Šta je novo?

Aerodrom Konstantin Veliki - Niš

I čisto da dodam: za danas (nedelja) je najavljen još jedan protest.
 
Čitam neke primere: aerodrom u Memingenu je (potencijalno) uporediv sa Nišom. Vlasnik je akcionarsko društvo, pri čemu većinu čine mala lokalna preduzeća i nešto malo javni sektor (ne navodi se ko).
 
Da živim u normalnoj državi sa normalnom vlašću moja inicijalna reakcija na ovakvu vest bila bi ''pa dobro, lepo, ako je tako bolje onda neka ga''. Ali pošto znam gde živim, već počinjem da gledam ko bi i zašto mogao da stoji iza ovoga, ko je koga potplatio i ko će šta izvući na kraju svega toga. Nazovite me hejterom i negativcem, baš me briga, dovoljno dugo živim u Srbiji da znam da iza ovakvih (neočekivanih i naprasnih) odluka uvek stoji neka muljavina.

A činjenica da su se botine mobilisale na nekoliko portala da brže bolje pohvale ovaj potez i nalupetaju se gluposti, samo ide u prilog tezi da iza ovoga stoji neka šema.
 
Neke botine hvale, druge botine hejtuju. . . Botine su botine. :)
Ako država hoće da "uguši" aerodrom, može da ne daje dozvole za let.
Trebalo bi malo sačekati da se vidi šta će se ulagati po obećanju vlade :

"Potpredsednica Vlade kazala je da sve analize pokazuju da aerodrom u Nišu
nije u mogućnosti da iz redovnog poslovanja investira više od 10 miliona evra.

"Vlada neće da dozvoli da aerodrom 'Kostantin Veliki' propadne, jer Grad Niš
nema dovoljno novca da uloži u njega kako bi mogao dalje da se razvija i da
beleži još veći rast broja putnika", rekla je Mihajlović.
http://rs.n1info.com/a376174/Biznis/Mih ... njega.html
 
Opet avioni kamioni milioni tih 10 milona sigurno nije potrebno odjednom
Oce sve pod jednu kapu da stave sta ima da se potaju neko tamo u nis strpace nis moravu ponikve u ono jp aerodromi srbije osnovano jos 2012 god
 
Ma BG vlastodršcima je samo bitno da sve u ovoj zemlji stave pod svoje šape. Hej, da se grad Niš odrekne svega, čak i malog udela u aerodromu, i da se sve prebaci na državu. Pa gde je tu logika? Kao Niš ne treba ništa da se pita oko svog aerodroma, bolje će Beograd da upravlja. Kako da ne, zato u poslednjih 30 godina svi pobegoše od Beograda. Ovde u Pančevu skoro nijedna ulica nije sredjena 6 godina, grad se raspada, ljudi-to nije fraza, ali zaista je utisak da Beograd isisava sredstva cele zemlje da bi mogao koliko-toliko da funkcioniše. I u ovom primeru iz Niša vide se prsti Vincija. Kada aerodrom predje u vlasništvo Bg, isključeno je svako razvijanje situacije suprotno interesima Bg, Vincija i Tesle. Niš se tu neće ništa pitati i vezaće mu ruke. Nema šanse da će se dozvoliti bujanje lcc i iole veća konkurencija Tesli.
 
@Vox91 "ljudi-to nije fraza, ali zaista je utisak da Beograd isisava sredstva cele zemlje da bi mogao koliko-toliko da funkcioniše"

Ja sam iz Beograda, ali ovo jeste realnost, a ovako je oduvek i bilo. U neku ruku i normalno je, kad je ovde "mozak države" da najviše "krvi" ovamo i pristiže. Ono što nije normalno jeste da se SVA sredstva i po svaku cenu prebacuju u Beograd, nije normalno da se npr. železnica, elektrane i sve ostalo tako automatizuje da se upravlja iz Beograda dugmetom. Vlada se ne smenjuje u Kuršumliji ili Somboru, zato se ovde i kupuje socijalni mir. Trenutno je takva situacija da se birokratski aparat umnožava do beskonačnosti, da se novci u potocima slivaju u Partiju i po cenu da ostatak Srbije potpuno atrofira, uz ogromno sadejstvo lokalnih vlastodržaca, inače "moralnih pigmeja" u celom tom ostatku Srbije. Polako posustaju i prigradske opštine samog Beograda.

