Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

Arado, zar nisu rekli da će podići pod iznad i porpaviti taj propust? Čini mi se da je Igor nešto pominjao isto prošle godine, verovatno na proleće.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=432308#p432308:2kuekx39 je napisao(la):
DusanBG » Tue Feb 07, 2017 10:45 am[/url]":2kuekx39]Arado, zar nisu rekli da će podići pod iznad i porpaviti taj propust? Čini mi se da je Igor nešto pominjao isto prošle godine, verovatno na proleće.
Problem sa iskapavanjem u garazi traje od polovine 2015-e godine. Pokusali su resiti problem ubrizgavanjem neke mase od dole ali to nije dalo rezultate.

Nigde niko nije zvanicno obavestio vlasnike da ce se to raditi podizanjem krova vec se sve svelo na prepricavanja. Poslednji biser u nizu je predlog osobe od izvodjaca kako resiti problem: postavitisa unutrasnje strane zastitne limene krovove iznad vozila.

Ljuima su oštećena kola i zbog velikog broja poliranja sledeće im je farbanje. Da ne pričam o prljavštini koja se raznosi po vozilu/zgradi. Umanjenje vrednosti sopstvene nekretnine...

Mislim da bi bilo korektno da Igor uradi reportažu iz garaže I faze.

Inače, dinamika rešavanja problema u zajedničkim delovima je užasno spora a komunikacija nikakva. Jedan od primera je i štampani beton koji nisu rešili godinu dana.
 
Овде се инвеститор добрано обрукао. Из прве руке знам да су били веома некоректни према неким извођачима. Нпр извођачу фасаде су тражили неке додатне радове, овај их извео квалитетно и пре рока а онда нису хтели те исте радове да му исплате све док није запретио тужбом. А већ чујем од неких купаца како су запрепашћени монструмом који им је никао испред носа дуж саме Ј. Гагарина. Морам да признам да ми их није ни мало жао. Даш 100-150 000 евра а да не провериш шта ће ти кроз годину дана затворити сваки продор сунчеве светлости и поглед.

Српски посткомуњарски скоројевићки бизмисмени.
 
Чекај Делија ... па да ли је могуће да је неко куповао стан а да се није распитао шта ће да се гради поред, што се унапред знало? Код нас изгледа углавном магарци имају да дају преко 2 сома евра по квадрату за гајбу. Тешки магарци. Од Белвила на овамо ...
 
Па шта сте и очекивали од инветитора коме су само шушке важне, да сагради што више квадрата на што мањем простору и да квадрате прода за што више пара.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=432397#p432397:9osi61mw je napisao(la):
stf » 07 Feb 2017 11:11 pm[/url]":9osi61mw]Чекај Делија ... па да ли је могуће да је неко куповао стан а да се није распитао шта ће да се гради поред, што се унапред знало? Код нас изгледа углавном магарци имају да дају преко 2 сома евра по квадрату за гајбу. Тешки магарци. Од Белвила на овамо ...
Пре 15 дана неким људима мерио стан који ће да реконструишу у центру и причаше ми о њиховим пријатељима који су се тако зезнули у А блоку и који сад кукају около. Овце и треба шишати. Даш 150 000 евра а кроз пола године стан ти вреди 50 000 мање.
 
Mislim da se odavno zanemaruje cinjenica da postoji ne mali broj ljudi kojima odgovara severna strana ili strana koja nije direktno izlozena suncu sto je pogotovo izrazeno u letnjim danima.
 
А ту је и не мали број људи који уживају у погледу у туђу приватност и бетонски бедем од 45х150 метара. Врло корисно је и то што су родитељи у једном таквом насељу спокојна - Деца су им било у стану, или напољу у крају/блоку међ' четир' зида па децу брзо мине жеља за изласком, те је један таблет сасвим довољан за развој деце.
 
To je stvar izbora i to treba postovati. Naravno postoje izuzetci poput osobe sa kojom si pricao i koja ti je prenela iskustva poznanika itd. I takav stav tj gresku u proceni treba postovati posto je izbor stana tj zivotnog prostora osetljivo pitanje, te nisam ljubitelj likovanja i nipodastavanja necijeg izbora na temama koje se ticu stambene izgradnje (poslednji deo recenice se ne odnosi na tvoj post vec je moje sadasnje i ranije zapazanje tj odnos u temama o stambenim projektima).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=432415#p432415:lx2pud7n je napisao(la):
Igor » Wed Feb 08, 2017 3:48 am[/url]":lx2pud7n]To je stvar izbora i to treba postovati. Naravno postoje izuzetci poput osobe sa kojom si pricao i koja ti je prenela iskustva poznanika itd. I takav stav tj gresku u proceni treba postovati posto je izbor stana tj zivotnog prostora osetljivo pitanje, te nisam ljubitelj likovanja i nipodastavanja necijeg izbora na temama koje se ticu stambene izgradnje (poslednji deo recenice se ne odnosi na tvoj post vec je moje sadasnje i ranije zapazanje tj odnos u temama o stambenim projektima).

