Šta je novo?

Abortus- Za ili Protiv

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To sto sam ja za LDP ne znaci da se slazem sa svim stavovima stranke.U vecini stavova se slazem, i zbog toga sam i simpatizer stranke, ali moje je pravo da se u nekim stavovima neslazem, kao sto je ,,zabrana'' povratka izbeglica u Hrvatsku.


A TO STO SAM NAPISAO VELIKIM SLOVIMA SAMO TU RECENISU, JE SAMO ZATO ZATO STO SAM HTEO DA NAZNACIM VAZNOST TOGA, KAO STO SADA RADIM.

Caps look nije dozvoljen samo ako se ceo post pise velikim slovima, ali je dozvoljeno ako nesto hoce da se naznaci kao sto sam ja uradio.
 
Ima i ovo a i ovo ako hoces da naznacis nesta. Nema potrebe da se deres.
 
@ jovanom I pored svih 6 tacaka koje si naveo sve zajedno nemaju istu snagu argumenta kao jedan razlog koji sam ja naveo. Prvo, procenat nezeljenih trudnoca koje su se desile zbog neefikasnosti kontraceptivnih sredstava (sto je ocigledno tebi jedan od omiljenih razloga, jer ga u svakom postu foras) je mizerno mali. Uglavnom su to trudnoce nastale bezobrazlukom tipa ``Necu da koristim kondom, lepse je bez!!!!!``, ili zbog seksa za jedno vece!
Drugo, parovi koji su vec odgojili decu i vise je ne zele imaju mogucnost kontraceptivnih pilula koje su sigurne 99,9%. Isto vazi i za duze i stabilne veze.
Trece, i legalnim abortusom se nepovratno narusava zdravlje zene i njena mogucnost da ponovo rodi kada bude zelela. Nelegalan je daleko opasniji, ali bi bio smatran kriminalom sa zatvorskom kaznom od 40 godina, pa da vidim ko ce da proba.

@ Jovanom, Lignjoslav. Vec sam postovao da bi silovanim, zlostavljanim zenama dozvolio abortus, ajde, dodajmo i seksualne radnice, ali zaboravljas da je i to nelegalno.....

@ lignjoslav da, o ovome treba raspravljati, jer smo kao drzava u vrhu liste maloletnickih abortusa! Sve te devojke, ce imati zestokih problema da jednog dana rode, a velika vecina nikada nece ni moci, jer abortus maloletne osobe nije nista drugo do silovanje njenog organizma.

Ponavljam, vrhunski je bezobrazluk reci da neko nije u stanju da radja, ali je u stanju da se taslaci na sva zvona i jos dovoljno bezobziran prema svom zivotu pa ne koristi zastitu.....za te ljude , ja simpatija nemam.

A,da, vi svi gledate na moje predloge is perspektive sadasnjeg stanja, ali ukoliko bi se abortus zabranio i povela kampanja, i nezeljenih trudnoca bi bilo i do 70% manje, tako da stvarno nemate argumente. Jedino sto mi ulazi u glavu je da ste imali i vi taj problem, prouzrokovan nicim drugim do bahatim i neodgovornim ponasanjem. Tacka.

NAJVAZNIJE: Dragi drugari, ovo je moje misljenje generalno, ali da bi drzava zabranila abortus treba prvo da se uradi sledece:
1. devojci se placa skolovanje
2. automatski dobija stan i sigurno zaposlenje posle skolovanja
3. DNK analizom se potvrdjuje ocinstvo i otac dobija zakonsku obavezu da placa polovinu troskova(ukoliko ne zele da budu zajedno)
4. napustanje deteta automatski povlaci kaznu od 40 godina zatvora, nebriga 10.
 
@stf
Procenat neefikasnosti kondoma nije uopšte mali:

The rate of breakage is between 0.4% and 2.3%, while the rate of slippage is between 0.6% and 1.3%.[47] Even if no breakage or slippage is observed, 1–2% of women will test positive for semen residue after intercourse with a condom.
Izvor:http://en.wikipedia.org/wiki/Condom#Causes_of_failure

Stoga, na svakih 100 odnosa (što realno govoriti uopšte nije mnogo ako si sa nekim u vezi dužoj od dva meseca), uz potpuno korišćenje zaštite, sperma nalazi put do vaginalnog kanala dva do tri puta. Dovoljno je samo jednom.

