Šta je novo?

3 Lista Duvana - [ Poslovni Objekat | 20 000 kvm ]

Ako još malo porazmisle, staviće neku rustičnu, kao što je na Pošti. :lol:
 
Sklonjena plava ograda oko tld stavljena nova oslobodjen trotoar cuo sam od radnika u prolazu koji su kupili alat da se gradiliste naj vjerovatnije privremeno konzervira sad koliko im je vjerovati :notok:
 
Gledao sam pre neki dan na vestima o fasadama tj kako je pala fasada sa beogradjanke, pa da u svetu postoji zakon da se svaka staklena fasada menja nakon dve do tri godine.Kod nas taj zakon ni nepostoji.
 
Sada kada su skinuli ogradu izgleda da ima dovoljno mesta da se napravi skretanje iz Kn.Miloša desno u Bulevar ali to bi opet bilo neizvodljivo zbog velikog prometa.
 
U kom svetu postoji zakon da staklena fasada mora menjati na par godina? To je apsolutna besmislica.. Možda u Saudijskoj Arabiji gde zgrade menjaju na dve godine...
 
Samo sam tako video na beogratskoj hronici kada su pricali o fasadi na beogradjanki sto je pala.
 
BOKI SMOKI":3akvu1xg je napisao(la):
Samo sam tako video na beogratskoj hronici kada su pricali o fasadi na beogradjanki sto je pala.
Nije sve što pročitaš u novinama ili vidiš i čuješ na televiziji istina. Razmisli malo koliki bi to trošak bio svaek druge godine pa će ti se samo kasti koliko je to istinito.
 
Znam ja to, neverujem ja mediijima, ali sigurno toga ima u svetu, samo to kod nas nece jos dugo.Mi smo siromasni.
 
Toga nema u svetu. Jedino čega ima u svetu jeste da možda na svake dve, tri godine provere da li su svi paneli na fasadi u ispravnom stanju.

in the brig candidate :kafa:
 
Izanalizirao sam malo ovaj "lepi" projekat. MPC fali oko 4 mil EUR da ga dovrsi. U pitanju je zavrsetak, fasade, delimicno instalacija i skoro kompletni zavrsni radovi. Oni sad pregovaraju sa nekoliko banaka ali su u problemu posto je projektno fin. skoro zamrlo i nece niko da ih finansira. Paralelno rade na useljavanju zgrade ali i to im ide slabo.
No u svakom slucaj nadam se da ce zavrsetak fasade malo da ulepsa ovu skalameriju...
 
Projektno finansiranje nije bas mrtvo, a MPC-u to ne bi trebalo da bude problem posto se na svakom koraku busaju u prsa zbog veza sa Merriill Lynch. U svakom slucaju, interesantan razvoj situacije.
 
Nisam ja ni rekao da je mrtvo nego skoro zamrlo, u prevodu banke ne odobravaju vece iznose a i kad ih odobravaju to traje duuuuugo... A to sto ovi "strucnjaci" reklamiraju sebe sa Merryil Lynch, ja bih to vise gledao u smislu organizacije i upravljanja a ne finansiranja
 
Gradi li MPC ista trenutno?

Nisam dugo prosao bas pored Kalemegdan park apartmana, tako da za tu lokaciju ne znam. Tri lista duvana definitivno stoji vec dobrih mesec dana netaknuto, Blok 43 je status quo, Usce sljaka, ali i dalje se ne naziru planovi za pocetak izgradnje druge kule. Autokomande se vise niko ni ne seca. BIGZ i dalje propada.

Izgleda da su ih okolnosti naterale da se pritaje na izvesno vreme.
 
Sto se mene tice, kako grade ne moraju ni da se aktiviraju previse :). Da malo uzmu arhitekte iz Verana mozda bi i bilo od njih nesto

Sto se tice Kalemegdan parka tu znam da takodje traze Banku za finansiranje samo ovde im treba "skromnih" 20 mil EUR...
 
ništa se nije promenilo :(

p1000338q.jpg
 
Vise nije, to je starije slika, na ovoj je imala unutrasnje neke navlake i te gume na prozorima.
 
Vrh