Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Vašar je jedan ekstrem.
Švapska estetika je drugi.
Zdrava priča je, kao i svemu, negde na sredini između ta dva.

A to što je zgrada siva i mrtva ne znači da je treba ''osveživati'' folijama i blještavilom. Kao što se ruiniran ili zapušten stan ne osvežava kupovinom fensi ''lava lampe'' ili plazma TVa, tako se i ruinirana siva fasada ne rešava vašarizacijom. Ili radiš sve komplet, ili ne radiš. U suprotnom se dobija mutant koji ne liči ni na šta, i često bude gori nego jedno i drugo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=639230#p639230:1bhuj9ab je napisao(la):
KartmenBG » Pon Jul 15, 2019 2:12 pm[/url]":1bhuj9ab]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=638590#p638590:1bhuj9ab je napisao(la):
Tikvica » Pet Jul 12, 2019 7:25 pm[/url]":1bhuj9ab]Zgrada Putnika na Terazijama,rade kompletnu rekonstrukciju.
9d8eac02042ec4bafc126d999d74430c.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

Neće se vratiti stara fasada ali mi deluje da će biti sa ornamentikom i da ce biti na fazon hotela Prag u Balkanskoj što mi se i svidja i dobice jedan sprat i nivelisaće se sa okolnim zgradama što je pohvalno.
Kakvo muljanje zavod odobrio da se zgrada dogradi, dozvolio je da se dodavaju elementi koji nisu postojali ni u vreme kada je zgrada podignuta, ali nisu dozvolili da se vrati erker na uglu...
 
Бранкова улица и Зелени венац данас:

















На згради десно на којој још стоји платно (десно од зграде са резеда фасадом) урадили су кров:



..........................

У Поп-Лукиној улици још није поправљено ово оштећење настало од удара возила недуго после обнове фасаде:

 
Na ovu levo ipak vratili balustere, verovatno zato što sam im pisao. :p
Inače ja sam se već uplašio da bi nekome eventualno palo na pamet da skloni klimu sa ove bele zgrade ali se to na našu sreću nije dogodilo.
20190721-164229.jpg
 
Strah me je da sa ovakvim saobracajem ove fasade nece dugo izdrzati. Za 5-6 godina ce biti cadjave ponovo
 
Tреба наложити Сбер банци да очисте своју лименку од жврљољтина, и БГ путу да очисти портал тунела са степеништем и платоом изнад као и подземне пролазе.
 
Korektno je ispalo, uklopila se boja sa hotelom pa izgleda fino, ne strci.
Nisu ni skinuli skele ovi brze bolje stavili reklamu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=641373#p641373:1ewi2z7q je napisao(la):
Zvezda011 » Pon Jul 22, 2019 8:54 pm[/url]":1ewi2z7q]Kad bi uradili i ovu pored..

bice. polako. ne moze sve od jednom
 
Jos jedan primer koliko je sve do odrzavanja.

Beograd apsolutno ima sve sto i svi drugi gradovi Evrope (zapadne posebno), samo kada bi se uveo red u redovnom odrzavanju fasada zgrada.
 
Jeсу ли скинули графит са калкана до Југоекспорта?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=446241#p446241:1nutjrc1 je napisao(la):
Opustenooo » Pet Apr 14, 2017 12:05 am[/url]":1nutjrc1]
Supaplex;139492537 je napisao(la):
:lol::lol::lol::lol::lol:

I opet prizemlje nisu uradili. Ja ne znam cega se plase? 5x klima, i ona bela ograda na prvom je kul.

20170413_180848.jpg

Iskoristio sam fotografiju, Supaplex-a sa skyscrapercity-ija.. : http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 7&page=259

Na brzaka, cisto da vidim kako bi izgledalo


file.php
Gde si uradio ovo? (Aplikacija)
 
Evo odgovor zavoda na moju primedbu na uklanjanje balustrade sa balkona zgrade u Brankovoj.

Поштовани,

Вашим захтевом који сте електронски упутили Заводу за заштиту споменика културе града Београда, дана 11.07.2019. године, обавестили сте нас, у својству грађанина, о извођењу радова на огради првог спрата, а у контексту извођења радова на рестаурацији фасаде објекта у улици Бранкова бр. 12 у Београду.
У вези са вашим дописом извештавамо Вас да је извођач радова самоиницијативно извео ограду на првом спрату по угледу на ограде на вишим етажама.
Напомињемо да је Служба заштите већ дала налог извођачу радова да се ограда врати у првобитно стање, односно да се уместо металне ограде изведе балустрада у свему према постојећим елементима пре уклањања (према техничкој документацији).

Са поштовањем,
 
A zasto projektom nisu predvidjeli sve stubice kao na prvom spratu kakv oni to traljav nadzor rade ako rade uopste ....
 
Andrej svaka ti cast na inicijativi, kapa dole.
A sad jedan insajderski info ;) 4.9. ce biti usvojen novi statut grada po kojem ce opstine dobiti vece nadleznosti. Ono sto sam saznao to je da ce opstina Vracar imati na raspolaganju 100 miliona dinara za izvodjenje fasada. Plan je da se uradi nekih 40-50 fasada. Prednost u izboru ce imati ulicne fasade na uglovima ulica.
A ja saljem jedan predlog koja fasada je stvorena za to. I prelepa i na pjaceti i u blizini skole i gimnazije...:)
 
Neko je konačno sanirao oštećenje na fasadi u Pop Lukinoj, ali treba ga fino i obojiti.

Nedavno sam gledao u americi neki eksperiment. Komunalne službe su išle po zapuštenom naselju i kosile prazne placeve, zakorovljena mesta i slično.što je doprinelo da se smanji kriminal i da građani postanu raspoloženiji.

E tako sam slikao jedan primer, čim je obnovljena fasada, rascvetali se balkoni u pop Lukinoj, znači ipak se svako ulaganje isplati.
 
Koliko ti detalji ulepsaju fasadu, Brankova bi bila duplo lepsa da stanari stave cvece. U Italiji svaki balkon ima mini botanicku bastu i to izgleda prejako.
 
Vrh