stf":2v3frohp je napisao(la):
Uglavnom su to trudnoce nastale bezobrazlukom tipa ``Necu da koristim kondom, lepse je bez!!!!!``, ili zbog seksa za jedno vece!
Upravo zbog toga nam je potrebno mnogo više dostupnih kondoma i kontraceptivnih sredstava, kao i više obrazovanja o odgovornom i ustaljenom korišćenju istih. Nadam se da se tu slažemo?

stf":2v3frohp je napisao(la):
Drugo, parovi koji su vec odgojili decu i vise je ne zele imaju mogucnost kontraceptivnih pilula koje su sigurne 99,9%. Isto vazi i za duze i stabilne veze.
Pilula je odlično kontraceptivno sredstvo, ali nije zdrava za sve žene. Recimo, pilulu ne smeju uzimati žene iznad 35 godina (upravo scenario o kome sam govorio) niti žene koje puše upravo zbog potencijalnog rizika srčanog napada. Bilo kakvi pređašnji slučajevi srčanih problema, migrena, problema sa jetrom i žučnom kesom, ili zagušenjima vena takođe čine pilulu vrlo opasnim kontraceptivnim sredstvom. U zemlji sa najvišom stopom srčanih problema u Evropi, kao i jednom od najviših stopa pušača, mislim da bi bilo vrlo neproduktivno (ili čak opasno) da se oslanjamo na pilulu. To naravno ne znači da ne trebamo raditi na poboljšanju opšteg srčanog zdravlja, ali to je neka druga tema.

stf":2v3frohp je napisao(la):
Trece, i legalnim abortusom se nepovratno narusava zdravlje zene i njena mogucnost da ponovo rodi kada bude zelela. Nelegalan je daleko opasniji, ali bi bio smatran kriminalom sa zatvorskom kaznom od 40 godina, pa da vidim ko ce da proba.
Takvi zakoni su postojali u Rumuniji, a ilegalni abortusi uopšte nisu iskorenjeni - tačnije, njihov broj je ostao vrlo visok. Opet ti snažno preporučujem da pogledaš film koji sam linkovao (koji nije džabe dobio Zlatnu Palmu u Kanu). Evo nekih interesantnih informacija:

Six months after abortion was legalized in Guyana in 1995, admissions for septic and incomplete abortion dropped by 41%. Previously, septic abortion had been the third largest, and incomplete abortion the eighth largest, cause of admissions to the country's public hospitals.6 One year after Romania legalized abortion in 1990, its abortion-related mortality rate fell from 142 to 47 deaths per 100,000 live births.7 These are examples of the positive impact legalizing abortion has on women's health.
Izvori:
"Envisioning Life Without Roe: Lessons Without Borders," Alan Guttmacher Institute, 2003.
"Abortion in Context: United States and Worldwide," Alan Guttmacher Institute, 1999.

Vec sam postovao da bi silovanim, zlostavljanim zenama dozvolio abortus, ajde, dodajmo i seksualne radnice, ali zaboravljas da je i to nelegalno.....
Samo zato što je nelegalno, ne znači da seksualne radnice neće zatrudneti. Ili takođe predlažeš da potpuno iskorenimo prostituciju?
Takođe, već sam gore indikovao problem kako ćemo utvrditi da li je žena silovana ili ne, i koliko to može da smanji već nizak procenat prijavljenih silovanja.

stf":2v3frohp je napisao(la):
Jedino sto mi ulazi u glavu je da ste imali i vi taj problem, prouzrokovan nicim drugim do bahatim i neodgovornim ponasanjem. Tacka.
Ovo smatram jednim bezobraznim i neproduktivnim ad hominem napadom. Sve vreme govorim samo o zdravlju i potrebama žena, a ne o nekim ličnim ili sebičnim razlozima. Druga stvar - ja nikad ne bih trudnoću smatrao problemom, deca su za mene blagoslov. Upravo iz tog razloga nisam toliko neodgovoran da ne razmišljam i planiram unapred kada bih želeo da ih imam sa nekim (i sa kim), jer želim da im pružim najveću moguću šansu u životu. Molim da se vratimo na ozbiljnu diskusiju bez ličnih napada.

stf":2v3frohp je napisao(la):
1. devojci se placa skolovanje
2. automatski dobija stan i sigurno zaposlenje posle skolovanja
3. DNK analizom se potvrdjuje ocinstvo i otac dobija zakonsku obavezu da placa polovinu troskova(ukoliko ne zele da budu zajedno)
4. napustanje deteta automatski povlaci kaznu od 40 godina zatvora, nebriga 10.
Znači žene bi imale ekonomski podsticaj da zatrudne, bez potrebe da same uče ili napreduju iz nekih drugih razloga. Što se prava žena tiče, mislim da je takva politika jedna velika nula. Takođe, naša država neće imati novca to da plati u toku naših polno-produktivnih života, te možda odluke o abortusu trebamo ostaviti na mlađim generacijama, jer nas se to ionako ne tiče?
 
