Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Busevi imaju tacan red voznje, na 10 minuta tokom dana, jedino na 20 tokom gluvog doba noci (00-04).
Zbog radova i zastoja na potezu gde je drop off zona busevi retko poštuju vremena polazaka. Interval je svakako 10min i to je super. Često vozač pogleda pre polaska sa parkinga da li se neko od putnika približava. Dešava se da čeka i 2 do 3min putnike a to nije baš po redu vožnje. Sada je situacija malo bolja je mr su pomerili drop off u sam parking pa se gužva preselila tamo. Sve u svemu odlično funkcioniše.
 
Dopada mi se ova ideja o šatl koji dolazi od strane aerodroma.
Naravno, voz bi bio daleko bolje rešenje, ali to neće skoro, a divlje taksiste treba proterati.
Није речено да ће бити "шатл који долази од стране аеродрома", него да ће они у складу са правилима давати лиценцу за "шатл" путника, односно такси превоз унутар круга аеродрома.
 
Za sutra su planirana 103 leta u odlasku.
Tek smo u aprilu, nema čartera i čekamo na brojne najavljene destinacije.
Šta mislite o broju letova u jednom danu tokom jula ili avgusta? Pa to će biti neverovatne brojke za naše uslove :)
 
Није речено да ће бити "шатл који долази од стране аеродрома", него да ће они у складу са правилима давати лиценцу за "шатл" путника, односно такси превоз унутар круга аеродрома.
Verovatno su članovi primetili da moje formulacije nekad nisu najjasnije na srpskom jeziku, a to je jer studiram strani jezik (nemački jezik) i neretko se dešava da moja cela rečenica na srpskom jeziku bude zapravo po gramatici (zapravo sintaksi) nemačkog, jer mi je i 90% dana upravo na tom jeziku. Naravno da neće aerodrom da upošljava i kupuje vozila za tu svrhu, to je neodrživo. :ROFLMAO:
 
Није речено да ће бити "шатл који долази од стране аеродрома", него да ће они у складу са правилима давати лиценцу за "шатл" путника, односно такси превоз унутар круга аеродрома.

Verovatno su članovi primetili da moje formulacije nekad nisu najjasnije na srpskom jeziku, a to je jer studiram strani jezik (nemački jezik) i neretko se dešava da moja cela rečenica na srpskom jeziku bude zapravo po gramatici (zapravo sintaksi) nemačkog, jer mi je i 90% dana upravo na tom jeziku. Naravno da neće aerodrom da upošljava i kupuje vozila za tu svrhu, to je neodrživo. :ROFLMAO:
... VINCI has told local authorities if the problem with unlicensed taxis is not resolved it will ban all taxis from picking up passengers at the airport and set up its own taxi service which would have exclusive rights to shuttle passengers from the airport.

Engleski izraz (glagol) to shuttle: travel regularly between two or more places. Dakle, aerodrom bi uspostavio (to set up) svoj sopstveni taksi servis koji bi imao isključivo pravo da odvozi putnike sa aerodroma. I dalje kažu, svi (ostali) taksisti bi i dalje imali pravo da dovoze putnike na aerodrom.

U nemačkom postoji odgovarajući prevod izraza - zu pendeln.
 
Poslednja izmena:
A, ne, onda sam dobro bio napisao. Iskreno, zaboravio sam kako su formulisali bili, ali svakako je onda moje ovo bilo na mestu. :D
Moja greška što nisam ponovo pročitao izvor na koji sam se pozvao, a izgleda da ni kolega, @BXL2014, nije isto uradio.
 
Inače cela ova za******* sa taksistima se lako rešava da neko hoće ali se svesno toleriše kao i sav drugi javašluk u državi. Lično sam pričao sa komunalcima pre mesec dana koji jedino što kontrolišu je onaj mini parking kod kružnog toka gde slikaju taksiste ako se parkiraju duže od par minuta pa šalju kaznu. Shodno tome se oni tamo i ne parkiraju već saleću ljude na 5 metara odatle komunalcu bukvano ispred nosa, što oni vide i ignorišu jel im je tako naređeno. Kada bi se nedelju dana konzistentno kažnjavalo to saletanje, pročulo bi se u danu i garantujem da ne bi vise bilo nijednog ilegalca na aerodromu.
 
