Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Yaryar, mali savet. Kupi ili nabavi sebi neku knjigu iz stillova u arhitekturi, ili stilova uopste kroz istoriju pa ce ti biti jasno zasto dobijas takve reakcije :)

Evo predlazem ti za pocetak H.W. Jansona:



Estetika se uci.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=593689#p593689:35a9u3ln je napisao(la):
Banatlija » Pon Jan 07, 2019 5:07 pm[/url]":35a9u3ln]Yaryar umire od želje da se od Beograda napravi Tirana :notok:
file.php


Tirana nije ružna zbog boja, nego zbog odvratne soc komunističke arhitekture. ;)

Boje joj kolko tolko daju šarma
 
Yar yar nikako ne želi da se soc zgrade farbaju u te boje jer au one ružne u bilo kojoj boji Tirana je dokaz, već lepe zgrade ppput gračaničke ;)
 
Evo kako bih Tirana izhledala da je bela...
Hahahahaha još ružnuje :laugh:
 
Estetika se uci kao matetematika sjedi nedovoljan jedan
 
Yaray sedi u toplom domu u skandinaviji i nama ovde drzi slovo kako mi da farbamo zgrade, zanimljivo...
 
To je ono kada gastarbajteri pokušaju da interpretiraju ono što su videli preko, pa hoće delić Švice ili Austrije da prenesu ovde u naše krajeve ali im prosto ne polazi za rukom jerbo eto nisu ni Austrijanci ni Švajcarci te im ovdašnji zakoni dozvoljavaju da grade sve i svašta i onda dobijemo austrijsko-šiptarsko-kirgijski stil gradnje kao što se može videti po selima istočne Srbije, tamo oko Gradišta i ostalim mestima.
 
Nebojsa":2cyfb3xe je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=593521#p593521 je napisao(la):
Msc » 06 Jan 2019 03:41 pm[/url]":2cyfb3xe]
Nebojsa":2cyfb3xe je napisao(la):
Onakvu zgradu nije trebalo farbati u roze jer joj je narusen identitet, u tome je stvar. Ja razumem da se u nekom vojvodjanskom visenacionalnom selu kuce farbaju u razne boje ali isto to raditi sa ovakvim zgradama nerazumem. Ili mozda na nekim dokovima u Svedskoj ili Danskoj sa davno oformljenim karakteristicnim kvartovima. Centar Beograda sa tim nema nikakve veze. To je sustina.
Који је тачно идентитет ове зграде био?

Послато са SM-G9500 уз помоћ Тапатока
Odgovorio bih ti ali nebi razumeo, vidim da je to komplikovano za tebe.
свакако друже,битно да ти то све сшваташ у неком свом свету.Углавном на сваку тему имаш да додаш нешто лоше,ако би требали да радимо по твојим мерама и правилима,куку нама,...Разумем да де вежеш за неку тему,али ево те на ап,славију,бгнв,....
Не кажем да је боја Ок ,друже али идентитет олињале старе сиве зграде...по мени,мало превише.
Него да те не узнемиравам превише у твоме свету,поздрав,све најбоље

Послато са SM-G9500 уз помоћ Тапатока
 
To sto se ne vezujem na jednu temu govori o mojoj neogranicenosti, jednostavno nisam ogranicen poput mozda tebe i sl. drugo imam vec toliko staza na ovom forumu za razliku od tebe koji si novajlija pa je slozices se normalno da me ima na dosta tema kao sto je slucaj sa mnogim dugogodisnjim forumasima. Uostalom kakve to veze ima sa ovom temom? ako nemas argumenata nemoj je razvodnjavati. O tvojim sarenis pravilima vec smo se skoro svi izjasnili.

