Šta je novo?

Шта купити ?

ika

Intermediate
Učlanjen(a)
20.07.2021.
Poruke
357
Pohvaljen
490
Здраво.
Покренух ову тему са жељом да буде нека паралела теми "Sta jedemo ?", само за друге ствари, оне које се не једу, да ли то био неки алат, нешто за свакодневну употребу или иоле корисне џиџабиче.

Започео бих тему са питање о искуствима људи које користе бритву или онај бријач којем морате сами мењати жилете које су вам мжд користили очеви (safety razor на енгл, а на српском не знам).
Погледах на нету да је само бријање угл боље жилетом/бритвом него овим "пластичним" бријачима, али бритве су доста скупе, па ме знаима колико је тешко да се одржавају и користе, и ако имате неко место где се могу купити јефтиније (најбоље уколико била нека мала радња, а не коорпорација)
 
Men super silver pravi se u zemunu 100% izvoz mozda samo na kapiji fabrike
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ika
Brijanje britvom zahteva veliku umesnost.
Pitao sam jednog starog berberina da li je bolji zilet ili britva i on mi je rekao da je zilet ipak bolji jer on ne moze nikad da tako dobro naostri britvu.
Postoje moderne britve u koje se stavlja prelomljeni zilet.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ika
Koristim isključivo trimer na 1 i 2mm
Исто и ја, нисам имао "право" бријање од лета 2019.
Brijanje britvom zahteva veliku umesnost.
Pitao sam jednog starog berberina da li je bolji zilet ili britva i on mi je rekao da je zilet ipak bolji jer on ne moze nikad da tako dobro naostri britvu.
Postoje moderne britve u koje se stavlja prelomljeni zilet.
Те бритве са жилетом и не бих баш, а оштрење ми је иначе ствар коју радим када хоћу да се удаљим од свега другог, ја, вода, камен, моји и комшијини ножеви и само "сссссск, сссссск" неколико сати док сви не секу папир на танко, па збо тога верујем да бих лепо и очувао бритву. А и волео бих да једном купим ствар која ће ми служити скоро цео живот.
А исто сам и начао бритву од прадеде у селу у полусрушеној кући од земље, да није уништена покушао бих њу да рестаурирам.
 
Najgora stvar je bacati pare na plastikanere.

Mislio sam da je onaj neki fensi Gilette nesto bolji, jos stalno bacam pare na one dopune jer se trosi svako malo i onda sam igrom slucaja sam uzeo od drugarice obicni Bic, onaj za noge ili sta vec i evo ga vec godinu dana sljaka, i dalje se nije istrosio i otupio 😎 Bolje brije nego skupi Gilette.

Mada se u 95 posto slucajeva brijem elektricnim tj.skratim na keca sto bi se reklo.

Smaranje je izbrijavati se, osim ako ti neko to ne zahteva, tipa u vojsci. Ili ako ti znacajno ne doprinosi seksipilu 😎
 
Ja sam ranije koristio mašinicu/trimer da skraćujem bradu... sad koristim philipsov one blade za sve delove tela 🙂 (koje želim da brijem, a njih nema puno)

Sa novom oštricom možeš da se obriješ gotovo sa efektom izbrijavanja... ali samo jednom, dva puta... posle toga ćeš se brijati sa efektom "5 o'clock shadow" tj. kao da si se vratio s posla a izbrijao rano ujutru, običnim brijačem...

Sa tim efektom brijanja možeš da ga koristiš u nedogled, bez menjanja te oštrice a sa nastavcima možeš da trimuješ bradu na dužinu koja ti odg... 1mm, 3mm, 5mm...

Skupe gillette brijače nikad više, mach3 i slično.. možda sam na početku faksa to koristio...

Sad mi na brijanje odlazi 0 dinara. Sve dok ne budem morao da menjam philipsov za neki drugi...

Inače sve brije bez posekotina. To me je najviše nerviralo u predelu vrata jer je tu koža tanka...
 
Philips.. ne znam sad ako ih ima više modela...

Evo sad gledam, nije 360° nego stariji model, al rotirajuća glava ti je nepotrebna... Ne treba da se igraš sa gedžetima nego da obriješ dlake 😄 bez posekotina...

 
Razmisljam duze vreme o oneblade ali mi uvek deluje kao skupa igracka.
 
Ne znam koliko je sad... Kao električni brijač je al novije generacije... Ako ne voliš izbrijavanje, ovo je spas koliko je brzo i lako...
 
Malo je jeftiniji bio ranije.. ali s obzirom da sam samo jednom menjao gornji deo, a koristim ga duže od 2 godine.. rekao bih da mi se isplatilo 🙂
 
Ladno su obrisana 2 kuvana jaja i kikiriki... Koji puritanski forum čovekče 😄 @mariks Marikse, moj predlog ako ti se već štede pare, da kupiš polovan, probaš.. pa vidiš kako ide... imaš na KP već od 2000 rsd prodaju ljudi..
 
Hehehe.. prodaju ljudi, sigurno ne bi prodavali da nema kupaca... kažu "kao nov" 😄
 
Hehe.. Boli tebe 🦆 Beki.. ti se za jaja snalaziš kod dedice...

(Zato i pišem tako u nadi da će biti smešno... 🙂)
 
Polovni šorc samo ako vidim na živom modelu.. kako batici stoji 😄

Mislim ako ćemo šalu na stranu potpuno je sumanuto nešto za ličnu higijenu kupovati polovno... Koliko god on da očisti električni brijač, neka dlaka se zavuče... Provereno dobijaš i prodavčevu dlaku uz brijač...

Zato i zbijam šalu s mariksom 🙂 tako nešto ili recimo nošene patike i da ne idem dalje ne bih nikad kupio na KP...
 
Veliki popusti u Reserved-u 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣

Capture12.PNG
 
Vrh