovima od IMT-a. Uh...
 
Ваљда ће једног дана урадити продужетак Ђорђа Станојевића поред APC-a, само што неће ићи право већ ће мало кривудати због једне од зграда APC-a која је тачно на оси Ђорђа Станојевића, мада у суштини то и није тако лоша ствар кад мало боље размислим, пошто онда неће бити раскрсница тог продужетка са Земунском близу раскрсници УМП код Тошиног бунара како би била близу да је продужетак Ђорђа Станојевића прав.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=415581#p415581:2y2724iw je napisao(la):
vucko » Sre Nov 09, 2016 10:03 am[/url]":2y2724iw]
Kada samo pogledam ovu mapu vidim koliko fali deo ulice od Đorđa Stanojevića ka Bloovima od IMT-a. Uh...
To i meni upada u oči svaki put kada vidim mapu ovog dela Novog Beograda:
Pogledajte prilog 1

Neverovatno da su dozvolili da se ova zgrada napravi na sred ulice:

Jednog dana će morati da je bespotrebno obilaze.
 
Чак и за то заобилажење мораће неки од магацина да поруше ако мисле да задрже профил 2+2.
 
sramotno je sto su dozvolili ovo...kako bi se lepo otvorila ulica cela..pa pogledas lepo od tosinog bunara skroz skoro do buvljaka...ali dzaba...ovo je sad trenutno najgori deo novog beograda..posebno razni magacini...ulica sa rupetinama itd....
 
Ipak odosmo u OT, ali samo još par reči. Ti magacini bi u svakom slučaju morali da budu srušeni, to ne bi trebalo da bude veći problem. Ali ova zgrada je problem za sva vremena:

Podseća me na Miškovićev (Deltin) parking u nastavku Bulevara Z. Đinđića.
 
Vrh