Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Mala ispravka, moguce da su prozori samo sredjeni na licu mesta, jer se vidi da ih majstori upravo farbaju. Utoliko misterija vise sta se desilo sa gornjim delom prozora?
 
Treba sto vise ovakvih zgrada secesije obnoviti, ima ih jos po gradu gde su poskidane stare fasade....
 
Da li neko ima neku staru fotografiju Gracanicke 18, kada je bila frishka, poredjenja radi?

edit. nasao samo ovu:
548b400ca4a455cfda4a4735ec10ef83.jpg
 
Nek bude bela. Barem će se uklopiti sa fontanom. A pošto će skoro sve ulice zatvoriti osim Gračaničke nema ni toliko zagadjenja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588455#p588455:eradbcmg je napisao(la):
And7rey » Pet Dec 14, 2018 11:35 am[/url]":eradbcmg]Nek bude bela. Barem će se uklopiti sa fontanom. A pošto će skoro sve ulice zatvoriti osim Gračaničke nema ni toliko zagadjenja.


Nadam se da ce biti austro-ugarsko zuta ;) u tri razne nijanse boje... i sto vise naglasenim detaljima

Ili kao ova, jedna od lepse uradjenih do sada:
Kosančićev-venac-3.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588448#p588448:16mkx66w je napisao(la):
Drakche » Pet Dec 14, 2018 11:53 am[/url]":16mkx66w]Da li neko ima neku staru fotografiju Gracanicke 18, kada je bila frishka, poredjenja radi?

edit. nasao samo ovu:
548b400ca4a455cfda4a4735ec10ef83.jpg
 
Mislio sam fotografiju zgrade pre rata, da bi mogli da vidimo sve originalne detalje.
 
Ovo je ista slika, samo malo jasnija: Pogledajte prilog 1Na ovoj fotki kneginje Olge piše da je nastala ispred Džokej kluba koji je bio smešten u toj zgradi, mada mi se detalji na fasadi čine drugačiji:
 
Bravo, odlicna rezolucija!
Bice pozitivno iznenadjenje, ako urade sve ove detalje na uglu ispod kupole, sto izgleda kao grb, isto kao i nadstresnicu iznad ulaza levo.
Primecujem da su neki ornamenti ispod prozora u prizemlju takodje nestali. Dosta detalja fali.
 
Hehe, nadam se da će izgledati kao nekad-baš je bila lepotica..nego, tek mi sad upadoše u oči ovi lanci za sneg na točku pakard-a sa ove fotke gore-morali su Karađorđevići bezbedno da se voze :wink: Možda je i kneginja bila na nekoj zabavi u Džokej klubu, čitao sam da je u toj zgradi postojala raskošna balska dvorana, važno sastajalište ondašnje gospode.. :)
 
Mene i dalje čudi kako do sada nije otvoren neki restoran u crvenoj kući preko puta.
Sve je lepo popločano, fasade sredjene, fontana itd. a lokal zapušten.
 
Mogu da se kladim da su u pitanju: Nerešeni imovinsko-pravni odnosi™

Uostalom, samo ću reći - Zgrada RADa kod Hajata...
Najbolji primer pravno-urbanističkog haosa koji koči Beograd već decenijama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588666#p588666:2pbopfy1 je napisao(la):
Bender Rodriguez » 15 Дец 2018 02:49 pm[/url]":2pbopfy1]
Uostalom, samo ću reći - Zgrada RADa kod Hajata...
Najbolji primer pravno-urbanističkog haosa koji koči Beograd već decenijama.
Последња информација коју сам ја начуо о тој згради јеста да она тоне и да је зато напуштена.
 
Evo sa Linkedna malo vise informacija o restauraciji fasade u Pop Lukinoj:





Pa mi pada na pamet kao savet za moderatore BB> mozda ne bi bilo lose jednom mesecno za top temu, dovesti na forum nekog ko je direktno involviran u projekat, radi intervjua? Smanjilo bi se nagadjanje, a opet i dalje podigao kredibilitet informacija na vrlo pracenom forumu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588689#p588689:20pe6jmf je napisao(la):
arsa.arsa » Sub Dec 15, 2018 6:50 pm[/url]":20pe6jmf]Evo sa Linkedna malo vise informacija o restauraciji fasade u Pop Lukinoj:





Pa mi pada na pamet kao savet za moderatore BB> mozda ne bi bilo lose jednom mesecno za top temu, dovesti na forum nekog ko je direktno involviran u projekat, radi intervjua? Smanjilo bi se nagadjanje, a opet i dalje podigao kredibilitet informacija na vrlo pracenom forumu.