Ma da našli se muškarci da sole ženama pamet o abortusu :violina:
Apsolutno podržavam pravo žene da sama odluči o tome.Bolje da abortira legalno u bolnici nego da se vuče po sumnjivim klinikama i same pokušaju to da urade što je bila uobičajena praksa u USA dok je abortus bio zabranjen.
 
Sa koje god strane da gledas, rec je o ubistvu. U neka ranija vremena mozda je i moglo da se nadje opravdanje za abortus, medjutim danas sa milion i jednim kontraceptivnim sredstvom svako ima vise nego dovoljno prilike da na vreme predupredi nezeljenu trudnocu. E sad, neko ce reci da je bolje abortirati nego radjati nevoljeno dete koje ce zavrsiti u domu, sto bi se svelo na dilemu da li je bolje ubiti nekoga ili mu upropastiti zivot. Odgovor na to ne moze se dati i zato je prevencija najbolji i jedini lek.

Ako govorimo o Srbiji, abortus svakako treba zabraniti jer ukoliko srpski narod bioloski zeli da opstane, morao bi pod hitno da se pozabavi natalitetom.
 
@vrachar

Sa koje god strane da gledas, rec je o ubistvu... U neka ranija vremena mozda je i moglo da se nadje opravdanje za abortus, medjutim danas sa milion i jednim kontraceptivnim sredstvom svako ima vise nego dovoljno prilike da na vreme predupredi nezeljenu trudnocu.
Recimo da se slažemo oko ubistva, mada ja smatram ubistva jednom svakodnevnom ljudskom praksom (nažalost), i voleo bih da do abortusa nikad ne dolazi.... Šta sa kontraceptivnim sredstvima? Sva kontraceptivna sredstva koja postoje i danas (osim pilule, ali postojali su manje-efikasni biljni preparati i čajevi) su postojala zadnjih par hiljada godina, pa abortus nije iskorenjen. Kao što sam spomenuo gore... šta treba da rade žene preko 35 godina koje su u braku ili dugoj vezi, već su rodile decu, i desi im se neplanirano pucanje kondoma, ili bilo koja druga unutarvaginalna ejakulacija tokom plodnih dana? Da rode? (treba napomenuti da u tom slučaju postoji povećan rizik Daunovog sindroma i drugih problema kod deteta - primer koji je dosta vremena proveo u vestima: Sara Pejlin i njen sin Trig)...

Ako govorimo o Srbiji, abortus svakako treba zabraniti jer ukoliko srpski narod bioloski zeli da opstane, morao bi pod hitno da se pozabavi natalitetom.
Kao prvo, možda se mi ne slažemo sa definicijom "srpskog naroda". Ali ajde, recimo da su to ljudi rođeni u Srbiji koji govore srpskim jezikom, itd itd.. Za ovo je vera bespredmetna (jer su deca u pitanju)... (nadam se?) Ukoliko natalitet poraste za 200%, da li će moći nositi sa emigracijom jer država neće moći da podnese toliko novih građana? (Vidi Rumunske decretei [url]http://en.wikipedia.org/wiki/DecreţeiKako ćemo se nositi sa imigracijom?...www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2736921/

Za mene, najinteresantniji je sledeći zaključak:

Study in 2004, predictions are that > 50% of all deaths will be caused collectively by cancer, cardiovascular diseases, and traffic accidents over the coming 25 years [1].
U svetu su saobraćajne nesreće uzrok tek 2% smrtnih slučajeva, i tek su 19-ti uzrok, posle HIV-a, infektivnih bolesti, malarije, pa čak i povreda iz nehata. Mislim da je to još jedan vrlo važan faktor u našoj smrtnosti. Takođe, u Srbiji je od 2000-te godine od raka umrlo isto toliko ljudi koliko je Srba bilo na Kosovu (200.000). Oko 4000 žena umire godišnje samo od raka dojke, bolesti koja u SAD ili Velikoj Britaniji ima stopu preživelosti od skoro 80%.
 
stf":23zqcq1e je napisao(la):
Jedino sto mi ulazi u glavu je da ste imali i vi taj problem, prouzrokovan nicim drugim do bahatim i neodgovornim ponasanjem. Tacka.
Eh lepe sreće da mi je žena trudna. Pokušavamo već dve godine da napravimo dete ali ne ide. Da ne pričam koliko se fukljamo po lekarima.
Bolje da ćutim kako sam primio tvoju pljuvačinu iznetu u citiranoj rečenici.

