Šta je novo?

ADA CIGANLIJA - Beogradsko more

271234968_10227662159560013_2031466286399300549_n.jpg

https://www.facebook.com/photo?fbid=102 ... 6257635743
 
Zatvorili su to gradilište.
SKANDAL što se uopšte to tu gradi.
Ja sam video iz kola kontrukciju, ali mislio sam da je to krov za neki teren na pesku.
Ponavlja se priča kao sa onim akva parkom što je gradio onaj fudbaler. Ko se ne seća, lik je izgradio bazene i tek posle nekoliko meseci su gradski oci shvatili da je to nelegalno.
Naravno, logičnija je verzija da nije hteo da plaća više gradske reketaše, ali dobro, postoji šansa da zaista nijedna gradska služba nije videla gradilište na Adi - NOOOT
 
.. Nikola Mijailović, levi bek CZV u to vreme.
Bio je u sukobu sa Don Terzom, a nešto je i "lajuckao" protiv vlasti, pa popio vaspitnu meru ..
 
Ponavlja se priča kao sa onim akva parkom što je gradio onaj fudbaler. Ko se ne seća, lik je izgradio bazene i tek posle nekoliko meseci su gradski oci shvatili da je to nelegalno.
Ali taj prostor nije vraćen u pređašnje stanje nego su tu napravljeni tereni za onaj padel ili kako već.

Isto će biti i sa ovim.
Kad je već izlivena temljna ploča greota da se razbija kad može da se nešto tu postavi tipa kiosk i sl.
 
Nakon prijave građana, izlaska inspekcije i na stub zalepljenog zapisnika naslovljenog na NN lice, osvanula je tabla čudnog sadržaja.Naravno da ne sadrži elemente propisane Pravilnikom za gradilišne table.
Ali smo bar saznali da se radi o "manjem montažno-demontažnom objektu" komercijalne namene, kako vidimo od oko 2-2.500 m2, na poprilično debeloj temeljnoj ploči...i da iza svega stoji Nadzorni odbor JP Ada Ciganlija.
Pretpostavljamo da je sve ovo verifikovano od strane osnivača JP Ada, a to je grad Beograd, ali se moramo zapitati da li za sve njih vaši Zakon o planiranju i izgradnji i PDR Ade Ciganlije?
Naravno da građevinska dozvola ne postoji.
Da li je ovo uvod u okupaciju zelenih površina i seču preostalih topola duž starog puta za Obrenovac, tek ćemo videti.
IMGP0397.JPG
IMGP0393.JPG
 
Dobro da se neko setio da sredi ovaj deo Ade gde skoro svi prolaze. Tu je bila onda ograda i uvek neki mulj. Jedino što sada verovatno neće više biti kreketanja žaba.

Ono što počinje prilično da mi smeta su reklame. Bukvalno ih stavljaju na svakom koraku.

Evo kako izgleda sličan vidikovac na Bledu


A kod nasu su okačili svuda po ogradi reklame. Plus gledamo na reklamnu flašu na sred ezera, a i sa svih strana jezera imamo ogromne bilborde.

IMG-20220218-181309.jpg
 
To je sasvim za očekivati.

Ali ono zatvoreno pa otvoreno gradilište za iznajmljivanje sportske opreme mi je skandal.

Još jedna parcela u nastavku (ka Petici) je ograđena. Sad ću baš da vidim da li postoji neka dozvola za tu parcelu
 
A kod nasu su okačili svuda po ogradi reklame. Plus gledamo na reklamnu flašu na sred ezera, a i sa svih strana jezera imamo ogromne bilborde.
А кад се погледа иза Ада мол толико шљашти да није потребно никакво додатно осветљење на Ади. У време када су се рекламе преселиле у виртуелни простор требало би ограничити билборде, посебно оне светлеће
 
Odvratno.
Možda je nekom i potrebna veštačka ski staza....kao i veštačka stena u Košutnjaku. Na kraju će sve to koristiti veštačka deca.
Sve što je Adi možda bilo potrebno je obično i jeftino brdo zemlje, napravljeno od viška zemlje sa brojnih gradilišta, na kome bi se deca zimi sankala.
 
Odvratno.
Možda je nekom i potrebna veštačka ski staza....kao i veštačka stena u Košutnjaku. Na kraju će sve to koristiti veštačka deca.
Sve što je Adi možda bilo potrebno je obično i jeftino brdo zemlje, napravljeno od viška zemlje sa brojnih gradilišta, na kome bi se deca zimi sankala.
Svidelo se to nama ili ne sportsko penjanje je olimpijski sport tako da verovatno da mu je i najbolje mesto tamo gde se i nalazi, pored Zavoda za sport koji se, istina, nalazi na Košutnjaku.

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока
 
Moja pretpostavka je da je drvo stajalo puknuto, a da su onda došli oni koji se tako šetkaju i skupljaju drva, vrlo često i sa testerama i da su samo "iscepkali" drvo na manje delove, s namerom da u toku dana dodatno usitne i popakuju, ali ih iznenadili ovi što su prijavili slučaj.
 
Vrh