Šta je novo?

3. Beograd

Пристаништа би се мало теже изградила, због мочваре у приобаљу. Боље онда одмах мост пошто би саобраћајнице до пристаништа исто биле на стубовима кроз мочвару.
 
Наравне да је боље и урбанизам то треба да предвиди. Ипак, обзиром да у званичним документима тога нема, пристаниште би било далеко јефтиније и брже изградити.. На стубовима...
 
Али онда немамо градски булевар нити развој урбаног простора, већ имамо амбијент као дуж аутопута а испод надвожњака потенцијалне депоније или дивља насеља. И теже би се извели спојеви са насељем. Овде није битно само одвући саобраћај већ и променити карактер насеља из сеоске периферије у урбано градско ткиво.
 
Dobar predlog. Ne znam da li je radjena neka studija kojom brzinom ce se Treci Beograd siriti, ali definitivno ce u jednom trenutku ovo biti nasusna potreba. Svakako Pancevac je usko grlo kako god okrenes i jedinio novi most moze da bitnije promeni stvari, ali za interne potrebe bi mnogo znacilo Borcancima. Na ovom Dosljakovom planu jedino bi trebalo dodati jednu poludetelinu ili romb denivelaciju u visini Stare Borce i resiti nekako usko grlo na potezu iznmedju Porshe Srbija i Land Roverovog salona, jer tu staju samo trake
 
Плашим се да надлежни нису радили никакве студије. Сва новоградња по 3. Београду је стихијска и често бесмислена. Мене је страх од попуњавања оних хаотичних сокака и улица са новоградњом.
Верујем да би нови булевар одвукао доста саобраћаја са Зрењанинца лево, пошто би се лакше стизало до Котежа и неких делова Борче. А мостови који би се надовезали на овај булевар би још значајније растеретили Зрењанинац и он би постао периферна саобраћајница, а сада глуми централну.
 
Ko god jos razmislja o ikavom prosirenju Zrenjaninca
verujem da samo nakon letimicnog pogleda ove slicice , shvatice umesto nj. prosirenja nasusnu potrebu izgradnji bocnih - paralelnih bulevara u 3 Bgdu
:sesir:
 

Prilozi

  • Zrenjaninac.jpeg
    Zrenjaninac.jpeg
    35,4 KB · Pregleda: 1.294
20 трака у једном правцу, и на крају се закуца у Панчевац са две траке...
 
Tek sad vidim da u Kotežu izgleda još uvek postoji Hrvatska ulica
 
И једно 20 хаотичних уличица истих назива (Партизански блок, Сутјеска, Азањска, Уздинска, Идворска).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=869759#p869759:1f4t0n3d je napisao(la):
Babyaardvark » 06 Avg 2021 07:33[/url]":1f4t0n3d]Tek sad vidim da u Kotežu izgleda još uvek postoji Hrvatska ulica
Em što si gledao zastarelu mapu, em što to nema nikaskve veze sa onim što se priča na prethodnim stranama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=869782#p869782:1bjhbvy7 je napisao(la):
solecar » Fri Aug 06, 2021 9:44 am[/url]":1bjhbvy7]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=869759#p869759:1bjhbvy7 je napisao(la):
Babyaardvark » 06 Avg 2021 07:33[/url]":1bjhbvy7]Tek sad vidim da u Kotežu izgleda još uvek postoji Hrvatska ulica
Em što si gledao zastarelu mapu, em što to nema nikaskve veze sa onim što se priča na prethodnim stranama.

Sad vidim da je naziv promenjen, ali na google mapama stoji Hrvatska i dalje
 
Гугл лоше ажурира имена као и саме трасе. Нпр. булевар хероја са Кошара није уписан како треба већ пише Николе Добровића.
 
Na Google mapama do pre koji mesec je stajalo da uopšte nije izgrađena saobraćajnica koja povezuje Dragana Mancea sa Bulevarom kneza Aleksandra Karađorđevića, koja ide pored ulaza u Prokop. Plan plus postao 100x bolji od Google maps po tom pitanju (promene naziva i izmene / dodavanje novih ulica). Ali opet, mana im je što i dalje imaju samo linije nekadašnjeg ITS1 sistema. Kada sam ih pitao da li će ubaciti u plan i linije nekadašnjeg ITS2 sistema, dobio sam neodređen odgovor kako imaju određenih problema vezano za to. U suštini, najbolje je kombinovati nekoliko različitih mapa, zato što svaka ima nešto dobro što neka druga mapa nema. Ja lično, do sada nisam naišao na mapu koja bi me 100% zadovoljila i da mogu da kažem da ima sve što mi treba.
 
Па упишите шта фали. Шта мислите како то функционише?
 
Нема више опције да корисници Гугла ажурирају мапре нажалост.
 
Tačno. To nisam ni spominjao, jer sam smatrao da se to podrazumeva, pošto većina ljudi koristi istu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=869929#p869929:2suitg8z je napisao(la):
solecar » Danas, , 20:45[/url]":2suitg8z]Ja lično, do sada nisam naišao na mapu koja bi me 100% zadovoljila i da mogu da kažem da ima sve što mi treba.

'Si probao https://www.openstreetmap.org/?

Sasvim je u redu, koristim je pored planplusa, geosrbije (nju najviše zbog brojeva zgrada, najažurnije podatke ima) i gmapa.
 
Koristim i nju, ali kao što rekoh, nema svaka mapa sve što mi je potrebno. Jer koliko su mi bitni kućni brojevi, toliko su mi bitne i što preciznije mape, pa onda mi je bitno i kolika je visina nekog dela ili recimo da mogu da imam veći broj tačaka za određivanje željene rute ili jednostavan (bez uslovljavanja) odabir najkraće rute čak i kada su polazna i krajnja tačka u istoj ulici, ili street view... Nije mi sve potrebno u svakom trenutku, zato i kombinujem mape. Pogotovu mi dobro dođe kada treba da idem u neki kraj kao što su većinom naselja Trećeg Beograda, gde je haotičan raspored kućnih brojeva.
 
Nedavno zbog tih haotičnih NBgd brojeva
Pariskih komuna 28 (znao sam otpilike gde je ) pustim google mapu da me u kolima navodi i... od Fontane vrtela me u krug preko bul. Z.Djindjica :bash:

Ne bih se osudio ni da pomislim na nju
da mi nešto zatreba u 3 bgdu
Verovatno bi me vrtela u krug al preko Zrenjanina i Pančeva više puta
ko u tamnom vilajetu :lol:
 
Ne bi. Sa bilo kojom mapom bi dobio "evo ti ulica, sam traži broj". :)
 
Pa i to je poštenije , bar ne bi vozikao u krug , čak google maps ponekad i u Zemunu pobrljavi , na primer za ulicu
Miloša Radojčića , nisam znao da se pre zvala Triglavska. :roll:
Kako su u 3 Bgdu vecina sokaka sa novim nazivima ne bih se oslonio na nju.
3 Bgd verovatno mora malo da ,,poraste,, da bi bio inresantan za nj.
:sesir:
 
Ја сам прекјуче мењао податке о објектима у Београду. Додуше не улицу али објекат, намену, да. Пронаћи па јављам.
 
Директно у Гуглмепс.

Не знам да ли је то свима могуће, ја већ годинама учествујем у побољшању гугловиј сервиса можда због тога имам ту опцију отворену.
 
Vrh