Zato bih te zamolio da se kultivišeš i da sačekaš da ti u glavu udje zrelost i tolerancija a ne misao koja ti je ušla. Sa takvima kao što si ti Srbija će i dalje biti zemlja iz srednjeg veka.
 
Lignjoslav":y3lwj7zu je napisao(la):
stf":y3lwj7zu je napisao(la):
Jedino sto mi ulazi u glavu je da ste imali i vi taj problem, prouzrokovan nicim drugim do bahatim i neodgovornim ponasanjem. Tacka.
Eh lepe sreće da mi je žena trudna. Pokušavamo već dve godine da napravimo dete ali ne ide. Da ne pričam koliko se fukljamo po lekarima.
Bolje da ćutim kako sam primio tvoju pljuvačinu iznetu u citiranoj rečenici.

Zato bih te zamolio da se kultivišeš i da sačekaš da ti u glavu udje zrelost i tolerancija a ne misao koja ti je ušla. Sa takvima kao što si ti Srbija će i dalje biti zemlja iz srednjeg veka.
Zanimljivo je kako se ljudi hvataju na najbeznacajniju recenicu u postu. Pritom ne mislim na moj post, to se stalno desava raznim clanovima i pritom nastaje tenzija i svadja na forumu. Od celog mog posta ti si se uhvatio za ovo......ako nemate sta da kazete, prestanite da gusite forum.

To sam rekao u afektu jer pored svih teskoca koje zene imaju da zatrudne (kao sto si rekao i ti imas taj problem sa zenom), pored potvrdjenih cinjenica da nakon abortusa zena ima manje sanse da sledeci put zatrudni, vi i dalje podrzavate abortus. Narocito si me zgranuo posle zadnjeg posta, jer te tek sad ne razumem. Znas koji problem imas i koliko tesko zena moze (ne moze) da zatrudni, a i dalje cvrsto podrzavas abortus.....

Verovatno ces me zamrzeti zbog ovoga, ali da li si siguran da tvoja zena vec nije imala abortus sa nekim pre tebe?

A na opasku da treba da sazrim i kultivisem se odreagovacu..... :lool: .....neko drugi treba da sazri, a ne da umre jednog dana kao nezrela vockica...
 
stf":o7iw9zfy je napisao(la):
Verovatno ces me zamrzeti zbog ovoga, ali da li si siguran da tvoja zena vec nije imala abortus sa nekim pre tebe?
.
Neću te zamrzeti. Nije sigurno jer smo zajedno od srednje škole a sada nam je trideset i neka.

Znam da abortus utiče na to da žena posle teško zatrudni ali i pored toga podržavam abortus.

Ako se abortus zabrani žene će naći načina da ga urade i to u katastrofalnim uslovima i ordinacijama u podrumima i sl.
Naravno edukacija na prvom mestu - zabrana na poslednjem.

I da skratim priču - žena je ta koja treba i ima pravo da odluči. To nije crkva a nisi ni ti i tebi slični.
 
@Lignjoslav, stf

Tačnije, u modernoj lekarskoj praksi, abortus vrlo retko komplikuje buduće trudnoće - cifra je između 2,3 i 2,4 procenta za ektoskopske trudnoće i 12 procenata za pobačaj. Inače, procenat pobačaja zdravih žena bez prethodnog abortusa je oko 25% u prvih šest nedelja i 8% posle toga.