Ovo sa aerodromom Niš je velika sramota i usudiću se da kažem čin izdaje nacionalnog interesa Srbije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=529264#p529264:2bcy6wix je napisao(la):
Bender Rodriguez » 01 Apr 2018, 02:52[/url]":2bcy6wix]Da živim u normalnoj državi sa normalnom vlašću moja inicijalna reakcija na ovakvu vest bila bi ''pa dobro, lepo, ako je tako bolje onda neka ga''. Ali pošto znam gde živim, već počinjem da gledam ko bi i zašto mogao da stoji iza ovoga, ko je koga potplatio i ko će šta izvući na kraju svega toga. Nazovite me hejterom i negativcem, baš me briga, dovoljno dugo živim u Srbiji da znam da iza ovakvih (neočekivanih i naprasnih) odluka uvek stoji neka muljavina.

A činjenica da su se botine mobilisale na nekoliko portala da brže bolje pohvale ovaj potez i nalupetaju se gluposti, samo ide u prilog tezi da iza ovoga stoji neka šema.
Već je objašnjeno. Velikom Magu se omaklo, pa je rekao da je Niš iz Beograda odvukao ogroman broj putnika, pa da to tako ne može. A da "ne može", navodno, piše i u ugovoru o koncesiji.
Evo, ja sam rođeni i zadrti Beograđanin, pa mislim da ovo što su smislili nije ni izbliza u redu.
 
Ma može Beograd da postane i Pariz, džabe je sve to ako je cena da sva druga mesta izumru i propadnu. Unutrašnjost zemlje je bitna samo pred izbore. Ne znam kakva je situacija u ostalim gradovima, tipa Kruševac, Pirot itd, ali mogu da govorim o Pančevu. Dok je bio DS na vlasti mnogo ulica je rekonstruisano, sredjena Narodna bašta, počela izgradnja novog objekta Doma zdravlja itd. Od kada su ovi na vlasti-grad se raspada u zapuštenosti, prljavštini, u centru grada se lome noge od popucalih trotoara i izvaljenih ploča, nijedna fasada nije pipnuta itd. A sve to na samo 20 km od Beograda gde se rekonstruiše stalno nešto. Kada gledam koliko fabrika dolazi u Indjiju, Pazovu i taj kraj, pitam se da li je Pančevo gubavo pa ga svi zaobilaze. Uništena Utva, Staklara, Tesla itd itd..Azotara i Petrohemija rade nešto kilavo, Rafineriju su uzeli Rusi, ali nema novih pogona, ništa se ne dešava..Vrhunac svega je rekonstrukcija i izgradnja drugog koloseka za Bg pa umesto da se Bg voz produži i ide do Pa na pola sata-ništa od toga. Ide par vozova dnevno i preseda se u Ovči. Pa koja je poenta sredjivanje pruge. A bus karta do Bg-a je 120 din i još je nedavno Bg vlast zabranila ATP-u Pančevo da koristi stajalište kod Skupštine na putu do glavne i da tu izlaze i ulaze putnici iz Pa, nego smo svi prinudjeni da izadjemo na Pa mostu ili Dunav stanici i da odatle koristimo gradski prevoz i plaćamo bus plus. Ma sve se u ovoj zemlji radi na štetu naroda i umesto da se život olakšava, gule ti kožu s ledja.
 
Odlukom da prenese u državno vlasništvo imovinu i osnivačka prava
aerodroma "Konstantin Veliki", grad Niš nije "nikome ništa poklonio".

Na ovaj način je Niš ispunio ugovornu obavezu prema državi i Ministarstvu odbrane za zemljište
preuzeto od vojske još 2009. godine, izjavio je gradonačelnik Niša Darko Bulatović.

Bulatović je rekao da se tadašnja gradska vlast obavezala da za 157 hektara zemljišta na aerodromu
koje je preneto u vlasništvo grada, ustupi Ministarstvu odbrane zemljište u vrednosti 1,5 milijardi evra
i 21.000 kvadrata stambenog prostora u kompleksu nekadašnje kasarne "Bubanjski heroji".


"Grad Niš je još 2012. godine trebalo da pokrene postupak ustupanja zemljišta vojsci, ali do danas to
nije urađeno. Nije izmirena obaveza ni za stambeni prostor", naglasio je Bulatović.
On je kazao da grad nije do sada ispunio svoje ugovorne obaveze jer u budžetu nema toliko para.

