Šta je novo?

ADA CIGANLIJA - Beogradsko more

I ja volim koncept Beer gardena. Jedino je pitanje koliko ljudi to vole u Srbiji. Većina će pre da sedne u bučni kafić, sa mekanim stolicama i da piju Koronu i slična piva iz 0.33 bočica za 400 dinara.

Drvene klupe, zelenilo, hladovina, muzika taman toliko jaka da može da se priča (osim kad su koncerti).
Čak im je i WC bio odličan, neki veliki toi toi kontejner.

Ja zamišljam jedan takav celogodišnji beer garden i Donjem gradu, no teško će se to primiti.

Evo par slika iz Minhena kako to izgleda u centru grada i u najvećem parku (bilo je baš hladno tog dana, pa je u parku bilo prazno) krajem marta.

U gradu je slika dan pred utakmicu Bajerna, i na dan utakmice (vidi se po šalovima)

IMG_3553.JPG
IMG_3556.JPG
Pogledajte prilog 3
 
Hm, to je ipak malo drugačiji koncept, popularan u celoj centralnoj Evropi i po meni mesto mu i jeste u centru.
 
A gde je Beer garden ove godine?
Na starom mestu nema ničega.
Na strani gde je bandži, desetak lokala se izdaje ili prodaje, a videh i novi lokal (kobaje i hot dog) na početku kod Azara.
 
Ne verujem da će ove godine biti Beer Gardena zbog korone.
 
Videh danas ovo vozilo, ali ne znam gde su mu stanice i kakav mi je red vožnje...
f55c5622eab6b0e7ab0a1449983014be.jpg
 
Opet su stavili kućicu i rampe tamo gde su bile prethodno.
A nove rampe stoje 20 metara dalje.
Bog te pita šta su radili i zašto
 
Neka fotka svega toga neki mejl jp ada ciganlija nesto .
 
Gliserom riba pici po Adi u punoj brzini. Koliko ljudi roni, pliva da ne moze da ih vidi. Smrtna kazna mora da se vrati.
 
Nije to gliser, ja sam debil, jet ski ili kako se vec zove. Verovatno sluzbeni, ali onako da se divlja i vozi, uh bre. Sve i da je hitno nesto da se stigne do druge strane, vise ljudi ugrozi takvom voznjom.

Mislim da je to ova na 11. sekundi snimka sad slucajno nadjoh.

https://youtu.be/86KaTLH6nds
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761229#p761229:23g6jvrz je napisao(la):
astrodule » 29 Jul 2020 16:34[/url]":23g6jvrz]Kako? Pa nema glisera na Adi? Možda je to službeni gliser ili je neka regata u toku?
Nakon par god. bih na Adi bajsem ....Ima i prijatnih novotarija i tog brzog spasilackog vodenog skutera
nego ... sto se onoliko prosirise gologuzani :shock:
ah da... sto dozvolise postavljanje onog bass naj jeftinijeg ,,Adventure park,, -a
mogli su koj cent vise da uloze u nj. pa da bude prihvatljiv pa da i lici na nessto , vako decurliji ostace vrlo ruzna slika u uspomenama
:sesir:
 
Beki":33mbso62 je napisao(la):
Nije to gliser, ja sam debil, jet ski ili kako se vec zove. Verovatno sluzbeni, ali onako da se divlja i vozi, uh bre. Sve i da je hitno nesto da se stigne do druge strane, vise ljudi ugrozi takvom voznjom.

Mislim da je to ova na 11. sekundi snimka sad slucajno nadjoh.

https://youtu.be/86KaTLH6nds
To voze spasioci
 
Sa obale deluje opasno, ali ja se nadam da je preglednost sa skutera sasvim dobra i da spasioci znaju šta rade.
Pre par godina sam Adi prijavio jednog spasioca na jet-skiju koji se kur*io u večernjim satima blizu obale. Ne sećam se tačno odgovora, ali mislim da su ga kaznili.
 
Ova godina će biti sigurno rekordna što se tiče posećenosti. Pre par nedelja sam bio kolima četvrtkom, juče (sreda). Oba puta sam bio oko 17h i ceo Obrenovački drum je bio krcat. Juče naročito i parkirao sam se najdalje do sada (7 minuta peške, brzim hodom, od parkinga na kraju Ade).

Pričam o radnim danima!!!

Vikendom ne dolazim često kolima na Adu, ali znam da kada je sunčan dan, gužva je ogromna.

Godinama (decenijama) dolazim Na kraj sveta (kod nudističke plaže) i nikada nije bilo ovoliko ljudi između kafića i nudističkog dela. Plus, što i nudista ima dosta (što reče boca-ica).

IMG_0067 (2).JPG


Takođe, nikada nije bilo ovoliko ljudi ni na makiškoj strani na ovom delu između kafića.

IMG_0079.JPG
IMG_0070 (2).JPG


Ipak, kafići nisu prepuni.

Sve je to razumljivo. Ljudi ne idu na more, a imaju odmor koji moraju da iskoriste, pa ako već ne idemo kolima u Grčku ili CG, onda ćemo kolima na Adu i to na plažu, a ne u kafić.