Ukoliko vas zanima više o tome, evo nekoliko izvora:

Članak o riziku trudnoće posle abortusa:
http://content.nejm.org/cgi/content/short/357/7/648

(Autori su istraživanje radili u Danskoj, koja ima registar žena koje su abortirale i prati njihove buduće trudnoće upravo iz ovih razloga)

O pobačaju kod zdravih žena bez istorije abortusa:
http://content.nejm.org/cgi/content/abstract/340/23/1796

Molim vas, ako smem da dodam - mislim da je neukusno govoriti o ženama tuđih forumaša... Niti je kolegijalno, niti je ljudski uvlačiti ljude koje ne poznajete i s kojima ne komunicirate u razgovor.
 
jovanovm":213fin26 je napisao(la):
Molim vas, ako smem da dodam - mislim da je neukusno govoriti o ženama tuđih forumaša... Niti je kolegijalno, niti je ljudski uvlačiti ljude koje ne poznajete i s kojima ne komunicirate u razgovor.
Znam, hteo sam da editujem post, i to izbrisem, jer deluje vrlo bezobrazno, i moram reci bezobzirno prema jednom moram reci tuznom problemu. Medjutim, dok sam sledeci put imao pristup kompu, vec je bilo kasno. Zato se javno izvinjavam Lignjoslavu, in drago mi je sto se nije uvredio, jer mi to zaissta nije bila namera. :kk:
 
stf":36207xe0 je napisao(la):
jovanovm":36207xe0 je napisao(la):
Molim vas, ako smem da dodam - mislim da je neukusno govoriti o ženama tuđih forumaša... Niti je kolegijalno, niti je ljudski uvlačiti ljude koje ne poznajete i s kojima ne komunicirate u razgovor.
Znam, hteo sam da editujem post, i to izbrisem, jer deluje vrlo bezobrazno, i moram reci bezobzirno prema jednom moram reci tuznom problemu. Medjutim, dok sam sledeci put imao pristup kompu, vec je bilo kasno. Zato se javno izvinjavam Lignjoslavu, in drago mi je sto se nije uvredio, jer mi to zaissta nije bila namera. :kk:
@stf Ma sve je ok. Odrasli smo ljudi.

Diskusija nekada ode van granica, ali možda je bolje i tako nego da je nema i da se o raznim pitanjima ćuti.
 
jovanovm":2yaf2w93 je napisao(la):
... šta treba da rade žene preko 35 godina koje su u braku ili dugoj vezi, već su rodile decu, i desi im se neplanirano pucanje kondoma, ili bilo koja druga unutarvaginalna ejakulacija tokom plodnih dana? Da rode?
Da uzmu "pilulu za dan posle" npr.

Radi se o hemijskom abortusu ženskim hormonima koji je potrebno uraditi u roku od 72 h od momenta oplodnje. Može se uzeti i preventivno (ako nisu plodni dani a desila se ejakulacija unutar vagine). U pitanju je preparat "Postinor 2" i može se uzeti u svakoj apoteci.

O samom preparatu više na sledećem linku:
http://www.kontracepcija.net/download/Vazno je znati.pdf

Sredinom prošle godine pojavila se naprednija forma leka koja se zove "Escapelle" i takođe se može naći u apotekama:
http://www.escapelle.com/
http://www.lepotaizdravlje.rs/shop/medical/escapelle_–_nova_pilula_za_„dan_posle”/738


Sve je bolje uraditi kako bi se sprečilo ubistvo što abortus bez dvoumljenja jeste. Posle mesec dana, kada se najčešće otkrije trudnoća (izostankom menstruacije), fetus je već formiran a posle 1,5 mesec se već čuju otkucaji bebinog srca. Sa 3 meseca, što je granica za legalni abortus, beba je već uveliko "živa" i oseća spoljašnost. Ko ima srca da je ubije tada? Šta to čoveku treba da se desi da bi pristao na zločin?



Lignjoslav":2yaf2w93 je napisao(la):
Eh lepe sreće da mi je žena trudna. Pokušavamo već dve godine da napravimo dete ali ne ide. Da ne pričam koliko se fukljamo po lekarima.
Supruga i ja smo nakon 4 godine dobili dete. I to tada kada smo digli ruke i prestali da idemo po lekarima i laboratorijama.
Opustite se, uživajte u svom braku i pokušajte da se ne opterećujete činjenicom što još uvek nemate dete. Ono će svakako doći onda kada se najmanje nadate i najmanje patite. Što se više opustite (uopšte u životu) to su veće šanse da ono dođe pre. Promenite navike, olakšajte sebi život do maksimuma, promenite hranu, izbacite kafu i cigarete iz života. Uživajte što više! Što više seksa dve nedelje posle početka termina!

A kad dete dođe, nećete imati ni trenutak vremena za sebe i svoj brak, ali ćete biti srećni i ponosni jer nema lepšeg osećaja od roditeljstva. Nema lepšeg osećaja od darivanja života malom bespomoćnom biću, čiji će život narednih dvadesetak godina zavisiti isključivo od vas.

