Šta je novo?

3 Lista Duvana - [ Poslovni Objekat | 20 000 kvm ]

Pre neki dan sam prolazio pored Tri lista duvana i ograda je bila otvorena pa sam na brzaka napravio jednu sliku. Losa je jer je u pitanju mob. :(

tri_lista1.jpg
 
Milance":7etu2g4n je napisao(la):
Losa je jer je u pitanju mob. :(
Ma, za mob. je vrlo dobra slika. ... kakvih sam tek viđao.
Evo kako izgleda kad se malo doradi i smanji sa 1024 na 640 :

cf6bc89dc7.jpg
 
Није баш неки update али чисто да јавим да су прешли изнад "бедема"

 
Ma videces da nece topic preci ni dve strane pre nego sto stave celu zgradu pod krov.... neverovatno je kako to brzo ide kada se zavrsi prva ploca, a onda kada dodje red na fasadu, po obicaju, pocinje novo smaranje....
 
^^^ Prosao sam tamo prekjuce i bilo mi je super zanimljivo da gledam kako liju stubove iz kamiona koji su parkirani na Bulevaru i onda velikim kranovima i crevima dugackim pa jedno 40 metara sipaju materijal. Sve u svemu imaju potpuno novu mehanizaciju, a sve sto mora da se radi na ovaj nacin radi se kasno nocu kad nema saobracaja. Odlican primer.
 
Evo danasnjih slika sa ovog gradilista.

Radovi dobro napreduju, Uradjeni su prizemlje i tri sprata, ali radovi idu odlicnom brzinom.

 
ovaj projekat moze da ispadne mnogo dobro i mnogo bez veze... (samim tim sto nemamo predstavu sta grade ovde)... samo da stave fina stakla i ova nepotrebni lucni deo nakako da ne nagrde iako je sam po sebi grdan- nikako da napravimo zgradu na cosku koja ce biti coskasta, vec 20 godina...
 
^^Kako ne? Eno ona na cosku gde je bio Do Jaja je coskasta. :D
 
боље да су ту урадили копију зграде поште... или неко слично решење. имам утисак да ће то стакло уништити читав тај амбијент.
 
Drago mi je što se tako brzo gradi zgrada na mestu "Tri lista duvana" . I ne samo da se brzo gradi nego će biti lepa sudeći prema projektima. Ali (uvek postoji), šta je sa desnim skretanjem iz Kneza Miloša na Bulevar. To je i te kako vazan provac i njegovo postojanje bi doprinelo olakšavanju odvijanja saobraćaja. Naravno, sada je kasno. Trebalo je zgradu koja se sada gradi povući malo na gore i unutra i onda bi bilo mesta za skretanje. Ovako je ta velika i lepa raskrsnica u stvari ne završena. Kao što znamo postoje tri desna skretanja a nedostaje ovo četvrto.
 
Zapravo, na toj raskrsnici su najveći problem leva skretanja, jer su procentualno daleko veća u odnosu na druge raskrsnice. Najbolje rešenje problema je kružni tok, samo treba naći mesta i uklopiti ga lepo u okruženje...
 
Leva skretanja su uvek veći problem od desnih koja su potpuno jednostavna. Utoliko je čudnije da se nekad desna ne izgrade. Setimo se da se godinama nije moglo sa autokomande desno na autoput ka Nišu. Na raskrsnici K.Miloša i Bulevara desno skretanje se vrlo lako i jeftino moze izvesti samo je nova ugaona zgrada trebala biti malo povučena. Ako se time gube kvadrati to se moglo kompenzovati visinom. Za kruzni tok ovde nema mesta ta raskrsnica nije Slavija ali tačno je da kruzi tok rešava problem levog skrtanja. Još bolje ga rešava denivelacija raskrnica ali to na ovom mestu ne dolazi u obzir
 
Desno skretanje bi doprinelo slabijem protoku kola na toj raskrsnici i zato ga i nema. Oni koji stoje da bi skrenuli desno morali bi da cekaju armiju pesaka da predje bulevar pa da onda skrene. Nisam siguran da je to toliko pametno.
 
нека свежа фотка, извештај, било шта? до ког се спрата стигло?
 
Desnog skretanja nema zato što kad je uređivana i rekonstruisana raskrsnica još je postojala zgrada "Tri lista duvana" i još nije bilo planirano njeno rušenje. Kasnije se situacija izmenila i trebalo je to skretanje uraditi. Argument da bi ono usporilo saobraćaj vazi i za sva ostala skretanja koja postoje. Vozila koja zele iz Kneza Miloša na Bulevar i sada usporavaju saobraćaj ispod Turske ambasade i to na usponu što je još gore. Naravno, usporavanje se moze jednostavno izbeći izgradnjom posebne trake za vozila koja skreću. Međutim, ovo ne dolazi u obzir pošto bi se morao seći drvored.
 
Колико сам успео да видим остаје још један спрат да се дигне...мада пролазио сам пар пута булеваром и делује ми као да је мало замрло градилиште.
 
Пошто надлежни малко забушавају ево једне слике од уторка да умири знатижељу док не пристигну преостале

 
Још један поглед на Три листа дувана, овај пут са трга Николе Пашића, па ако можете замислите како ће се уклопити

 
Gledajuci niz zgrada u Bulevaru ne izgleda toliko lose. Narocito mio je zanimljiv odnos sa onom zgradom na uglu Resavske i Bulevara.

Dosta toga ce zavisiti i od fasade na objektu, ali ovako oblikom i gabaritima mi ne bode oci.
 
Kakav dobar ugao! Svaka čast! Tek odavde se vidi kako zaobljena fasada na 3LD korešpondira ;) sa centralnom kupolom Skupštine. I tek se odavde vidi koliko štrči onaj antrak (da ne upotrebim tradicionalni srpski izraz za "antrak") niz Bulevar -- kakva šteta što nisu ograničili visinu pre nego što je to čudo napravljeno. Stvarno, jedino da baš gadno ne omanu fasadu na 3LD i ispašće bolje nego što sam se nadao.
 
да се ја питам ја би је овако удесио :D

listwp9.jpg
 
Vlada Kalif":2swphlj1 je napisao(la):
Kakav dobar ugao! Svaka čast! Tek odavde se vidi kako zaobljena fasada na 3LD korešpondira ;) sa centralnom kupolom Skupštine. I tek se odavde vidi koliko štrči onaj antrak (da ne upotrebim tradicionalni srpski izraz za "antrak") niz Bulevar -- kakva šteta što nisu ograničili visinu pre nego što je to čudo napravljeno. Stvarno, jedino da baš gadno ne omanu fasadu na 3LD i ispašće bolje nego što sam se nadao.
Taj koji je to projektovao nije verovatno ni znao da je skupstina sa druge strane. Zgrada se, priznajem, uklopila mnogo bolje nego sto sam ja mislio. Remek-delo neko nije. NIje napadna. A sto se tice visine, kamo srece da nikad nije ogranicena na nacin kako je to sada.
 
Vrh