Šta je novo?

3 Lista Duvana - [ Poslovni Objekat | 20 000 kvm ]

Jesi na ovaj projekat mislio
103.jpg
 
Da, to je Podrekin projekat koji ce nazalost ostati da se doveka vucara po arhivama internet foruma, umesto da krasi Trg Nikole Pasica :)
 
:grand: Ne moj ti tako, kad postanem bogat, kupim to, srusim, i izgradim ovo... Ne, cekaj, ja postanem bogat.. :|
 
Ne znam sta tacno ali u celom izgledu te zgrade kao da nesto fali dok gledas (sem naravno ociglednog zavrsetka zgrade) i cini mi se da ce ostati tako cudna i kad je budu zavrsili ...
 
Znam ja iako nisam ni A od arhitekte , fali joj ćošak!Neko je već napisao ovde da je trebala da bude ili kocka da papira pošti ili nešto kao london da popuni lepo taj ćošak. :grand:
 
mislim da ce na kraju ispasti pristojno,ali ostaje onaj gorak utisak da su na kraju stedeli na fasadi,pocev od stakala....
 
malo pre sam slikao..na ovom delu možemo da vidimo konačan izgled fasade

l_61b30403058c455fbabf6b6f730a9f80.jpg
 
Sto je najcrnje u celoj prici tip stakla i nije toliko tragicn koliko je sam projekat los a pogotovo njegova naknadna izmena
 
I za kraj slicice tri lista uzivo objekat deluje pristojno. Definitivno je moglo bolje, ali ni ovo nije lose.

15x505x.jpg

mwf5e0.jpg

mlimmp.jpg

rj3wis.jpg

5xk2s4.jpg

jua2w1.jpg

w057df.jpg

35nd5bm.jpg

2rykgvl.jpg

33p94e1.jpg

11blm6h.jpg

24ocdfp.jpg

20r7o8w.jpg

2vru107.jpg

noamp1.jpg

2hda45z.jpg

etwkrb.jpg

vzwujc.jpg

34dojsj.jpg
 
ehh da je ovaj ovalni deo malo visi, i da ostane ovaj beton... :kk:
 
Neverujem da ce ostati, posto koliko god izgleda lepo sa betonom to je ipak nedovrsena fasada. :notok:
 
malo bolje izgleda sa postavljenim ramovima,ali i dalje ne mogu da svarim ta ogledala :/ dobro da je bar plave boje
 
Zgrada je odlična, samo me malo nervira ona mala zgrada do nje. Mislim da je trebaju srušiti i napraviti novu, malo višlju.
 
.♕_TESLA_♕.":47hl5zzc je napisao(la):
Mislim da je trebaju srušiti i napraviti novu, malo višlju.
Obično ovo ne radim, ali pošto si ti mlad momak tebe radi.

U srpskom jeziku ne postoji pridev "višlja" već je komparacija od "visok", "viši" i "najviši". Pokušaj da kažeš "nižlja" i razumećeš koliko glupo zvuči.
 
Stvarno mi nije namera da ispadnem "crna ovca i hejter" ali zgrada mi je i dalje ocajna. Izgleda kao nesto izgradjeno kasnih 1980-ih. A o tome kako zgrada komunicira sa okolnim zgradama i kako se uopste prostorno uklapa u trg, bolje ne trositi reci..
 
Ovoj zgradi je mesto u Bulevaru, ali Trećem. Dobra stvar je što nikada neće moći da dobije zaštitu kao spomenik kulture. Ukratko, nakaza.
 
Dobro bre Bigvlado ti bi nama da naruzis Novi Beograd!!!!
Slazem se da je zgrada kao iz kasnih 80ih ili jos bolje ranih 90ih. Mozda zele da popune rupe iz perioda kada se nije nista gradilo! :lol:
 
Nazalost ono malo sto se tad gradilo u gradskom centru je neuporedivo kvalitetnije od ovog danas. ( "Progres", "Geneks Kristal", "Zepter" ..)
 
Vrh