To se razume i shvati tek kada se doživi, a na abortus se tada gleda sasvim drugačijim očima!
 
jovanovm":154bay5p je napisao(la):
Kao što sam spomenuo gore... šta treba da rade žene preko 35 godina koje su u braku ili dugoj vezi, već su rodile decu, i desi im se neplanirano pucanje kondoma, ili bilo koja druga unutarvaginalna ejakulacija tokom plodnih dana? Da rode?
Ovo mi je pomalo cudan argument za abortus. Stvara se nekakva slika da svi mi imamo nekakvo pravo da se "seksamo" sto bi rekli Hrvati a da budemo osigurani od svih posledica. Primarna funkcija polnog odnosa je razmnozavanje, to je tako pa je tako. Svako ko se se upusta u seksualni odnos mora da bude svestan odgovornosti - da postoji mogucnost da ce napraviti dete.

Jedini 100% nacin da se izbegne trudnoca je da se potpuno izbegne seks - apstinencija. To ne treba zaboraviti.
 
hazard":22382zz1 je napisao(la):
Jedini 100% nacin da se izbegne trudnoca je da se potpuno izbegne seks - apstinencija. To ne treba zaboraviti.
:laugh:

Smesna mi je ovo rasprava. Ima i za i protiv i svi su u pravu kada pogledaju sa svoje strane.

Potpuno sam za to da treba omoguciti prekid nezeljene trudnoce,ko hoce...a ko nece neka radja :)

Zakonom zabraniti abortus je potpuno nelogicno i jedino bi dovelo do procvata ilegalnih klinika za abortuse. Ko hoce to da uradi uvek ce naci nacin i bolje da uradi na nacin koji ce kasnije omoguciti oplodnju nego da umre od sepse.

----------------

Ovi koji su najglasniji u tome da srpski narod treba sto veci natalitet su obicno oni koji zavrse posao kod prvog ili drugog deteta.

----------------

Pravo pitanje koje se postavlja je da li je bolje:
1. veci natalitet sa losijim kvalitetom zivota
2. manji natalitet sa boljim kvalitetom zivota...

Uvek cu glasati za 2 :)
 
miki00":2wkx0hmu je napisao(la):
[
Pravo pitanje koje se postavlja je da li je bolje:
1. veci natalitet sa losijim kvalitetom zivota
2. manji natalitet sa boljim kvalitetom zivota...
Uvek cu glasati za 2 :)
Nazalost, danas bi vecina glasala za 2. Samo da je koja kinta vise, prodacemo i srce i dusu i poreklo i cast, i tudji zivot, i porod....ma prodacemo sve....

Samo da je seksa i para...... i naravno, da ne odgovaramo za svoje neodgovorne postupke....

veliki broj mladih ljudi bi ziveo u fazonu: "je*******i, abortiraj, je*******i, abortiraj, je*******i, abortiraj" ...i naravno, po mogucstvu da to drzava placa....pa da se ne odgovara za bahatost ni moralno ni materijalno.
 
necu da odgovorim na temu,ali blagi offtopic imam ovde da napravim nemojte zameriti,s obzirom da smo svi ovde muski recite mi:





he,he ne nije nista vulgarno,nego da li ste vi misljenja da muskarac treba postati otac pre 30te godine ili ne?Nekako sam od familije i ljudi iz okruzenja dosao do zakljucka da se vecina lomi oko otprilike tog perioda i misle da je sto bolje sto pre postati otac ili malo kasnije posle 30te kada si vec zavrsio fakultet i "zagrizao" posao zivot i.t.d?
 
Evo ja sam prvi naleteo na tvoje pitanje, pa da ti odgovorim.

Moje je misljenje da je razdoblje od 28-31 vreme kada bi trebalo dobiti decu. Pritom, mislim i na muskarce i na zene. A zasto?
1.Vecina populacije je tada vec potpuno zrela i odgovorna.
2.Fakultet je zavrsen.
3.Zaposlenje je dobijeno.
4.Slobodnog i razuzdanog zivota je bilo dovoljno (ko zeli jos, taj je definitivno sebican samozivac)
5.Matematicki gledano, ako dobijes tad dete, i u istom uzrastu tvoje dete dobije dete, postoje najvece sanse da se docekaju unuci.(koliko god sad to delovalo nebitno, kada se predje 55, unuci su najbolja zanimacija tim ljudima, i jedino sto im je stvarno bitno u daljem zivotu).
 