SJAJNA IDEJA! :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588675#p588675:1jour40z je napisao(la):
stf » Sub Dec 15, 2018 3:36 pm[/url]":1jour40z]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588666#p588666:1jour40z je napisao(la):
Bender Rodriguez » 15 Дец 2018 02:49 pm[/url]":1jour40z]
Uostalom, samo ću reći - Zgrada RADa kod Hajata...
Najbolji primer pravno-urbanističkog haosa koji koči Beograd već decenijama.
Последња информација коју сам ја начуо о тој згради јеста да она тоне и да је зато напуштена.
Šteta. Jeste estetski ko velika kocka, ali meni je ona uvek delovala jako moćno i gotivno.

Zanima šta će u budućnosti biti s njom. Zapravo, imam jedno pitanje - jel tehnički moguće da se to tonjenje da se uspori ili pak eliminiše ako bi se uklonio deo njene težine u unutrašnjosti? Ako bi se uklonili neki spratovi i konstrukcije a ostavili samo oni najvažniji strukturalni delovi?

Pitam zato što gledam ovu sliku i razmišljam kako bi izgledalo kad bi se fasada malo sredila a sama zgrada pretvorila u neki muzej, izložbeni prostor ili mini koncertnu dvoranu, tako da se čak i sa Pobednika kroz velike staklene panele vidi njena unutrašnjost. Ili nešto na taj fazon.

Ovako nešto... Kačim ilustracije radi, ne shvatati bukvalno. Samo nabacujem neku grubu ideju.
 
stf":3jpoxa66 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588666#p588666 je napisao(la):
Bender Rodriguez » 15 Дец 2018 02:49 pm[/url]":3jpoxa66]
Uostalom, samo ću reći - Zgrada RADa kod Hajata...
Najbolji primer pravno-urbanističkog haosa koji koči Beograd već decenijama.
Последња информација коју сам ја начуо о тој згради јеста да она тоне и да је зато напуштена.
Samo da nije prica kao sto je bila i za zgradu PC "Usce" (bivsa zgrada CK SK).
I za nju se pricalo da tone, da se nakrivila, daje poremecena statika...

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Jee.... Vratili prozorsku dekoraciju na Gracanicku 18!! Bravo! :)

 
I meni se dopada ta zgrada, originalnija je od X procenata modernih zgrada koje se sada grade u Beogradu.
Ako tone, onda tone pod svojim drzecim konstrukcijama, sto znaci da tu ne moze vise nista da se ucini, nadam se da gresim.
 
Mogu da se zamene sipovi kao na Indigovom hotelu u Cika Ljubinoj.
 
Nadam se da će joj naći neku primenu, pa makar samo da ostane kostur odnosno fasada. Šteta za takav momunentalan objekat da propadne.

U međuvremenu, jedna sličica od mene...
 
Što se tiče zgrade Rada, moguće je i da tone, ali sumnjam da je to glavni problem. U svakom slučaju, nije nerešiv, ali ako bacite pogled na katastar, videćete da ima klasičan srpski nerešiv problem, zapravo dva. Oko pola zgrade je i dalje u vlasništvu Rada koji je u stečaju (nerešiv problem 1), a ostatak je u vlasništvu privatnih lica koji su to valjda dobili kao nadoknadu za neka dugovanja Rada i morali bi da se slože (nerešiv problem 2) i zajedno završe zgradu.
 
Kao što rekoh svojevremeno baš na temi o toj zgradi - generacije već stasavaju za ovo vreme dok pravosuđe i vlasnici razrešavaju njenu sudbinu.

Inače baš bih voleo jednom pred novinarima da pitam odgovorne koji se bave tim pravnim postupcima zašto to toliko traje. Zašto je nemoguće odlučiti o sudbini jedne zgrade čitavu jednu generaciju. Samo da čujem šta bi sve izrecitovali kao razloge.
 
Vrh