Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Dočekaće nas u novoj boji na koju nismo navikli
20220818_122737.jpg
20220818_122735.jpg
 
Знаш на шта бих се ја најлакше навикао? На антиграфит заштиту која би се доследно наносила на све очишћене, или целокупно обновљене фасаде, а онда да се те фасаде редовно чисте од нових излива простаклука и умоболности корисника спрејева.
Је ли ово заиста толико много, толико недостижно, неизводљиво и сулудо да се затражи?
 
Na kaki boju u nekoliko nijansi, nikako da se naviknemo. Pišem generalno, nevezano za fasadu koja je fotografisana koji post iznad.
 
Poenta grafita je da ga vidi gomila ljudi, a ne da je u nekoj zabiti gde će u retke petke videti samo neko ko se dobrano zagleda ili pak pukom slučajnošću ugleda isti. Sa druge strane, ova i sl. lokacije, su odabrane da bi se od strane jednog ili grupe pajsera , poslala poruka nekom drugom pajseru ili grupi pajsera. To mi kojima ne fali čitav jedan deo mozga, teško da ćemo ikada razumeti i / ili prihvatiti.
 
Iza grafitiranja često stoji patološki narcizam a nekad i opsesivno kompulsivno ponašanje. Ali u ovom slučaju se radi o sprdačini, pošto je taj kraj prepun grobara pa se ovime podsmevaju Pajserkovu koji je uspeo da doprinese autogolu na onoj zadnjoj utakmici sa Makabijem. Čak i ja koji ne pratim fudbal sam čuo za taj skandal, pa sam povezao sa ovo ima veze sa grobarskim podsmevanjem kad sam video da je grafit u Cara Uroša, blizu legla grobara.
 
Poenta grafita je da ga vidi gomila ljudi, a ne da je u nekoj zabiti gde će u retke petke videti samo neko ko se dobrano zagleda ili pak pukom slučajnošću ugleda isti. Sa druge strane, ova i sl. lokacije, su odabrane da bi se od strane jednog ili grupe pajsera , poslala poruka nekom drugom pajseru ili grupi pajsera. To mi kojima ne fali čitav jedan deo mozga, teško da ćemo ikada razumeti i / ili prihvatiti.
Poenta grafita je prostakluk i nekultura neradnika i lezilebovića, koji ne znaju vola u dupe ubosti, a ne da nešto znaju u gradu u kojem žive. S druge strane, da je nekog reda, isti bi bili privedeni i morali bi javno biti osuđeni i osramoćeni, kao kaznu platiti kopletno krečenje fasade i dobrotvorni rad.
 
Најобичније наказе, изопачени умови, штеточине најгоре врсте. Не би требало да постоји трунка милости према том отпаду од људи, имајући у виду то колико су унаказили и оскрнавили најлепше делове града.
 
Pre je lepše izgledala, mislim sa estetske strane. Ciglu su mogli komotno da ostave, a da deo iznad srede u crvenkastom tonu. Čak i ova siva, iako bolje izgleda od onih kaki nijansi koje u većini slučajeva koriste, nekako mi deluje monotono i povećava osećaj sivila. Ne znam što se toliko plaše da koriste malo smelije boje. Iako je propisano da to mogu da budu pastelne boje, imamo toliki spektar istih koje mogu da se iskoriste i koje bi baš fino oplemenile grad, a ne bi izgledao kao neukusan šareniš. Viđao sam po inostranstvu čitave ulice u tom "veselom" tonu i uopšte mi nije bilo napadno. Unesite malo boje u to sivilo i život.​
 
Vrh