Šta je novo?

Фасаде / Fasade

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=652534#p652534:8zq4efcc je napisao(la):
Doctor Who » 24 Aug 2019 06:37 pm[/url]":8zq4efcc]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=652510#p652510:8zq4efcc je napisao(la):
gishko » Суб Авг 24, 2019 6:31 pm[/url]":8zq4efcc]Kod nas se izgleda razvio odredjeni arhitektonski pravac, koji mora da istakne nelegalne spratove i nadogradnje. Čak se i nove zgrade prave tako da akcentuju nelegalne spratove.
Hahaha, baš si me nasmejao. :laugh: To sam i ja primetio, kao da se namerno to radi. Mogli bismo da smislimo neko ime za taj pravac. Šteta da ostane tako neimenovan kad smo već dobri u njemu. Npr. art ilegal ili izvangarda.

"Art Ilegal"...lepo zvuči. ali "pokriveni" su papirima... možda sačuvati za neke umetnike koje će zaista da juri "zakon".
"Izvangarda" - genijalno. :kk:
A možemo i da personifikujemo: "Danicizam"... ko pamti, znaće.
 
Sta se desava sa fasadama na neparnoj strani Brankove ulice? Da li se zna kada ce poceti njihova rekonstrukcija?
 
U Brankovoj 2a (sa ovnovim glavama) je fasada peskirana suvim ledom uz upotrebu stakla. Drugačije nije moglo jer je ogroman broj ljudi prolazio dole.
Ostale fasade u Brankovoj su peskirane.
Fasada u Maršala Birjuzova se peskari takodje, ali zbog komplikovane pozicije radi se iz etapa. Odradjena je trećina (plato ka Sremskoj) ostalo će biti gotovo do prve sedmice septembra.
Na sve površine se nanosi hidrofobna i antigrafitna zaštita.

To koliko je fasada poprimila prljavštinu je neverovatno. Za 15 godina rada, prljaviju fasadu nisam video.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=652743#p652743:2fjw6e42 je napisao(la):
Vračarac » Ned Avg 25, 2019 1:33 pm[/url]":2fjw6e42]Jedna umetnićka :wink:

file.php


Divna!!!! :) :) :) <3
 
Radi se jedna od najlepsih fasada na Vracaru na cosku Njegoseve i Kursuline kod opstine Vracar. Slike uskoro :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=653817#p653817:16rbr4d1 je napisao(la):
Vračarac » Уто Авг 27, 2019 4:09 pm[/url]":16rbr4d1]
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
file.php

file.php

file.php


Сјајно! :) Кад је то почело? Био сам пре неки дан тамо али не сећам се да сам видео.
 
Nadam se da se neće igrati sa bojama.
 
Ovako:

Rekonstruišu se fasade na tri objekta u nizu, uključujući i Njegoševu 71 i 73, odnosno blok zgrada u nizu na slici.

Finansira ih privatni investitor koji gradi objekat u blizini u okviru "društveno odgovorne" kampanje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654013#p654013:323zwnk0 je napisao(la):
Posmatrac » Uto Avg 27, 2019 10:41 pm[/url]":323zwnk0]Ovako:

Rekonstruišu se fasade na tri objekta u nizu, uključujući i Njegoševu 71 i 73, odnosno blok zgrada u nizu na slici.

Finansira ih privatni investitor koji gradi objekat u blizini u okviru "društveno odgovorne" kampanje.

ta je lepa moderna zgrada, nadam se da nece da stave neku ruznu fasadu i zaklone cigle od opeke
 
Meni ovo liči na pranje od odgovornsoti prilikom dizanja nekoliko nelegalnih spratova. Biće kao: "Šta hoćete, vidite kako vam je grad lepši, okrečili smo vam fasade.. bolje je nego što je bilo".
 
Meni kod ove velike akcije sređivanja fasada smeta samo to što se većina fasada boji u jednu boju.

Na slikama iz Brankove se vidi besmisao te prakse. Imamo zgradu A sa jednom bojom, i zgradu B sa drugom bojom. Umesto da se jedna poliva jednom, a druga drugom... zašto pola (grubo govoreći) boje ne iskoristiti za elemente zgrade A, a drugu polovinu za elemente zgrade B, i obrnuto?

Kad je već XY puta ovde na forumu dokazano da zgrada na kojoj elementi imaju kontrast, razlike u bojama, gotovo uvek izgledaju mnogo bolje nego i najpedantnije okrečena jednobojna zgrada.

Ilustracije radi, zamislite kad bismo uzeli i ovakvu zgradu ispolivali jednom bojom od krova do temelja...
900x600_Muzej-PTT---Milena-Arsenic.jpg

Ok ovo jeste ekstremniji primer, ali nije ni toliko daleko od proseka. Ima po Beogradu fasada koje zaslužuju da im se istaknu ukrasi ili neki elementi, a to se radi upravo drugačijim bojenjem. A ne polivanjem.


Opet da napomenem, da mi dežurni advokati i branioci vlastine časti ne bi drobili - da, ovo je 100 puta bolje nego što je bilo. I zadovoljan sam zbog toga.
Ali ne vidim zašto sve mora da se svodi na polivanje jedne te iste boje po zgradi... :roll:
 
Phahaha, evo ga... odma se aktivirao dežurni advokat.

Čim se izrekne bilo šta što nije sektaško obožavanje Vučića i njegove partije Vračarac se odma pali ko hepo kocka.
 