Ovde se skroz slažem, pošto je bilo dosta sličnih komenatara i na west i a blok. neki ljudi jednostavno žele novogradnju na NBG i tu izbor postoje drastično sužen. Tako da su nešto i spremni da istrpe (možda ne svi). A iskreno i 90% novogradnje u centralnim opštinama (Vračar, Stari Grad) se svodi na gledanje u komšijin prozor sa 10-15 metara maks, tako da se isto sunca ne nagledaju.
 
kako li je tek onim stanarima u Bulevaru Arsenija Čarnojević u takom lepom Bloku 23 kojima ukinuše svaki pogled podižući onu ogromnu poslovnu zgradurinu pored autoputa koja je trebala da ima i heliodrom, a sada propada okovana onolikim betonom i čelikom .
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=432415#p432415:e12ohwu1 je napisao(la):
Igor » 08 Feb 2017 02:48 am[/url]":e12ohwu1]To je stvar izbora i to treba postovati.
Није то ствар избора. Уопште нисам ни писао о изборима. Зна се каква је способност просечног Србина да бира и какав има укус. А то колико имамо закржљалу просторну интелигенцију смо давно апсолвирали.

Овде се ради о реалним неквалитетима овог казнено-поправног завода. Уопште нисам улазио у то колико људи нема проблем да живи у сенци најнезграпније зграде у Београду, то је тема за социологе.
 
Delia, mislim da malo preterujes, bar sto se tice dela ABloka koji je visine P+6
 
Пре можда месец дана сам физички прошао кроз блок. Људи моји која је то туга од простора. Бетон, бетон, бетон. Улази у локале величине трафика и улази у зграде ко пушкарнице и атомска склоништа. Овај блок представља последњу етапу социјолошке деградације животног простора. Није ни чудо да су људи толико негативни, депресивни, свадљиви ... боље не може ни бити кад си цео дан на подсвесном нивоу изложен психичкој тортури.
А оне квази-зелене површине? Па оно је тек смешно. Одаје утисак вештачке траве залепљене на бетон ко у балонима за мали фудбал.

Овде на крају није архитекта крив, него урбанисти, урбанисти и само урбанисти. То је тај урбанизам који иде у ширину уместо у толико оспоравану и нежељену висину. Уместо оне три зграде у средини које су онаказиле цео блок, могао је тај блок станова да се добије повећањем висине ободноих зграда. Инвеститор добије исти број нквадрата, по урбанистичким параметрима је густина насељености иста, али би људи имали неупоредиво хуманији простор.

У овом облику, А блок је за избегавати у широком луку.
 
Eto rješenja kako jednim potezom ubiti dvije muve. Napraviti park u krugu bloka i neće više prokišnjavati.... Ili će se sve pak urušiti :)
Šalu na stranu, bloku stvarno nedostaje zelenila. Znam da zbog garaže nisu mogli (ili ih je mrzjelo) da reksperimentišu, ali umjesto onih jelki i žardinjera koje su po sredini, bolje bi bilo da su uradili po dva reda užih žardinjera bliže zgradama sa prolazom u sredini i posadili recimo mediteranski bor (pinus, pinea) čiji korjen bi mogao opstati i ne ugroziti nižu etažu, kad već uobičajeni javor, a tek platan, nije opcija.
 
Jasno je da su one 3 zgrade u sredistu bloka degradirale osecaj prostora.
 
Ни у најгорим мислима нисам могао ни слутити да ће онај несрећни Белвил испасти урбанистички најпристојније ново насеље у граду. Степа, Блок 72, А блок, па и Вест 65 - Све урбицид до урбицида. И кад све сабереш у поменутим насељима заједно нема ни 1 метар квадратни пристојне, употребљиве зелене површине.

:violina:
 
Pa postavlja se tu pitanje ko je odgovoran grad, investitori, arhitekte ili možda upravo oni zbog
kojih se sve to gradi, kupci.

Ako nekome ne predstavlja nikakav problem što može sa komšijom u susednoj zgradi da se rukuje sa prozora
ko smo mi onda da im sudimo.

Nekako mi se čini da oni koji imaju para i ulaze u proces kupovine stana gledaju sve moguće detalje i sitnice
osim samog stana. Da li je to jednostavno neznanje, bahatost ili nemar ili jednostavno smo za sve ove godine
izgubili i ono malo standarda pristojnog življenja.
 
Krivi su i urbamisti sto u pobrojanim parkovima nema standardnog nbg sportskog igralista djecijeg igralista zelenila hlada ti blokovi sad dok su novi imaju prednost za nekog kasnije nece imati ni to
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=432625#p432625:3q2ra83b je napisao(la):
Delija » 09 Feb 2017 05:51 pm[/url]":3q2ra83b]Ни у најгорим мислима нисам могао ни слутити да ће онај несрећни Белвил испасти урбанистички најпристојније ново насеље у граду. Степа, Блок 72, А блок, па и Вест 65 - Све урбицид до урбицида. И кад све сабереш у поменутим насељима заједно нема ни 1 метар квадратни пристојне, употребљиве зелене површине.

:violina:

Ali ti ocekujes da oni grade u 2017oj kao 1960te pa da imas 3 duguljaste zgrade i 2 kule u praznom bloku.
 
Krivo je trziste, tj kupci.
Kada sam pre 2-3 godine govorio da ce deca u ovakvim kvartovima odrastati u nehumanim i losim uslovim i da ce visiti na kompu, ili obliznjem TC (nebitno kojem), objasnjeno mi je da su to danasnja vremena.
I zaista...
Zasto bi danasnjim kupcima stanova smetalo sto nemaju zelenu povrsinu oko zgrade?
Pa to je samo dodatni trosak za odrzavanje. Oni pri tom u stanu prespavaju samo. Dobro, malo i 'probleje' (moderan i vrlo adekvatan izraz za gubljenje vremena) ;)
Deca fudbal igraju ili na PS, ili u balonu, dok tata ili mama vise u kaficu u okviru istog.
Onda, cemu sportsko igraliste? ;)
Mama svakako nece izaci da dzogira oko bloka, ili uz savu, vec ce ici 'na traku'...

Da me neko ne shvati pogresno. Ne, ne osudjujem nikoga. To nije moj stil i moj nacin. Ali jeste stil i nacin zivota velike vecine ljudi koji kupuju stanove. Jer u protivnom se ne bi kupovali stanovi u takvim naseljima, zar ne?

E sad dal je takva svest i navika dobra ili losa i cega je posledica...
To ce morati neki strucniji ljudi da analiziraju.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Корен проблема је тај што смо ми, потписујем, најматеријалистичкије друштво у Европи. А корен тога је она бртствено- јединствена идеологија и испирање мозга искључиво материјалном једнакошћу (а ни то нису успели да обезбеде никад). Што је најтужније, просечан Србин и даље има заблуде о томе како "ми знамо да живимо" док на западу само раде и седе испред екрана. Реалност је заправо сасвим супротна.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=432653#p432653:24pancxh je napisao(la):
spatiotecte » 09 Feb 2017 09:41 pm[/url]":24pancxh]
Ali ti ocekujes da oni grade u 2017oj kao 1960te pa da imas 3 duguljaste zgrade i 2 kule u praznom bloku.
Немој да ми говориш шта ја очекујем.

Хвала.
 
A bloku stvarno fali zelenih povrsina.A sto se tice osvetljenosti stanova koji gledaju druge zgrade, to nista ne mora da znaci.Evo kod mene u stanu su prozori kuhinje i sp. sobe okrenuti ka kuci prekoputa, a opet su skroz osvetljene cak vise od dnevne sobe koja gleda na ulicu.Mada lokacijski A Blok je na dobrom mestu, po mom misljenju lokacija je 100 puta bolja od West 65.Sve je stvar ukusa i ko kako voli.
 
Дефинитивно су криви урбанисти, тј. прописани коефицијенти које је и архитекта и инвеститор испоштовао. Трагично је, најтрагичније што ће новопредстављени комплекс Вождове капије имати далеко више зеленила од новоградње на Новом Београду. Трагедија до које мере су под геслом "хуманизације" НБГ-а урбанисти заправо дехуманизовали нове квартове НБГ-а до бесмисла.
 
Ovo čudo će definitivno dominirati okruženjem, vidi se sa svih strana:
 
Vrh