Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Stopirao je isti taj Vesic nadogradnju vile u Krunskoj ka Kalenicu i stopirano rusenje kuca oko Topolske tako da ne vidim logiku zasto bi dozvolili. Inace vec nekoliko godina neuspesno vodim bitku da se vrati ograda od kovanog gvozdja na razdelno ostrvce u Krunskoj koje su cigani cerupali godinama a na kraju zelenilo odnelo.
 
Vidim kako je stopirao jos nije uklonjeno a nije u startu zaustavljeno kad je viđeno da nema papira ...
Bjese nece zgrdurina u ispod crvenog krsta prekrdasila sve jos nije zaustavljena valjda cerska ulica
Pa ono na banovo brdu 7 spratova bez i jednog papira jos nije srušena vratila se par dana u novinama nista
Pećka ulica 3 sprata viska i dalje se radi
Onda gajeva isto ima viška jedno 3 sprata nista...
Sa druge strane djeram pijace u b krsmanovica sprat viska...
Zgrada kod opštine vračar sprat viska...
Zgrada preko puta cuburskog parka sprat viska ...
Zgrada na dorcolu u dunavskog sprat viska kaceno na forum...
Sve ovo i jos mnogo toga ko je podoban on gradi bez ograničenja u visinu nebo je granica....
Sto se tice ogradice i ja sam probao dok je jos bila u tragovima ali nisu htjeli da se akaju vec su je uklonili ...davala je šarm...
Treba pritisnuti zelenilo...
 
Има у Гајевој улици поприлично висока зграда, мислим да је 8 или 9 спратова.
 
Dragi svi,

Evo i mene nakon dužeg vremena ponovo na forumu.

Pratim naravno i dalje, samo ne učestvujem u diskusijama zbog nekih ranijih razloga i time što se bavim sada svojom stranicom.

Evo već 5 dana odlažem, da pišem po pitanju skandaloznoj projekta u Admirala Geprata 14. Malo pre sam već pisao jednu poruku koja je bila poduža, pa ću se potruditi da sada budem kraći:

Za početak ljudi moji, da li planiramo nešto da uradimo?

Već vidim repostovana (podeljen članak) Politika(e) i ništa, niko da digne glas.

Malo koji medi je uopšte i uočio da je ovo u planu, čak nisu ni brojne organizacije što sam lično proverio, jer se spominje na svega par sajtova..

Možda će nekome biti smešno, ali ja na primer lično više ne mogu ovo nemo da gledam.

Prevrtao mi se želudac za Resavsku 25 i tu nemoć kada pišem o tome, stižu komentari ,,skandalizovanih" čitaoca i lajkovi, šerovi, ali niko nešto suštinski da uradi. A od kako su tada stavili ogradu, tek su 3 dana posle srušili, dakle bilo je vremena..
Sada nedavno za Mišarsku..

Ako ne daj Bože se obistine ove najave za Krunsku, Admirala Geprata i Kosančićev venac mogu komotno da rezervišem mesto u novom aneksu Laze iza Doktorove kule.

Da ne dužim, (neće čitati posle ljudi kilometarske poruke):

-Hajde nešto da uradimo. Ja sam juče napravio reportažu, poslacu naknadno slike.. Dajte banere za mreže da napravimo pa da svi kačimo, ne morate da stavljate nikakve izvore, nije ki do toga, uzmite fotografije i šaljite kome stignete..

Hajde da vršimo pritisak na Mejlove i inboxe odgovornih..

Hajde da šaljemo ovim ozbiljnijim medijima (po čitanosti mislim ,ozbiljnijim" - većim ustvari)

Ja bih najradije odmah sada pozvao ljude na ulice, ali to nažalost iz razloga koje ne mogu da otkrivam ne mogu.. Moći ću relativno brzo, ali tada će biti kasno.. Dajte makar nešto, nema ovde opravdanja.. Imamo vremena, nije ništa ni krenulo..
 
Takođe, nisam se zvanično raspitivao kroz upite, imali neko neku procenu koliko im još vremena treba da startuju (počnu) sa rušenjem? Koliko još vreme, za početak, imamo?
 
Мислим да за Адмирала Гепрата треба форсирати причу о историјском значају - пуцању на премијера из ње. И мало интернационализовати ту причу. Петиције и све остало сумњам да могу ишта овде да помогну. Ипак се ради о приватном власништву.
 
Ja sam vec pisao. Ja mislim da maksimum koji mozemo dobiti je da ostane stari front fasade.

Meni je veci skandal sto je to tik uz Hamam Kneza Milosa. Mozda su planirali tamo kafić.
 
PDR je usvojen ali mislim da će biti dužni da urade i Urbanistički projekat pa će možda i tu biti prilika za primedbe građana.
 
Pa da minmum mogu da urade kao ovi u Kneza Miloša Rezidens koji su obnovili stari front.
 
Ja bi rado da mi uradimo nesto po pitanju situacije sa Krunskom i Geprata, samo kako? Deluje mi kao da su oba vec resena. Kao jedini nacin da se utice na ta dva "kasapljenja" grada je nesto sto dolazi tek kasnije i ostavlja prostora samo za kompromise (da ostane samo fasada i slicno). Kako mozemo aktivno da sada uticemo na problem? pritiskamo portale da pricaju o tome? informisemo gradjane vise?