stf":r616rufh je napisao(la):
Moje je misljenje da je razdoblje od 28-31 vreme kada bi trebalo dobiti decu. Pritom, mislim i na muskarce i na zene. A zasto?
1.Vecina populacije je tada vec potpuno zrela i odgovorna.....pola/pola,ustvari malo manje od pola je zrelo mozda 10%, Ustvari sta je to zrelo? Polno su svi zreli za 15-16....u glavi neki nikada do kraja :)
2.Fakultet je zavrsen....fakultet zavrsava manje od 5% populacije..sta ovi ostali da rade?
3.Zaposlenje je dobijeno.....Ovo je bas interesantno da se kaze u zemlji koja ima milion nezaposlenih
4.Slobodnog i razuzdanog zivota je bilo dovoljno (ko zeli jos, taj je definitivno sebican samozivac) ovo se slazem
5.Matematicki gledano, ako dobijes tad dete, i u istom uzrastu tvoje dete dobije dete, postoje najvece sanse da se docekaju unuci.(koliko god sad to delovalo nebitno, kada se predje 55, unuci su najbolja zanimacija tim ljudima, i jedino sto im je stvarno bitno u daljem zivotu). ovo nije razlog
:)

Ne postoji pravo vreme za to nikada nece sve biti savrseno... Ne moze niko da kaze e bas tada treba. Kako ko odluci..
 
Malo je of ali je o natalitetu reč ...
nesviđa mi se poteciranje na regliskoj podeli, ali jeste interesantno....

Službena objava kraja Europe kakvu mi znamo.

Da bi se kultura održala duže od 25 godina mora postojati određena stopa nataliteta od 2.11 dece po porodici.
Sve ispod toga i društvo će nestati.
Gledano kroz istoriju nijedna kultura se nije spasila nakon što joj je stopa rodnosti pala na 1.9.
Stopu od 1.3 je nemoguće preokrenuti jer bi trebalo 80 - 100 godina da se sama ispravi, a nema ekonomskog modela koji bi održavao društvo kroz to
vreme.
Drugim rečima, od 2 para roditelja, svaki par ima jedno dete, i ako svako to dete dobije jedno dete, biće 4 puta manje dece nego baka i dedova.
Ako se samo 1 milion dece rodi 2010. teško je imati 2 miliona odraslih koji će ući u svet 2030.

Kako se populacija smanjuje tako će i društvo i kultura lagano nestajati.
Stopa nataliteta:

Francuska je 1.8
Engleska 1.6
Grčka 1.3
Nemačka 1.3
Italija 1.2
Španija 1.1
31 zemlja EU ima stopu nataliteta u proseku 1.38

Istorija nam govori da je ove stope nemoguće preokrenuti.

Kroz nekoliko godina Evropa kakvu mi znamo prestaće da postoji.

Ali populacija Europe se ne smanjuje.

Zašto?

ISLAMSKA IMIGRACIJA!
Od ukupnog populacionog rasta Evrope od 1990. 90% je islamska emigracija.
Francuska, dakle, ima stopu nataliteta 1.8% , a muslimani u Francuskoj 8.1.
Južna francuska istorijski gledano jedna od regija s najviše crkvi u svetu sad ima više džamija nego crkvi.

30% stanovništva ispod 20 godina su muslimani.
U većim gradovima poput Nice, Marseillesa, Parisa taj broj je narastao na 45%.
Do 2027. godine, 1 od 5 Francuza biće musliman.
Za samo 39 godina Francuska će biti islamska republika.
U zadnjih 30 godina u Velikoj Britaniji broj muslimana narastao je sa 8200 na 2,5 miliona.

To je povećanje od 30 puta!!!!

U VB sad ima preko 1000 džamija, mnoge od njih su bivše crkve.
U Holandiji 50% novorođenčadi su muslimanskog porekla, i za 15 godina pola stanovništva Holandije biće muslimani.
U Rusiji ima 23 miliona muslimana.

Svaki 5-ti Rus je musliman.

Za nekoliko godina 40% ruske vojske bit će muslimani.

U Belgiji 25% novorođenčadi su muslimani.

Belgijska vlada je ustanovila da će 1/3 sve dece rođene u Evropi biti muslimanske veroispovesti za samo 15 godina.

Nemačka vlada prva je o tome javno prozborila.

Tendencija pada (nemačke) populacije se više ne može zaustaviti.
Nemačka će biti muslimanska zemlja do 2050. godine.