Na ovoj desnoj prvi sprat, kao i ukrasi na ostatku fasade, treba da budu u većem kontrastu u odnosu na ostatak zgrade.
Na ovoj skroz levo balkoni mogu da se naglase bolje, opet - kontrastom u odnosu na ostatak.
Za ovu u sredini nema mnogo opcija pošto je sva ravna i simplistička.

Takođe, par metara niz ulicu imamo i ovu zgradu, koja je nekada imala naglašene ove horizontalne linije/ukrase
https://goo.gl/maps/hDAWNoYHFzRL9rQWA
A sad je sve to obojeno u istu boju.


Opusti se batice, probaj da poradiš malo na sebi i da naučiš da za sve u životu, pored dve krajnosti, postoji i zdrava priča između njih. :wink:
To što ja ne vičem ''Nek je hvaljen Vučić!'' i ne padam na dupe na svaku fotografiju koja se ovde okači, ne znači da nisam zadovoljan i da mislim da je trebalo da ostane kako je bilo. Zadovoljan sam ja i zbog ovoga, i zbog Trga, i zbog KCS i zbog još dosta stvari. Istina, mana mi je što to ne ističem češće. Mada je to na kraju krajeva i moje pravo...
Elem, vezano za fasade - samo kažem da bi bilo još lepše kada bi se oko fasada malo povelo računa i o tim nekim detaljima. Koji istina, traže više vremena i para, ali ne toliko više da ih je nemoguće izvesti.
 
ukus je uvek drugaciji nikada nece biti svi zadovoljni zato ne razumem sto se uvek neko mesa kako bi on to zeleo. ipak nismo u pozeli nesto. a da je bolje nego kako je bilo, jeste. a dal moze bolje da ali ipak je bolje od pre.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654618#p654618:zx7spfti je napisao(la):
Bender Rodriguez » 29 Авг 2019 22:37[/url]":zx7spfti]Meni kod ove velike akcije sređivanja fasada smeta samo to što se većina fasada boji u jednu boju.
То је ваљда јефтиније, и захтева мање труда и умећа..

Зграда старе телефонске централе би била потпуно упропаштена када би је окупали у једну боју, али не мислим да је то нужно случај са свим предратним згдрама. Не заборавимо да је фасада Таназевићеве лепотице увек била шарена. То баш и није случај с њеним вршњакињама, међу којима има и оних које су и изворно биле једнобојне. Наравно, то не значи да оне нужтно морају бити једнобојне, па чак и исте боје које су изворно биле, али укупно узевши, мислим да је довољно да зграде које се посебно истичу добију контраст-третман.

Волео бих да су мало смелији и оригиналнији при однови послератних зграда. Међу њима има и оних које би могле добити овакав третман:

fedteftu8ilmnzyuni9ralxsthrxb5f6ijpjnzq2tyk1oxfemzcnslghxxhe32qg-.jpg


Погледајте само колико мало боје мења ствари, колико је призор ведрији, и колико мање клима уређаји кваре укупни утисак!

Разуме се, не говорим овде о зградама попут (сад) прелепе Палате правде.
 
Pozdrav svima,

da li neko zna da li je u planu da se sanira zgrada na Zelenom vencu u Lominoj, zgrada je br. 12 iz 1936. Ako ne, koji je nabrzi nacin i kome da se obratim za sanaciju fasade, krova, limarskih radova i ulaznog stepenista? Primetio sam da je firma baumit.rs radila sve zgrade na Zelenom vencu.
hvala na informacijama
Aleksandar

HddAZmx.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654799#p654799:681t7cnr je napisao(la):
Хаеул » Пет Авг 30, 2019 1:04 am[/url]":681t7cnr]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654618#p654618:681t7cnr je napisao(la):
Bender Rodriguez » 29 Авг 2019 22:37[/url]":681t7cnr]Meni kod ove velike akcije sređivanja fasada smeta samo to što se većina fasada boji u jednu boju.
То је ваљда јефтиније, и захтева мање труда и умећа..

Зграда старе телефонске централе би била потпуно упропаштена када би је окупали у једну боју, али не мислим да је то нужно случај са свим предратним згдрама. Не заборавимо да је фасада Таназевићеве лепотице увек била шарена. То баш и није случај с њеним вршњакињама, међу којима има и оних које су и изворно биле једнобојне. Наравно, то не значи да оне нужтно морају бити једнобојне, па чак и исте боје које су изворно биле, али укупно узевши, мислим да је довољно да зграде које се посебно истичу добију контраст-третман.

Волео бих да су мало смелији и оригиналнији при однови послератних зграда. Међу њима има и оних које би могле добити овакав третман:

fedteftu8ilmnzyuni9ralxsthrxb5f6ijpjnzq2tyk1oxfemzcnslghxxhe32qg-.jpg


Погледајте само колико мало боје мења ствари, колико је призор ведрији, и колико мање клима уређаји кваре укупни утисак!

Разуме се, не говорим овде о зградама попут (сад) прелепе Палате правде.

Овако нешто је идеално за добар део бетонских зграда на Новом Београду, поготово са белим прозорима који ће све више да мењају смеђе

800px-Novi_Beograd_-_Block_23_southwest_side.jpg


DSC00261.jpg
 
Blok 23 treba da ostane betonski, bio bi užasan kič da se oboji beton, ber ja tako smatram.

Ali zato, svi soliteri oko autoputa gore na Voždovcu, Dušanovcu, televizorke, i slični objekti itekako da:)
 
Vrh