Šta je novo?

3 Lista Duvana - [ Poslovni Objekat | 20 000 kvm ]

Evo jos dve slicice kafane,

jedna iz dvadesetih:
20kanhz.jpg


i jedna iz sedamdesetih:
zl4r5j.jpg
 
до јаја слике...готивније су ми ове слике Београда из 70-их него слике из рецимо 20-их 30-их
 
Aha, i meni. Nekako mi deluju misterioznije sa svim tim zgradama koje su jos postojale, poluprazne i mracne a danas ih nema jer je na njihovom mestu obicno neka rupa, a ne nova zgrada.
 
могли су да изграде копију ове старе зграде, само са одговарајућом спратношћу. увек се питам зашто макар у центру града, где и постоји такав амбијент, таква градња, не граде нове зграде у "старом стилу". :grand:
 
Zato sto su stare zgrade kada su gradjene bile nove... i danas mi treba da gradimo nove zgrade.

Razlika izmedju predratnih zgrada i danasnjih nije u stilu. To je vise odnos stil - sund. Postoji i prelepa moderna arhitektura i gledam je u inostranstvu svaki dan kako se savrseno uklapa u stara jezgra.
 
Nova zgrada je nova ukoliko je skoro sagradjena, bez obzira na to da li je zamisljena da bude u akademizmu ili postmoderni. Pritom ne mislim da bi zgrada koja bi danas bila izgradjena u secesiji ili art dekou bila kic (termin sund se upotrebljava samo kada je knjizevnost u pitanju). Naravno, podrazumeva se dobar projekat.
 
E stvarno Goldstein, cemu ta isprazna prica. Sund znaci koliko i otpad - umetnicki otpad i postoji u svakoj umetnosti, a kic znaci isprazni dekor i tadkodje se moze odnositi na svaku umetnost.

Diskusije o gradu su komplikovane diskusije ipretpostavljaju jedno nadnaturalisticko shvatanje prostora, koje odredjene pojave svrstava u vremenu prema izgledu i ideji, a ne prema datumu izgradnje. Prema tome, koliko je i notorno da je sve sto izgradjeno ove godine novo, toliko je i smesno tvrditi ljudi kada kazu nova arhitektura misle na sveze izgradjene zgrade.

Problem naseg grada je sto se genijalna resenja iz ranijih epoha (resenja sa stilom) spajaju sa diletantskim projektima iz poslednje dve decenije (sundom). Dobra zgrada stara od pre 200 godina savrseno moze da se uklopi sa za nase prilike savremenim resenjima.
 
^^^Ti si poceo da pricas u prazno, ja se samo nadovezao na tvoj post. Cenim tvoje misljenje ali ne znaci da si u pravu, no necu se upustati u dalju raspravu kako zbog udaljavanja od teme tako i zbog toga sto ne zelim nametati svoj stav po svaku cenu.
 
Zbog čega se već sigurno više od 2 meseca ništa ne radi na ovom objektu? Retko kad ima radnika, uglavnom su samo čuvari tu. Ne radi se ni na enterijeru.
 
Bogme, ja sam pre neke dve nedelje prolazio tuda i bilo je dosta radnika koji su se muvali po gradilistu.
 
jednostavno,stigla kriza i mpc se orijentisao da zavrsi usce,a pitanje je da li postoji potreba za office spaceom
 
Zbog cega se toliko projekata "zakuca" cim se zavrse grubi radovi, kada fasada moze da se postavi dobrim delom i za vreme gradnje?Savacity je najbolji primer,tamo postavljanje fasade traje...i traje....a verujem na kraju najvise na stetu investitora.Aj ako neko zna, neka objasni...
 
Ako je verovati dnevnim novinama citav poslovni prostor u Tri lista duvana je vec zakupila samo jedna kompanija, tako da ne verujem da je problem u potraznji.

Buduci da je MPC najaktivnii investitor u gradu, moguce je da u samoj kompaniji vrse neke kalkulacije koje su dovele do, nadam se privremenog, zastoja na gradilistu.
 
Napokon je nastavljeno zavrsavanje fasade MPCovog Tri Lista Duvana.



 
Da, videh i ja da se nesto malo pokrenulo. Ali nikako da konačno vidimo tu fasadu uživo, mislim na staklo.
 
Goldstein":22gdt1nu je napisao(la):
Da, videh i ja da se nesto malo pokrenulo. Ali nikako da konačno vidimo tu fasadu uživo, mislim na staklo.
биће, биће, у овој години сасвим сигурно. :D
 
CIni mi se transparentnije staklo i bolje nego sto se moglo ocekivati na osnovu rendera. Kako deluje uzivo?
 
Pa, onako. Na prvi pogled mi je icilo na ona klasicna ogledalo stakla kao na NBS-u ili Staklencu :p Ali kada gledas ovaj lucni deo vidis kroz njega. Za moj ukus, stakla je trebalo da budu jos transparentnija.
 
Da , da Homere, mnogo transparentnija stakla bi legla mnogo bolje..a cini mi se da je ova lokacija zahtevala malo veće angažovanje arhitekata, al ajde sad...
 
Po onome sto su Homer Jay ovde i Rascian na SSC-u okacili, rekao bih da je MPC odstupio od rendera, narocito po pitanju balkona na nekom 3, 4 spratu kao i po boji stakala.
 
Vrh