Ne razumem, na sta mislis kad kazes kroz četiri države?
 
Meni je svakako ovaj sistem - parking na Tesla parkingu pa shuttle bus nešto najbolje sto je iznedrio aerodrom u poslednje vreme. Već par puta sam parkirao auto kao gospodin, sačekao 5-10min bus i cap do terminala za 5 min (pre neki dan i u 4 ujutru). Kad se setim kako su mi sve dobacivali i legalci i nelegalci kada se nađem na aerodromu posle leta, a treba da se odbacim do grada. Osećaj kao najveći pacov. Tako da, nek rade šta hoće dok Vinci ne sredi situaciju, ovo je meni super. 3-4 dana putovanje, 900-1200rsd parking (još ako putujete sa nekim, podelite, milina) :)
 
Јесте, једино што мора кључ од кола понекад да се носи далееееко...
 
Isprva kad sam video ovu vest za uvođenje reda među taksije, obradovao sam se. Ali onda sam se setio svih naprdnjačkih (a i žutačkih) pompeznih obećanja i vizija koje su isprva delovale sjajno, a onda bi se završile kao fijasko ili nikad ne bi bile realizovane.

Uostalom, kao što lepo objasni bit ovde:
Inače cela ova za******* sa taksistima se lako rešava da neko hoće ali se svesno toleriše kao i sav drugi javašluk u državi. Lično sam pričao sa komunalcima pre mesec dana koji jedino što kontrolišu je onaj mini parking kod kružnog toka gde slikaju taksiste ako se parkiraju duže od par minuta pa šalju kaznu. Shodno tome se oni tamo i ne parkiraju već saleću ljude na 5 metara odatle komunalcu bukvano ispred nosa, što oni vide i ignorišu jel im je tako naređeno. Kada bi se nedelju dana konzistentno kažnjavalo to saletanje, pročulo bi se u danu i garantujem da ne bi vise bilo nijednog ilegalca na aerodromu.
Džaba i najbolje ideje kad je celo društvo (ili pola, da budem korektniji i precizniji) gangrenozno i felerično.

Da ima pameti, do aerodroma bi se sproveo BG/Beo voz preko Zemunskog koloseka ili tramvajski šatl-koridor u produžetku Marka Čelebonovića. Smehotresno je i sramotno da pola faking veka najveći i najvažniji aerodrom u regionu ili delu regiona ne može da se poveže sa najvećim i najvažnijim gradom u regionu na još neki način osim divljim taksijem, truckavim GSP autobusom koji ide kroz sela i sokake, i aerodromskog kombija koji vozi do Slavije i ne staje nigde. A u krugu od 5 km od sebe ima železničke pruge na dve strane i tramvajsku prugu na trećoj strani. Apsurdno.
 
Inače cela ova za******* sa taksistima se lako rešava da neko hoće ali se svesno toleriše kao i sav drugi javašluk u državi. Lično sam pričao sa komunalcima pre mesec dana koji jedino što kontrolišu je onaj mini parking kod kružnog toka gde slikaju taksiste ako se parkiraju duže od par minuta pa šalju kaznu. Shodno tome se oni tamo i ne parkiraju već saleću ljude na 5 metara odatle komunalcu bukvano ispred nosa, što oni vide i ignorišu jel im je tako naređeno. Kada bi se nedelju dana konzistentno kažnjavalo to saletanje, pročulo bi se u danu i garantujem da ne bi vise bilo nijednog ilegalca na aerodromu.
Изгледа да Винци оснива своју такси службу

Odzvonilo AGRESIVNIM taksistima na BEOGRADSKOM aerodromu: Operater "Nikole Tesle" SEČE PROBLEM u korenu
Kompanija VINCI "pripretila" i lokalnim vlastima i sprema se uzme stvar u svoje ruke

Autor: K1info/exyuaviation.com
21/04/2023 > 21:49
https://www.k1info.rs/vesti/beograd...dskog-aerodroma-izbacuje-divlje-taksiste/vest
 
Без тога да се са дивљацима врше физички окршаји, проблем неће бити решен. Питање: зашто ми не можемо са нашим институцијама да решимо то питање, а странци ће, кршећи закон то моћи да реше? Зар ми немамо ни мрвицу достојанства?
 
Zato što smo mi mala bara, svako svakog zna, mafija je i na ulici i u Vladi, ko zna koje su tu sve igre u pozadini, vlast to toleriše zato što je sigurno u dilu sa tim krimosima... zašto privatni bus prevoznici plaćaju da se kamenuju vozovi, zašto krimosi taksisti tuku registrovane, zašto se reketira svaki drugi privatnik koji posluje korektno u ovoj zemlji, itd, itd..

Zato što je ova zemlja, a rekao sam to i ranije, pravljena po meri i ukusu najgorih u njoj.. zato što ima mnogo otpada i ološa koji moraju da parazitiraju na dobrima.. Da se ovde iole poštuju pravila, gde bi svi oni bili? Pa u pozadini, na dnu, na margini, niko i ništa.. morali bi da se potrude i pošteno rade da bi to promenili.. Ali ne, u zemlji divljeg zapada ja ću da sednem u kola, da obrnem par krugova sa aerodroma i oderem kožu s leđa naivčinama.

Pravi junaci, veliki Srbi..
 
Без тога да се са дивљацима врше физички окршаји, проблем неће бити решен. Питање: зашто ми не можемо са нашим институцијама да решимо то питање, а странци ће, кршећи закон то моћи да реше? Зар ми немамо ни мрвицу достојанства?

Nemoj samo to "kršenje zakona"... Pa, šta je ovo sa taksijem nego kršenje zakona. Nažalost, pošto država ne rešava problem (naprotiv) stranci uzimaju ponovo stvar u svoje ruke: nije nam prvi put, srećom pa je sada priča oko taksija, a ne cele države... Mogu da provuku te šatl buseve kao limo servis ili da naprave stanicu za Car:go.
 
Можеш на сајту аеродрома да погледаш пре него што кренеш колико има слободних места на паркингу.
Сад тренутно има 155 слободних, мислим да се још увек није десило да паркинг буде скроз пун
Izgleda da brojke nisu tacne, posto vec 3. dan pratim, u svakom trenutku je isti br slobodnih mesta, 155 🙂
 
Без тога да се са дивљацима врше физички окршаји, проблем неће бити решен. Питање: зашто ми не можемо са нашим институцијама да решимо то питање, а странци ће, кршећи закон то моћи да реше? Зар ми немамо ни мрвицу достојанства?
Kako Vinci krši zakon?
 
Mojoj sestri su na Slaviji do Filmskog grada naplatili 1700 dinara.
Većina aerodromskih ruta je duža.
Rent a car se može naći za te pae, a sve ili većina agencija ima šalter na dolaznom terminalu.
 
Kako Vinci krši zakon?
Тако што ће организовати физичко обезеђење које ће да млати дивље таксисте.

Nemoj samo to "kršenje zakona"... Pa, šta je ovo sa taksijem nego kršenje zakona. Nažalost, pošto država ne rešava problem (naprotiv) stranci uzimaju ponovo stvar u svoje ruke: nije nam prvi put, srećom pa je sada priča oko taksija, a ne cele države... Mogu da provuku te šatl buseve kao limo servis ili da naprave stanicu za Car:go.

Уместо да сржава реши у оквиру својих компетенција проблем, она се окреће и даје странцима да то раде. То је прво са наеш стране ружно да ми то не можемо да решимо (а јасно је да је у питању ситан политчки интерес, неће да диже џеву и да губи гласове) а не губи лично паре па да мора да реагује.
 
Poslednja izmena:
Vrh