Šta je novo?

ADA CIGANLIJA - Beogradsko more

444225538_986342813051601_8278820154467634653_n.jpg
445751562_986342936384922_3300390086899056481_n.jpg


 
Ne znam tačno (mislim da je bilo oko 300 dinara, ali to važi samo do roštilj prostora). Tu ima još jedna rampa gde mislim da samo osobe koje rade u kafićima mogu dalje.

Međutim, video sam juče i nove parkinge kod novih padel terena. Oni su iza rampe i ne znam ko može do njih, ali logično bi bilo da imaju veze sa padel klubovima.
 
Hteo bih na roštilj tamo gde je mesto za to sa druge strane, a odande sa malim detetom prilično daleko :)
Hvala vam
 
Ne može Grad da spašava plivače u 7 ujutru ili u ponoć.

Jedino što bi Grad morao da uradi je da proširi mrežu spasioca, a ne da kažu - kupanje je dozvoljeno samo do bova i na to označenim mestima, a to je (mislim) manje od pola Ade.

I onda kažu da statistika kaže da se niko nije udavio na zvaničnom delu plaže (u radno vreme spasilačke službe)
 
Ne može Grad da spašava plivače u 7 ujutru ili u ponoć.

Jedino što bi Grad morao da uradi je da proširi mrežu spasioca, a ne da kažu - kupanje je dozvoljeno samo do bova i na to označenim mestima, a to je (mislim) manje od pola Ade.

I onda kažu da statistika kaže da se niko nije udavio na zvaničnom delu plaže (u radno vreme spasilačke službe)
Grad ne treba da uradi nista kad je sigurnost kupalista 100%, moze eto da posalje par apela preko medija, eventualno da stavi jos neki znak ili tako.
 
Rip Park za venčanja eto ga piknik park.
Ono postolje/glorijet za venčanja je bilo baš zanimljivo i ukusno, ne znam zašto su to dirali a ne znam ni šta su radili sa drvećem koje su mladenci zasadili, u podnožju bile pločice i imenima parova i datumom venčanja, takođe je dosta njih zasađeno i 50m dalje ka golf terenima ali ja ih nisam primetio. Svojevremeno Eurobanka izfinansirala. Greota ako su ih izvadili, ipak je to lepa životna uspomena svima njima.
PXL_20240707_085959723.jpg
PXL_20240707_090049240.jpg
PXL_20240707_090013417.jpg
PXL_20240707_085959723.jpg
 
Poslednja izmena:
Adu treba učiniti atraktivnijom uz vodu!
Sipati sitniji šljunak, čostiti taj isti šljunak, a kafići i restorani bi mogli zameniti ljuljaške, ležaljke i drugo.
Ponekad imam osećaj da je sav taj inventar 20 godina i više u upotrebi.
 
Nije bilo potrebe uklanjati onaj gazebo (da, to je reč za to) za venačanja. Nadam se da su ga premestili negde.

Ne bih ja ništa dirao na plaži. Kafići su iznad šetališta, negde imaju baštu na plaži i to je to.

A ne znam šta vi mislite, ali mene je Kraj sveta razočarao sa najavom naplaćivanja aksesoara.

kraj sveta.jpg


U principu, može im se. Uvek su puni, počeli su i reorganizaciju lokala (oni stubovi), pa će i šank biti veći i neće se više čekati toliko dugo na piće kada je gužva.
 
Bez obzira na nedostatke, svi veliki gradovi na zapadu bi zlatom platili da u širem centru grada imaju ogromno jezero u kojem možeš da plivaš, voziš pedalinu, organizuješ sportska takmičenja, zezaš se, da okolo imaš terene za basket, golf, fudbal, tenis, odbojku, celu šumu u pozadini, klizanje zimi, penjanje, Ada Safari jezero za pecanje i uživanje...
pa jedan Berlin, London, Pariz, Rim, Madrid nemaju takve sadržaje (istina imaju lepe parkove sa vodenim površinama ali daleko je to od Ade), a da imaju mlatili bi milijarde od turizma - više nego neke turističke zemlje.
Kod nas je narativ da se često o Adi govori sa nipodaštavanjem (ne mislim na ovaj forum),
a stranci bi bili ushićeni, pola naroda ne bi ni išlo na more i mediteran.

Neverovatno kako dovoljno ne cenimo to što imamo. Ada je blago.
 
To i ja kažem. Toliko blizu centra - Ada je blago.

Po meni je problem prevelika koncentracija sadržaja na malom prostoru na početku Ade, tj. deo gde su fudbalski i ostali tereni, a od skoro i kod onog padela, odmah posle rampe.

I najveći problem je stari obrenovački put gde bi se morala uvesti zona za parkiranje, ali praćena sa ubacivanjem još 2-3 električna voza uz princip - celodnevna parking karta = 4 karte za vozić (kao što već postoji ista fora sa biciklima).

I napraviti vezu pored Policije Stari - Novi obrenovački put.
 
Vrh