Šta je novo?

ADA CIGANLIJA - Beogradsko more

Da se dopunim.. drvo bilo potpuno zdravo, a policija dolaskom na uviđaj zatekla radnike koji renoviraju lokal, pritom nisu obavestili upravu Ade, koja je btw osudila ovaj čin..
 
Kakva je korist od toga što je uprava Ade osudila ovaj čin? Za seču, ako postoji opravdan razlog, je nadležan grad Beograd. Širenje već proširenih kafića i bespravna seča preko 50 godina starog drveta su opravdan razlog da neko završi u zatvoru.
 
Vreme, 1h noću. Zašto bi sekao trulo ili puknuto drvo u sitne sate, ako ništa ne kriješ?
Da bi u sitne sate sledeće noći postavio baštu lokala koju ćeš lakše legalizovati kad već bude postavljena nego da tražiš dozvolu pa onda da postavljaš baštu
 
Meni deluje sasvim zdravo,standardan izgled preseka topole...nije to najvažnije, nije na nama da to određujemo.
Čak ni "Zelenilo" ne sme poseći evidentno suvo drvo bez odgovarajuće gradske dozvole i rešenja o seči stabla.
Današnja štampana "Politika" piše da su za sada nepoznate osobe isekle topolu,da su oštećena još tri stabla u blizini, i da je policija izvršila uviđaj.
Kafić na makiškoj strani se ne pominje, ukoliko je umešan svakako bi ga trebalo zauvek bojkotovati.
Nije mi jasno zašto je nepoznatim osobama baš ta topola zapala za oko, pored stotina topola u okolini.
 
Definitivno je neko nelegalno to posekao. Ne znam kako može da se otkrije pravi krivac jer vlasnici kafića sigurno neće priznati ako su oni to uradili.

Najlakše je reći da su u pitanju NN lica, mada ta lica ordiniraju malo dalje (tamo gde se pale kablovi)
 
Evo jos slika sa Tvitera (koji gori posle moje objave)
ada drvosek.jpg
 
Primer koliko stranku zanimaju gradjani, a koliko ih zanima licna promocija.
Tekst o zavrsetku staze na pocetku jezera sa dve slike sa funkcionerima, staza se samo nazire
img_7629.jpg
img_7631.jpg
 
Stvarno je bilo jako opasno to klizište, koje je sada sanirano i zamaskirano.
Ostaje da vidimo funkcionalnost, kada vetar nanese tone smeca ispod dekinga
 
Primer koliko stranku zanimaju gradjani, a koliko ih zanima licna promocija.
Tekst o zavrsetku staze na pocetku jezera sa dve slike sa funkcionerima, staza se samo nazire
Pogledajte prilog 129981Pogledajte prilog 129982
Niti je neočekivano, niti je za iščuđavanje. Mnogo više o nama govori što pristajemo (svesno ili nesvesno) da takvima indirektno damo glas kroz aminovanje ljudi poput Danice i Radojičića, pa i Ristovskog, koje nam poturaju. Ovo mislim generalno za sve partije.
 
Naravno da nema omo veze sa klizištem. Nisam nikada video posledice klizišta (ispucao asfalt i slično).

Istina jeste da je sada lepše, bolje i funkcionalnije, ali ne vidim potrebu za pričom o klizištu.
Mozda su prethodno bili na Umci....pa se zaneli.
I priča o vidikovcu i pogledu je OK, samo ako se ne okreneš na drugu stranu, pa ti u pogled ne upadne konzerva od Ada Malla.
Ne znam,možda je moje viđenje zelene oaze u centru grada pogrešno.
 
Tu je uvek bilo usko grlo. Roleri i biciklisti se spustaju nizbrdo (sa obe strane), pesaci su i na svojoj i na bici stazi, tako da je prosirenje neophodno bilo.

Nisam video uzivo zavrsene radove, ali tesko da je gore nego pre.

Naravno, ostaje problem reklama.
 
Ne znam koliko je zdravo kupati se na Adi. Mnogi je izbegavaju jer im je malo gadno. Trebalo bi Savsko jezero isusiti i dno temeljno ocistiti jer se na njemu natalozilo sve i svasta.
 
U sustini je jako zdravo, ali sa Vim Hof metodom ne bi trebalo pocinjati naglo nego korak po korak.
 
Postavili su stabla i ostavili jednu lopatu zemlju sa strane za sutrasnje slikanje 🤣
 
Vrh