Problem je Obrenovački put. Parking će se već nekako naći, ali izlazak sa Ade je pakao. Prošli put sam bio 25 minuta u gužvi koja je počela tek kod Tajmauta (kraj prvog bloka kafića). Juče sam predvideo, a i Google je pokazao zastoj celom dužinom, pa smo mnogi krenuli na drugu stranu, ka Ostružnici i onda onom ulicom što ide ka Železniku izašli na Novi obrenovački put. Ali prc. I tamo je semafor koji pušta još manje nego onaj kod Lidla. Čekali smo pola sata do semafora.

Oba puta sam zvao Saobraćajnu da pošalje nekoga na problematične semafore. Sinoć sam se čak i lepo ispričao sa operaterom koji se čudio otkuda tolika gužva. Pa sam mu ja objasnio da semafori nisu optimizovani za toliki priliv vozila sa Ade, pa je rekao da će poslati nekoga. Naravno, ni prošli put ni sinoć nisam video nikoga kod semafora.

Ti semafori su naravno sasvim dobro podešeni za veći deo dana jer je mali priliv vozila sa Ade, ali svako veče će ovog leta biti problem.

I da podelim savet onima koji nalete na gužvu između Lidla i Ada mola. Deo gužve ćete preskočiti ako skrenete u Radničku do sledećeg semafora.

precica-ada.jpg


Naravno, potrebno je doći do Lidla i probiti se do Šećerane. Posle toga nema semafora i gužve nema.

Pametniji savet za one koji dolaze kolima je da "puknu" 150 dinara za parking na početku Ade. Za te pare se dobijaju dva bicikla, a može se sačekati i vozić i već slikani električni minibus. Ne znam koliko oni koštaju, ali juče sam resetovao potrošnju dok sam mileo u koloni, i prikazivala je 40 l/100km dok nisam prošao gužvu.
 
I još par detalja. Na GE slici sam označio kuda će ići.

Počinje od onog putića što ide kroz Adu pored one kafane pored roštilj prostora i ide ka taložniku. Realno, ovo neće primetiti 99% posetioca Ade.

ada-ge-sa-stazom.jpg


5.1.1. Триатлонска стаза
Бициклиштичка стаза је планирана на трупу јужне берме одбрамбеног насипа, и уз ножицу насипа према савском језеру .
Планирана дужинa стaзe je 6.666 мeтaрa, ширинe 4,5 мeтaрa нeтo гaзeћe пoвршинe, кружнoг смeрa. Димeнзиja je oдрeђeнa пoтрeбaмa дистaнци и прaвилa зa oргaнизaциjу триaтлoнских тaкмичeњa и пoстojeћeг прoстoрa.
Слика 5. Попречни профил насипа са распоредом делова бициклистичке стазе
У низвoднoм дeлу стaзa би имaлa сaмo jeдну кривину, сa нултoг нa срeдњи нивo, сa нaгибoм прeмa цeнтру кривинe, рaди лaкшeг прoлaскa тaкмичaрa. У узвoднoм дeлу стaзa би сe спуштaлa сa вишeг нивoa кa тaлoжнику, пoрeд тaлoжникa кa нaсипу, пoрeд нaсипa нaзaд нa Сaвски нaсип, нижи нивo. Прaвљeњeм oвих скрeтaњa и кривинa, стaзa дoбиja нa пoтрeбнoj дужини, aтрaктивнoсти зa глeдaњe кao и нa тeхничкoj тeжини вoжњe зa тaкмичaрe.

profil-stvarno.jpg
profil.jpg


Слика 5. Скица планиране стазе на насипу
Како је у оквиру зоне „Е“ (основног Плана), већ правилима дозвољено формирање тркачке или трим стазе, у југозападном делу зоне „Е“ уз пешачко-бициклистичку стазу је могуће реализовати стазу адекватне дужине за тркачку деоницу триатлонског такмичења.
У југозападној зони језера је могуће реализовати пливачку деоницу, чиме би била комплетирана „триатлонска стаза“ за више стандардних формата тaкмичeњa и трeнингa, сa кaпaцитeтoм зa вeлики брoj тaкмичaрa што задовољава критeриjумe oргaнизaциje нajвeћих тркa eврoпских и свeтских стaндaрдa.

Očigledno će se vrlo malo stabala seći. Na planu fali staza između jezera i ovog levog kruga i tu će se verovatno najviše iseći stabala
 
Ако ће стаза да буте доступна свима, то је одлична вест. На Ади и треба садити бици и пешачке стазе и разноврсно растиње пре свега, а не паркинге, рекламне натписе и високе ограде ...
 
Danas sam bio na Adi u isto vreme kao juce, na istom mestu kao juce i ima deset puta manje ljudi. Sta se desilo, ne kapiram, jel zbog ova tri oblaka?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=760708#p760708:1g0od9b8 je napisao(la):
direktor » Uto Jul 28, 2020 12:19 am[/url]":1g0od9b8]Neka fotka svega toga neki mejl jp ada ciganlija nesto .

Evo fotka,na brzinu sam slikao i u prolazu.

To su nove rampe i kućica a iza nje je ona pomerena naplatna rampa

MVIMG-20200731-062957.jpg
 
Vrh