Koji su vasi predlozi za aktivnu ofanzivu?
 
Ja, najiskrenije, mislim da reagovanje na ovakve stvari, uz odgovarajucu strategiju i organizaciju, uopste nije tesko. Samo treba uzeti u obzir kako oni razmisljaju,a to je samo marketing i kampanja i PR do besvesti. Oni su sad u Beogradu uzasno ranjivi zbog predstojecih izbora i nece sebi dozvoliti nikakve ispade. Jedna dobro orkestrirana kampanja, koja nece biti politicka, koja se nece rasplinuti i koja ce im dati sto manje prostora za spinovanje, moze veoma da im nasteti. Beogradjani Vesica ne podnose i to Vucic zna. Jedan konstruktivan i sadrzajan dokument, koji ce navesti sva zlodela koja je nacinio ovom gradu sa svime sto se jos planira, koji ce biti distribuiran svim nezavisnim medijima, nvo, inflenserima itd., koji ce Beogradjane samo podsetiti na to kakav olos, bez ikakvog postovanja za istoriju i kulturu, upravlja ovim gradom, moze cuda da napravi. Pa, Vucic se oseca prozvanim da komentarise iznose racuna na Zlatiboru, da vidis kako bi ga bolelo da se prica o njemu u negativnom kontekstu, a ne kao o mesiji koji spasava Beograd od zmija i pacova.
Najbitnije je samo da se na nasluti ni P od politike, da ne bi mogli da spinuju i da skrenu na Djilasa u drugoj recenici. Uvek su mi za ovakve stvari pozitivan primer biciklisti - njima kad nesto smeta, oni se organizuju i ciljano protestuju (ne pokusavaju da sruse vladu zato sto im je neko razrovao stazu) i uglavnom isteraju svoje. Konstruktivno, ciljano i bez politike. Na to nema spinovanja.
 
Radovi na Etnografskom muzeju i na uglu Jevremove i Kralja Petra jos uvek stoje. Samo je osvanula tabla na Etnografskom.
_IMG_000000_000000.jpg
 
Završena je fasada u Kralja Milutina br 8 na Vračaru. Izgleda jako lepo, uklonili su i klime, ofarbali škure i sredili ulazni hodnik. Lepo je ali neka ovo bude poslednja gde kreče kamen umesto puškiranja.
Screenshot_20210113_110439.jpg

Screenshot_20210113_110459.jpg

Screenshot_20210113_110523.jpg
 
Ovo nije pravi kamen, nego vestacki u malteru, tako da je ok da se farba.
 
Završena je rekonstrukcija Etnografskog muzeja, skidaju skele.
 
Izgleda da su samo malo oplaknuli fasadu Etnofrafskog
_IMG_000000_000000~2.jpg

Doduse ova fotografija nije bas merodavna za boje i kontrast
 
А ограда око оближњег парка је у тако лошем стању да је једна капија већ годинама затворена.
Зар не могу власти да прескоче једну-две од оних скупих забава на Тргу Републике које једва ико да посети и преусмере новац на обнову те лепе, јако дотрајале ограде?
 
Ниједан рад на фасади нема смисла без скидања клима уређаја и преласка на централну климатизацију.
 
Aman dosta vise s tom centralnom klimatizacijom.

Taj idiotluk i jeste doprineo da se Korona toliko rasplamsa u nekim delovima sveta. To sto Srbija ima problem sa klimama na fasadama ne znaci da je resenje u centralnim ventilacionim sistemima i zamandaljenim prozorima koji se ne mogu otvoriti.
 
Je l' se neko seća onog forumaša, koji je pre par godina predlagao da se u potpunosti ukine klimatizacija, jer smo mi razmaženi i leti nije toliko vruće? :mrgreen:
 
Jaoooo daa bese nesto tako. :D

Bog te mazo sta se sve od blesavih ideja ovde izredjalo... :roll:
tenor.gif
 
Чему одмах љутња? Чак нисам ни предложио скидање са стамбених зграда већ само јавних установа. Ако се већ бавимо фасадама, све се узима у обзир. И какве везе има корона с овима, неће бесконачно трајати.
 
Zato sto su ti centralni sistemi klimatizacije jedna glupost koja je potekla iz Amerike. A glupost je jer je rasadnik za razne bolesti i jer je nehumano, zato sto se ljudi navikavaju na zgrade u kojima ne mogu da se otvaraju prozori.

Imao sam priliku da u Americi boravim i u komercijalnoj zgradi i u stambenoj kuci sa tim njihovim famoznim klimama. To su nehumani prostori u kojima se covek podsvesno navikava da se potpuno otudji i osami od spoljnog sveta.

Osim u objektima poput trznih centara, diskoteka, fabrikama...ne vidim nikakvu potrebu da se takvi sistemi uvode u druge kategorije objekata u Srbiji, pa ni u ove poput Etnografskog muzeja.
 
Vrh