"Iznos od 1,5 milijardi dinara premašuje trećinu gradskog budžeta, odnosno to je iznos koji je u proteklih
pet godina grad izdvajao za izgradnju na svom području", istakao je Bulatović.

Prema njegovim rečima, odlukom da prenese u državno vlasništvo imovinu i osnivačka prava aerodroma
"Konstantin Veliki", grad Niš je u potpunosti izmirio svoju obavezu prema državi i Ministarstvu odbrane.

"Grad je imao na raspolaganju još samo godinu dana da izmiri obavezu prema Ministarstvu odbrane,
nakon toga bi dnevno morao da plaća penale za neizmirene obaveze i to dnevno 6.013 evra",

"Država je preuzela obavezu da brine o aerodromu, da ga finansira, razvija, prati sve standarde i
mere bezbednosti. Država je i do sada pomogala finansijski i u opremi, bez njene pomoći ne bi
imali sadašnje rezultate", kazao je Bulatović.
Prema njegovim rečima, netačne su informacije koje su se čule u javnosti da će država, zbog razvoja
beogradskog aerodroma, ograničiti broj putnika i linija sa niškog aerodroma.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1376088
 
Laži i gluposti..kakva vojska sad, kakvi bakrači. Kaže imali su foru još godinu dana, a onda bi plaćali penale. Pa što onda sad žure da obave transakciju, dok se ugovor sa Vincijem sklapa. Banda bolesna, a ovi političari iz Niša su sramota svog grada. Pa zar u Nišu nema pametnih i sposobnih ljudi da upravljaju aerodromom? Sad su se iz vlade setili aerodroma, kad juri 400.000 putnika, a dok je zvrjao prazan, nikome nije upadao u oči...Što neko napisa, kako vlada ne diže na noge elektronsku industriju kad je tako brižna.
 
Kakav djeciji tekst pun gresaka min nis ei nis itd itd toga se nisu sjetili
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=529407#p529407:19qub30l je napisao(la):
Vox91 » 01 Apr 2018 08:09 pm[/url]":19qub30l]Laži i gluposti..kakva vojska sad, kakvi bakrači. . . .
Ma da, sve je to "laž u dečijem tekstu", samo da se još nađu kontra-dokazi.
 
Političarima, a pogotovu sns-ovcima, ne verujem ni da mi kažu da su 2 i 2 četiri. A pogotovu se zna kako prolazi i cveta sve što dotaknu Bg političari-njih ne zanima ama baš ništa osim ostanka u foteljama kako bi pili krv celoj zemlji..Zato svi i pobegoše od Beograda u ovih 30 godina.
 
quote-no-one-will-really-understand-politics-until-they-understand-that-politicians-are-not-thomas-sowell-60-43-13.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=529428#p529428:36hg6hel je napisao(la):
Vox91 » 01 Apr 2018 09:20 pm[/url]":36hg6hel]Političarima, a pogotovu sns-ovcima, ne verujem ni da mi kažu da su 2 i 2 četiri .
U ovom sličaju su pomenuti mnogo veći brojevi i teško da je neko mogao da ih izmisli :

"Bulatović je rekao da se tadašnja gradska vlast obavezala da za 157 hektara zemljišta na aerodromu
koje je preneto u vlasništvo grada, ustupi Ministarstvu odbrane zemljište u vrednosti 1,5 milijardi evra
i 21.000 kvadrata stambenog prostora u kompleksu nekadašnje kasarne "Bubanjski heroji".
 
A da, da-ključ je u ovome-tadašnja gradska vlast.. A ovi vedre i oblače već 6 godina i još uvek su bivši krivi. Pa baš sad rešili da ispravljaju greške iz prošlosti. I ni manje ni više nego da se sva prava na aerodromu prenesu na državu i da o svemu Bg odlučuje. Nišu ne treba ni mali udeo, baš ništa Niš ne treba da se pita oko svog aerodroma? Ta saopštenja nisu za uzrast iznad 12 godina jer vredjaju inteligenciju..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=529442#p529442:2s2d50t1 je napisao(la):
dragan » 01 Апр 2018 09:04 pm[/url]":2s2d50t1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=529428#p529428:2s2d50t1 je napisao(la):
Vox91 » 01 Apr 2018 09:20 pm[/url]":2s2d50t1]Političarima, a pogotovu sns-ovcima, ne verujem ni da mi kažu da su 2 i 2 četiri .
U ovom sličaju su pomenuti mnogo veći brojevi i teško da je neko mogao da ih izmisli :

"Bulatović je rekao da se tadašnja gradska vlast obavezala da za 157 hektara zemljišta na aerodromu
koje je preneto u vlasništvo grada, ustupi Ministarstvu odbrane zemljište u vrednosti 1,5 milijardi evra
i 21.000 kvadrata stambenog prostora u kompleksu nekadašnje kasarne "Bubanjski heroji".