Libijski vođa Moamer Gadafi je izjavio:

"Postoje znakovi da će alah osigurati pobedu nad Evropom bez mačeva, pušaka, bez osvajanja.

Ne trebamo teroriste, ne trebamo bombaše samoubice.

50 miliona muslimana (u Evropi) će je pretvoriti u muslimanski kontinent kroz sledećih nekoliko decenija."

Sad ih ima 52 miliona (podaci iz 2007. godine), za 20 godina taj broj će se udvostručiti na 104 miliona.

Katolička Crkva je nedavno objavila da ju je islam nadmašio brojem registrovanih vernika.

Za 5-7 godina islam će biti dominantna religija na svetu.

Svet u kojem mi živimo nije onaj u kojem će naša deca i unuci živeti.
 
Pa, to je neminovno, i tesko da ce ista da promeni dalje etnicke i verske preraspodele.
Sto je neka nacija na visem stepenu kulturoloskog i tehnickog napretka, vise se udaljava od osnovne svrhe bilo kog bica, da produzi svoju vrstu. Zasto je inace, veci natalitet u manje razvijenim zemljama, i obratno. Jednostavno, tehnočogija udaljava coveka od svih njegovih prirodnih i iskonskih potreba, kao i od svesti o pravim vrednostima zivota.
Mi smo presedan, em smo siromasni, em nam je natalitet negativan. Kako nam standard bude rastao, tako cemo brze izumirati. To je neminovno.
 
KAKO SE OSECA OSOBA (NEKI JE ZOVU I PLODOM) OD TRENUTKA ZAČEĆA DO ABORTUSA



PRVI DAN Iz ljubavi su mi mama i tata danas dali život!

PETNAESTI DAN Stvaraju se moje prve venice i naglo mi se oblikuje telo

DEVETNAESTI DAN Uraaaaa, ja već imam usta!!!

DVADESET I PRVI DAN Gle, moje srce je počelo da kuca! Kada se moja mama uplasi i moje srce kuca brže.

DVADESET I DRUGI DAN Ja uopšte ne razumem zašto se moja mama brine

DVADESET I OSMI DAN Moje ručice i nožice su počele da rastu.

TRIDESET I OSMI DAN ja se savijam i ispružam, krećem se. na mojim su ručicama nikli prstići. To je baš lepo. Još malo pa ću moći s njima i da dirkam i hvatam po okolini.

ČETRDESET I PETI DAN danas je moja mama saznala da sam ja ispod njenog srca u njenom stomaku. ja sam zbog toga jako srećna.

PEDESETI DAN sada se već može videti, da sam ja devojčica.

PEDESET I DRUGI DAN Imam već sve organe. Mogu čak bolje i da osećam.

ŠESTDESET I ČETVRTI DAN Kosa i obrve su počele da mi rastu. To me čini lepom.

ŠESTDESET I ŠESTI DAN Oči su mi već davno razvijene, mada su kapci još zatvoreni, ali uskoro ću moći sve da vidim, sve lepo na svetu, a pre svega mog dragog oca i moju milu mamicu, koja me još u sebi nosi.

SEDAMDESET I SEDMI DAN Moje srce sjajno kuca. ja se osećam toliko zaštićenom i veoma srećnom. ..............................

SEDAMDESET I OSMI DAN (DVA MESECA I 17 DANA) Danas su me moji roditelji ubili.



http://fakultetzaestetikuikozmetolo...t.webs.com/apps/photos/album?albumid=10362014


[video]http://www.youtube.com/watch?v=7OkT88uwQtM[/video]
 
@trialin
Oprosti, kako ta "osoba" misli kada se nervni sistem u embrionu formira tek posle 10te nedelje, te tada postaje fetus?
Odakle ti ovi vremenski podaci?
 
jovanovm":245hbayu je napisao(la):
@trialin
Oprosti, kako ta "osoba" misli kada se nervni sistem u embrionu formira tek posle 10te nedelje, te tada postaje fetus?
Odakle ti ovi vremenski podaci?
Da li si gledao mozda film Look Who's Talking,gde se na komican nacin opisuje sve od zaceca deteta pa do njegove prve godine starosti,ono razmislja i prica od pocetka u svojim mislima.Ja neverujem da ono moze da razmilja ,ali se daje primer,kao i ovde,ne moze da razmislja i novorodjence i odgovara pa to ne znaci da treba da ga ubijemo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh