Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

Kada pogledate na google earth taj kraj, vidite da je svaki noviji blok gori od prethodnog po pitanju gustine izgrađenosti. A Blok je još i dobar kakvi su West i Wellport ali je i on daleko od idelnog.

Neko reče zelene površine... toga u A Bloku nema osim onih zardinjera sa travom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moze i tako da se tumaci.Jos na pocetku projekta, usao sam u proceduru za stan u A bloku.Posao mi je bio bukvalno na minut hoda, i projekat mi je izgledao vrhunski, ali mi je iskrsao drugi stan i odustao sam.Danas se kajem jer bih u odnosu na tadasnju cenu, mogao da prodam stan 30-40 posto skuplje.Inace iz ugla porodicnog zivota, humanosti naselja...0 bodova
 
Kao investicija je super, posebno ko je kupovao u prvoj i drugoj fazi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=680327#p680327:2dqsfa0z je napisao(la):
Pandora » Pet Nov 15, 2019 6:08 am[/url]":2dqsfa0z]Mi smo kupci stana i parking mjesta u posljednjoj IV fazi bloka A. Htjela bih da iznesem nasa iskustva vezana za kupovinu stana.
Jako smo impresionirani saradnjom sa Deka Inzenjering i svim zaposlenim u prodajnom centru,a posebno moram da izdvojim jednu osobu,a to je Danijela.Zivimo u inostranstvu i stan smo kupili za penzionerske dane.Sva nasa ocekivanja su premasena nivoom usluge koju smo dobili od Danijele i kompletnog Deka Inzenjeringa.Danijela nam je uvijek bila na raspolaganju i odgovarala trenutacno na nasa mnogobrojna pitanja,cak i izvan radnog vremena i u kasne sate.Njena posvecenost poslu,znanje,usluznost,strpljenje i profesionalnost su nesto sa cim se nismo susreli u Kanadi gdje su jako visoki standardi usluznosti.Graditelj je ispostovao rokove i sve odluke vezano za kupovinu, i izasao nam u susret vezano za finalnu finansijsku transakciju.Zahvaljujuci Danijeli i njenom trudu u vidu mnogih pojasnjenja,fotografija gradilista i unutrasnjosti stana,nismo ni u jednom momentu bili neinformisani obzirom na kupovinu stana na daljinu.Radi se o ozbiljnoj kompaniji i ozbiljnim i profesionalnim uposlenim.Mogu da preporucim svima saradnju sa njima.Veliko hvala cijelom timu.
Svidja nam se i koncept naselja i kako su zelene povrsine i unutrasnjost svih zgrada u bloku A odrzavane,uredne i ciste.
Ljiljana

Predivno iskustvo nije ni cudo sto ste ,,jako impresionirani" zelenilom itd. ako su vam slali nekakve slike jer ste kazete kupovali stan na daljinu,toga ima jedino na slikama.Inace i ja zamisljam mirne penzionerske dane u jednom ovakvom naselju.
 
Projekat je jako lep i zanimljiv, bar po mom skromnom misljenju... Moderne zgrade, lepe i kvalitetne fasade, nije jeftina i vec mnogo puta vidjema klasicna demitfasada vec staklo, aluminijumski paneli, fundermax.... Sto se tice spratnosti samih zgrada, to ne odlučuje investitor koji gradi, vec kako je predvidjeno urbanistickim planom za tu parcelu. Blizina autoputa, pijace, dobra povezanost sa gradom, veliki broj kafica i uredjenih igralista za decu... Kao investicija odlican projekat... Za zivot porodice, možda i nije bas najbolji, ali sve je to stvar ukusa.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
Znači naselje za gastarbajtere u penziji i starlete.

Meni je mnogo bolja opcija za penziju neko manje mesto, gde je lepo vreme, blizina prirode i mora nego život u centru poslovnog dela neke metropole.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@cloud041
Za nas visoko obrazovane “gastarbajtere” sto pričamo srpski,engleski i francuski,ne morate da brinete za naše penzionerske dane.Imamo kuću i na moru,blizina mora 7 metara,imamo kuću i na planini,i to olimpijskoj. Medjutim,razlog mog predhodnog komentara je želja da pohvalim graditelja i sve uposlene za njihov trud i profesionalnost i unesem malo vedrine u sivilo i negativnost komentara koji nipodastavaju druge zbog toga sto misle drugačije. :)
Ljiljana
 
Ne birinem ja. I ja sam “obrazovani gastarbajter” koji pored tih jezika govori i nemački ali ne vidim zašto je to bitno?

Činjenica je da je ovaj blok užasan za porodični život ali kao investicija za biznis apartman (izdavanje strancima na privremenom boravku, stan na dan i sl.) možda i jedan od najboljih.

Ovde u Cirihu su takvi stambeni blokovi po pravilu socijalni. Elita živi dalje od centra u manjim zgradama sa privatnim dvorištem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@cloud041
Bitno je jer je Vas komentar na koji sam ja odgovorila pretenciozan i površan,namijenjen da omalovazi sve koji su investirali u kupovinu stana u ovom bloku i svrstavate sve te ljude u vaše stereotipe.
 
Naprotiv. Više puta sam ponovio da je kupovina stana u ovom bloku odlična investicija.

Ovo za miran penzionerski život u bloku takvog tipa (hiljade stanara i posetioca tokom dana, okružen veoma prometnim bulevarima) se ne slažem ali to je samo moje mišljenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=680421#p680421:26xeifml je napisao(la):
cloud041 » Pet Nov 15, 2019 1:13 pm[/url]":26xeifml]Znači naselje za gastarbajtere u penziji i starlete.

Meni je mnogo bolja opcija za penziju neko manje mesto, gde je lepo vreme, blizina prirode i mora nego život u centru poslovnog dela neke metropole.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Generalno se ljudi slazu da su mnogi kupovali stan ovde kao investiciju koju izdaju na dan,ali pitam se kako ce potencijalni gastarbajteri koji sviju svoje penzionersko gnezdo bas ovde da se osecaju dok gledaju kako se iz komsijskih stanova smenjuju ljudi svakog jutra ili veceri,da ne pricam o buci koja dolazi iz tih stanova jer se oni cesto izdaju i na sat znamo svi zasta.
 
nbgdovac":152mxje8 je napisao(la):
Sto se tice spratnosti samih zgrada, to ne odlučuje investitor koji gradi, vec kako je predvidjeno urbanistickim planom za tu parcelu.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Ahahaha...
Kao npr za onu zgradu u 45-om bloku gde je investitor dobio dozvolu za jednu spratnost onda sazidao plus 2 sprata pa se sastajala komisija u gradu da mu dozvoli to što je već sagradio i razrezala mu kaznu na nivou manjeg komunalnog prekršaja...

Dajte ljudi...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Tako je, ja sam kupac u prvoj fazi i od samog početka interesovanja za taj projekat mi je skrenuta pažnja i predstavljen plan svih budućih zgrada koje su planirane za izgradnju, tako i ove dve 13to spratnice do Jurija Gagarina.
To znaju svi kupci koji su kupili tu stanove
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=680564#p680564:ryz8h8oe je napisao(la):
SerbPacker » Pet Nov 15, 2019 7:10 pm[/url]":ryz8h8oe]
nbgdovac":ryz8h8oe je napisao(la):
Sto se tice spratnosti samih zgrada, to ne odlučuje investitor koji gradi, vec kako je predvidjeno urbanistickim planom za tu parcelu.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Ahahaha...
Kao npr za onu zgradu u 45-om bloku gde je investitor dobio dozvolu za jednu spratnost onda sazidao plus 2 sprata pa se sastajala komisija u gradu da mu dozvoli to što je već sagradio i razrezala mu kaznu na nivou manjeg komunalnog prekršaja...

Dajte ljudi...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Svako ima pravo da iskaže svoj komentar, ali nije pošteno da se u javnost iznose laži i neistine i to samo zbog ne poznavanja svih relevantnih činjenica
 
O tome koliko je A Blok dobar ili loš određuje sama cena stanova u tom naselju, da li mislite da bi toliko kupaca kupilo tu stanove da je bilo šta loše, mada svaki kraj pa i zgrada ima svojih mana i prednosti
 
"O tome koliko je A Blok dobar ili loš određuje sama cena stanova u tom naselju"

Ne bih se bas kladio u to da su cena i kvalitet nuzno povezani, mnogo faktora utice na potraznju, ne samo kvalitet. Npr. marketing.
 
Cenu određuje ponuda i potražnja a ponuda blokova takvog tipa (održavanje, čišćenje, obezbeđenje, garaže i sl.) je još uvek mala u odnosu na potražnju.

Ima i do marketinga pa zato sad na Donjem Dorćolu startuju sa 300e većom cenom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
2775e. Bar tako piše u temi o projektu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kada je projekat krenuo jako mi se dopalo, sada mi izgleda katastrofalno sa visokim zgradama u Jurija Gagarina koje su skroz unistile koncept i ovo mi sad deluje kao naselje bez koncepta. Stanovi imaju korektan parket, spoljnu i unutrasnju stolariju i u isto vreme katostofalna kupatila sa bojlerima i masinama u istima, a plocice na terasama koje su otvorene su vec za menjanje. Uz problem sa vodom koja je poplavila garaze mislim da nema smisla pricati o sjajnom naselju. U odnosu na ostatak Beograda, ovo izgleda pristojno, ko god je iole video sveta, ovo nije za bilo kakvu pohvalu. Novi projekat na Dorcolu bi bio sjajan da je u Krnjaci, na Dolcolu je stvarno sramotno napraviti onakve krmace.
 
mikicodex":1tspat5j je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=680564#p680564 je napisao(la):
SerbPacker » Pet Nov 15, 2019 7:10 pm[/url]":1tspat5j]
nbgdovac":1tspat5j je napisao(la):
Sto se tice spratnosti samih zgrada, to ne odlučuje investitor koji gradi, vec kako je predvidjeno urbanistickim planom za tu parcelu.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Ahahaha...
Kao npr za onu zgradu u 45-om bloku gde je investitor dobio dozvolu za jednu spratnost onda sazidao plus 2 sprata pa se sastajala komisija u gradu da mu dozvoli to što je već sagradio i razrezala mu kaznu na nivou manjeg komunalnog prekršaja...

Dajte ljudi...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Svako ima pravo da iskaže svoj komentar, ali nije pošteno da se u javnost iznose laži i neistine i to samo zbog ne poznavanja svih relevantnih činjenica
Čekaj kažeš da lažem za tu zgradu u bloku 45?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=677752#p677752:1p680jep je napisao(la):
cloud041 » Sre Nov 06, 2019 11:10 pm[/url]":1p680jep]Zašto neke terase imaju staklene ograde a neke zidane? Ovi crni paneli na fasadi su katastrofa... mislim ok su za neku poslovnu zgradu ali ne i stambenu.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Koliko ja znam, ovo je zgrada u kojoj su 50% stanovi a 50% poslovni apartmani.
 
Samo zato sto su dobili trazili i dobili dozvolu za stambeno poslovnu zgradu, pa skapirali da im se se vise isplati da sve prodaju kao stanove.
 
Ima i do urbanističkih uslova gde kažu da u jednom bloku neki procenat kvadrata (mislim da je 20%) treba da bude poslovni.

Oni koriste rupu u zakonu pa stanove prodaju kao poslovni prostor, što donosi neke mane kao npr. veći PDV bez mogućnosti refundacije i veća cena komunalnih usluga.

Neko je ovde pisao da poslovni stanovi imaju nezavistan sistem grejanja tj da nisu vezani za gradsku toplanu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zasto ti uslovi ne vaze za npr Velport u kome je 100% stambena povrsina?
 
Vrh