Iako mislim da nema smisla da ti ovo pišem, ipak ću pokušati:
Obrati pažnju kako Veliki vođa u svojim govorima upravo to i radi. Poslednje što mi je zapalo za oko je kad je pet godina pretvorio u dane, kod formiranja ZSO na primer, brojem dana je podvukao koliko dugo Šiptari odugovlače. Na taj način se upravo narod i zaglupljuje. Velikim brojevima.
Broj glasova koji su osvojili je, lupam 60%, ali ne od ukupnog broja glasača, već od broja izašlih. Dakle, mogla su trojica da izađu, dvojica glasaju za njih i oni kažu da je većinska Srbija za njih. To što je ostatak do 7,5 miliona bolela zadnjica da izađu, niko ne pominje.

Previše sam proputovao Srbiju u poslednjih nekoliko godina i bio sa ljudima svakakve fele, od direktora u EPS-u do vozača i portira. SNS-u ne verujem ni kad mi kažu da je ovo mesec april.

p.s.
Posebno mi se smučilo kad sam video ono prebacivanje sopstvenog neznanja na gnjidu i beskičmenjaka Drobnjaka ( ispred Brančića ). On, koji se razmeće poznavanjem sela i zaselaka na KiM, ali i širom Srbije kad ima unaped spremne odgovore. I to se uklapa u "velike brojeve" i sistem "zapanji zatucane svojim poznavanjem svega".
 
Ali zemljiste ne vrijedi 1.5 miljardi evra vec dinara da je evra bio bi nis na vodi
 
Da su hteli, mogli su državi da daju motel Nais ili neku drugu utrinu. Ni manje ni više, nego aerodrom koji se podigao iz mrtvih i to čim je potpisan ugovor sa francuzima za ANT. Glup je ovaj narod, mogu još da nas seksaju.
 
Ma bolesnici..Pazi država 2009. prenela zemljište na aerodromu u vlasništvo Niša, a sad Niš ceo aerodrom i to zemljište prenosi na državu, jer eto nisu ustupili vojsci predvidjeno zemljište po gradu jer nemaju para. Pa NIKO IM PARE NI NE TRAŽI, šta ih sprečava da ustupe tu predvidjenu zemlju vojsci? Čisto zamlaćivanje naroda, ako Niš do sada nije preneo tu ugovorenu zemlju u vlasništvo vojske, neka je sada prenese, a pare im niko nije ni tražio da bi se vadili da ih nemaju u gradskom budžetu. A pogotovu kako baš nadjoše da predaju Aerodrom..
 
Imaš u komentarima na vest na b92. Zemljište uzeto od vojske je izgleda odmah prodato budzašto. Nisu mogli da ga vrate.
 
dragan":2umpbher je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=529428#p529428 je napisao(la):
Vox91 » 01 Apr 2018 09:20 pm[/url]":2umpbher]Političarima, a pogotovu sns-ovcima, ne verujem ni da mi kažu da su 2 i 2 četiri .
U ovom sličaju su pomenuti mnogo veći brojevi i teško da je neko mogao da ih izmisli :

"Bulatović je rekao da se tadašnja gradska vlast obavezala da za 157 hektara zemljišta na aerodromu
koje je preneto u vlasništvo grada, ustupi Ministarstvu odbrane zemljište u vrednosti 1,5 milijardi evra
i 21.000 kvadrata stambenog prostora u kompleksu nekadašnje kasarne "Bubanjski heroji".


Upravo si ih ti izmislio tj preneo izmisljene 1,5 milijardi evra. Sta zna naprednjas sta je 1,5 milijardi evra kad Vucko to kaze samo se klima glavom.



Aerodrom je lepo krenuo da radi (dosta putnika) ako nisu imali neku zaradu od taksi bar nisu davali po radniku 10 000 evra da se zaposli.
 
Vrh