Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Gospodar Jovanova 42a.

Moram primeti kako su se ubrzali pred izbore da pokažu kao da nešto rade. Iako je sve to prekasno... ulice se bukvalno raspadaju u centru grada.


Pogledajte prilog 132691Pogledajte prilog 132692

Dok mi prva zgrada izgleda kao da je neko dobio diareju, druga izgleda neverovatno (u smislu da je u startu izgledala sasvim pristojno, a onda nakon rekonstrukcije prosto neverovatno koliko pozitivan i neobičan utisak ostavlja, za razliku od nekih zgrada koje su krečene u sivo a doprinose pojačanom utisku sivila grada).
 
Kralja Petra danas:
20220403_131747.jpg
20220403_131728.jpg
 
Neka grozna zgrada u Moskvi, ne znam tačno gde, video na snimku (slika je sa screenshota, kadar jako kratko traje)
Pogledajte prilog 132967
197ffed1d81f87b5d7a0d21e27c789d7.gif
Ta zgrada je pored mene tu zivim u Moskvi.. U sustini kada je bila uradjena malo je bila cudna, ali posle smo se navikli 🙂 Mislim da je vise ruzna na toj slici zbog vremena snimicu je kad prodje sneg) Mozes je naci na internetu БЦ ЛИНКОР prekoputa je ТРЦ Авиапарк metro ЦСКА
 
Čoveče, ovaj svet stvarno postaje sve manji. :D Kolika je verovatnoća da na Youtube videu vidim neku zgradu, u ogromnoj Moskvi, da okačim to na BB i da se ispostavi da baš jedan od članova BB živi blizu te zgrade... :D

Hvala na informacijama, sad sam proguglao. (y) Podseća me na paterne digitalne kamuflaže. :LOL: Konkretno, na UCP ili na MARPAT, kojeg sam ponosni vlasnik. 😄 U suštini volim takve stvari i izgled, pogotovu na vozilima i mašinama. Ali ne znam, u slučaju ove zgrade... deluje mi nekako neskladno. Možda da je neki naučni, vojni ili industrijski kompleks sam za sebe, izolovan od ostatka gradskog tkiva, pa bi onda i leglo. Ali ovako... mnogo mi odskače. Ali da, jeste nešto bolje nego iz ovog snimka gde je sneg. Interesantne informacije u svakom slučaju, hvala. :D(y)
 
Čoveče, ovaj svet stvarno postaje sve manji. :D Kolika je verovatnoća da na Youtube videu vidim neku zgradu, u ogromnoj Moskvi, da okačim to na BB i da se ispostavi da baš jedan od članova BB živi blizu te zgrade... :D

Hvala na informacijama, sad sam proguglao. (y) Podseća me na paterne digitalne kamuflaže. :LOL: Konkretno, na UCP ili na MARPAT, kojeg sam ponosni vlasnik. 😄 U suštini volim takve stvari i izgled, pogotovu na vozilima i mašinama. Ali ne znam, u slučaju ove zgrade... deluje mi nekako neskladno. Možda da je neki naučni, vojni ili industrijski kompleks sam za sebe, izolovan od ostatka gradskog tkiva, pa bi onda i leglo. Ali ovako... mnogo mi odskače. Ali da, jeste nešto bolje nego iz ovog snimka gde je sneg. Interesantne informacije u svakom slučaju, hvala. :D(y)
Pratim ovaj forum sigurno 5 godina, pa sam resio da se registrujem zbog jedne osobe ciji komentar me je na to naterao 😅... Inace kraj se zove Ходынское поле i jako je interesantan posto jedan deo podseca na Novi Beograd i radjen je kao blokovi kod nas! Postoje 4 zgrade blizanci i naravno stadion CSKA koj je dobio svoju poslovnu kulu u kompleksu ВЭБ арена visine 170m ) Veliki pozdrav iz bratske Rusije svima na forumu)
 
Hvala. :) Voleo bih da čujem od tebe i nešto na temu trolejbusa u Moskvi, na odgovarajućoj temi. Jel istina da su ugasili trolejbuski sistem i sve prebacili na električne autobuse?
Da trole su zamenjene eletro autobusima Nefaz i Liaz.. U pocetku je bilo cudno dosta naroda je mozda bilo i protiv takve odluke.. Medjutim sad kad smo se navikli pokazalo se da je odluka koja je donesena odlicna! Prvo sto je grad bez zica mnogo lepsi estetski drugo sto su autobusi brzi mozda gresim ali tako je.. Svidja mi se sto su resili kada su ukidali da zadrze jednu liniju zove se T linija ima 8 stanica tako da je ostavljena mogucnost ko zeli da se provoza 👍🏻
 

Prilozi

  • Ew6vLSY.jpg
    Ew6vLSY.jpg
    245,7 KB · Pregleda: 210
Nije stvar samo u kombinaciji boja, nego i koje delove fasade bojis. Ovaj primer iz Novog Sada je klaican nacin kako se kod nas radi.
Meni se vise dopada monohroni pristip, jedna boja ili dve blago razlicite nijanse, a tamni ramovi od prozora, tamna vrata, temelj, mobilijar, resetke i ostali detalji.

Dekorativna plastika ne mora uvek da se boji tako da pravi veliki kontrast u odnosu na fasadnu povrsinu, jer mi tako malo lici na svadbarsku tortu.

stilfassade1_350.jpg
 
Nije stvar samo u kombinaciji boja, nego i koje delove fasade bojis. Ovaj primer iz Novog Sada je klaican nacin kako se kod nas radi.
Meni se vise dopada monohroni pristip, jedna boja ili dve blago razlicite nijanse, a tamni ramovi od prozora, tamna vrata, temelj, mobilijar, resetke i ostali detalji.

Dekorativna plastika ne mora uvek da se boji tako da pravi veliki kontrast u odnosu na fasadnu povrsinu, jer mi tako malo lici na svadbarsku tortu.

stilfassade1_350.jpg
Ovo je samo ako je primenjena bela. A i zavisi koji je arhitektonski stil. Da je secesija bilo bi glupo da je jednobojno.
 
Vrh