Zgrada jeste olinjala i trebalo je rekonstruisati naravno i opet se vidi da nisi shvatio poentu, upravo je ova boja uticala na njen identitet, boja je trebala da bude neutralna i svetla poput bele, nijansi beza itd.

haha ne uznemiravas ti mene, upravo si ti u svom svetu sa svojom tezom da se grad farba u roze, plavo, zeleno, ljubicasto itd sta si vec tamo iskucao..pozdrav naravno :sesir:
 
Nebojsa":2k59fnu7 je napisao(la):
To sto se ne vezujem na jednu temu govori o mojoj neogranicenosti, jednostavno nisam ogranicen poput mozda tebe i sl. drugo imam vec toliko staza na ovom forumu za razliku od tebe koji si novajlija pa je slozices se normalno da me ima na dosta tema kao sto je slucaj sa mnogim dugogodisnjim forumasima. Uostalom kakve to veze ima sa ovom temom? ako nemas argumenata nemoj je razvodnjavati. O tvojim sarenis pravilima vec smo se skoro svi izjasnili.

Zgrada jeste olinjala i trebalo je rekonstruisati naravno i opet se vidi da nisi shvatio poentu, upravo je ova boja uticala na njen identitet, boja je trebala da bude neutralna i svetla poput bele, nijansi beza itd.

haha ne uznemiravas ti mene, upravo si ti u svom svetu sa svojom tezom da se grad farba u roze, plavo, zeleno, ljubicasto itd sta si vec tamo iskucao..pozdrav naravno :sesir:
о којим мојом шареним правилима говориш??Никада нисан рекао да ми се шаренило свиђа.
Који стаж имаш на форуму?То што неко се петља у сваку тему не значи да је компететан за сваку.
Друже колико видим на сваку тему си огорчен само критике( када сам у могућности да уђем на форум и прочитам).Унеси мало светла.Обишао сам доста али јбг,увек ми је Београд најмилији и најлепши и увек видим нешто ново, лепше направљено,ово кажем из мог угла,можда се не слажеш,али...
Поздрав,немаш потребе да реплицираш затварам радњу.А и баш ме нешто не интетесује даља разрада.Уживај.

Послато са SM-G9500 уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=593861#p593861:1yd17uwm je napisao(la):
Msc » 08 Jan 2019 01:58 pm[/url]":1yd17uwm]
Друже колико видим на сваку тему си огорчен само критике( када сам у могућности да уђем на форум и прочитам).Унеси мало светла.Обишао сам доста али јбг,увек ми је Београд најмилији и најлепши и увек видим нешто ново, лепше направљено,ово кажем из мог угла,можда се не слажеш,али...

Послато са SM-G9500 уз помоћ Тапатока
Slabo ti vidis, malo bolje prati teme, moje kritike su najvise skoncentrisane na dve teme, BNV i central garden, konkretno poslovni objekat. Znai opet razvodnjavas i spinujes.
 
Msc neki tjerac pravdoljubivosti mijerac rijeci ko sta smije i u ko sta se razumije
Za ovu u gracanickoj hitno treba zica protiv golubova da se stavi
 
Mnogo je lepo. Istovremeno i tuzno kad pomislim koliko ce jos morati da se odradi rekonstrukcija fasada (Gavrila Principa, Brankova, Savska, Sarajevska, Bulevar despota Stefana, potez Kaldmegdan - Vukov spomenik, plus svi soliteri oko Ustanicke, na Dusanovcu i sl. Da bi Beograd iz dominantno sive presao u svetlu percepciju bar u mojoj svesti.
 
Meni je ova rekonstrukcija dokaz da se moze kad se hoce.
 
Najzad i Gracanicka postaje jedna od svetlih tacaka u centru, samo da se ovako nastavi.

No posto mi je obrisan deo zadnjeg posta ne mogu a da se ne osvrnem na vrhunski autoritet jednog novog clana nakon 38 postova na forumu:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=593861#p593861:1ugp76v7 je napisao(la):
Msc » 08 Jan 2019 01:58 pm[/url]":1ugp76v7]
Поздрав,немаш потребе да реплицираш затварам радњу.А и баш ме нешто не интетесује даља разрада.Уживај.

Послато са SM-G9500 уз помоћ Тапатока
:gobb: :laugh:
 
Ovo pod hitno moraju da rese onom mrezicom posto ce je golubovi unakaziti za par meseci.
 
Zar nisu bolji oni "StopBirds šiljci za rasterivanje ptica" ?
 
A sto golubovo vole sredjene fasade gdje su bili kad nije licila na nista ...
 
Vrh