Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Da iskoristim gužvu da kažem da je lepo pre nego što se pojavi Lucifer da ispljuje kako je urađena.. :)
 
Коначно и Бранкова улица почиње да личи на нешто... :kk:
 
Како би добро легла једна купола на углу ...

cupola_cattedrale2.jpg

1333718_Brankova_25.jpg

Зар не ? :lol:
 
Vuz,

Leglo bi tu bolje mnogo što šta, u čitavom potezu...samo mi nediraj ovaj nadograđeni pantrljak u levom gornjem uglu :blah:
 
Kakva crna kupola na ovakvom modernističkom objektu. Ovo kao da Wuk komentariše... Mada - Wuk Vuk Vuz, sve je to slično :laugh:
 
na modernistickim gradjevinama nikakve kupole ne dolaze u obzir jer su ravni krovovi jedna od tekovina modernizma :dil:
 
фино освежење за овај део бранкове. :)
сада је мало лепши поглед на бг са моста, остаје ипак још много зграда које треба обновити да би утисак био комплетан.
 
Stvarno je Brankova sinula. Naravno, ima tu jos dosta posla, sto u bukvalnom, sto u smislu kvaliteta izvodjenja samih radova. Ali da je lepse - jeste... :kk:
 
Nema mesta tu zelenilu........trotoari su jako uski.Jadino mozda kad bi napravili uzano ostrvce koje deli kolovozne trake suprotnih smerova pa posadili neke mladice na sredini ulice.....nesto slicno je uradjeno na donjem delu Vojislava ilica i jako lepo izgleda.
 
O tome nema ni govora jer je kolovoz ioanko pretesan a kamoli da se se dodatno ubacuje neko zelenilo koje ne bi na tom mestu ni uspelo. Vojislava Ilića je druga stvar, taj pojas između traka je bar 3 metra širok pa ima mesta za rastinje.
Kada je problem ovakvog tipa, ja sam za to da se eventualno trotoar na jednoj strani ulice suzi, a na drugoj proširi i taj prošireni ozeleni drvećem.
 
I ja sam slicnog misljenja kao Goldstein... Definitivno nema sanse da se u ovakvom stanju posadi bilo kakvo rastinje, mada ne znam da li bi uopste moglo da se izvede i bilo kakvo suzavanje+prosirivanje trotoara jer je jako usko. Jedino da se na krajevima ulice (ugao sa Pop Lukinom i kod Meka na Zelenjaku) pokusa nekakvo oplemenjivanje prostora, jer je tamo kanda malko siri prostor...
 
Ostajemo u istom kraju

Понедељак, 29. децембар 2008.

Oбновљена фасада у Краљице Наталије

Радници предузећа „Орнамент инжењеринг” из Београда завршили су ревитализацију фасаде у улици Краљице Наталије 1-3. Радове је финансирао Секретаријат за комуналне и стамбене послове у износу 9,2 милиона динара. Пројекат је израдило грађевинско предузеће „Ратко Митровић” на основу конзерваторских услова Завода за заштиту споменика културе града Београда.

Радови су обухватили комплетну рестаурацију уличних фасада са декоративном пластиком. Замењена је комплетна фасадна лимарија, браварија, извршена је поправка и бојење фасадне столарије и рестауриран вештачки камен у зони приземља.

Објекат се налази у оквиру целине „Стари Београд” и ужива статус претходне заштите.

1333820_Kraljice_Natalije_1_3.jpg
 
^^^ primetio sam da se u medijima vesti o obnovi fasada daju sa mnogo zakašnjenja. Evo, i ova fasada je bila gotova bar pre 2 meseca, a vest je od 29. decembra. Kad vidim u novinama neki naslov tipa ''završena obnova fasade'' i pročitam o kojoj zgradi je reč, uvek je nešto što je već odavno završeno. Nije mi jasno. Možda se čeka zvanično obaveštenje od izvođača radova ili šta?
Inače, ova fasada je baš lepo odrađena. Čak su i klime, pošto ih već nisu mogli ukloniti, bar prekomponovali po nekom redu.
 
Mozda cekaju da zavrse sve radove pa tek onda obaveste medije, sto i jeste logicno. Medjutim, ako je tako, problem je sto verovatno te zavrsne radove mi spolja i ne vidimo pa nam deluje da je ceo posao uradjen odavno, kad ono... A mozda je i problem u medijima, sto me takodje ne bi cudilo...
I bas to "mozda", "tek", "ako", "deluje" i jeste najveci problem ove zemlje, to sto se niko iz administracije ne potrudi da nas opskrbi informacijama na koje imamo pravo... :dil:
 
Pa pobogu ljudi !!! Ima li neko da zabrani ove klime ----pogotovo na ovakvim lepim " starim " zgradama !!??? :bash: :bash: :bash: Pa zar suti ljudi slepi ili jednostavno ...Ma neznam sta vise da kazem . :vops:
 
Da li ti imaš klimu i ako je imaš, gde je okačena? Razumem u potpunosti bes zbog ovakve slike, ali objasni mi gde da se postave klime u zgradi staroj 80 godina u kojoj većina ljudi ne bi imala da plati uvođenje centralnog klimatizacionog sistema? Pritom, nisu svi stanovi dvostrano orijentisani pa da klime budu okrenute ka dvorištu.

Kako to da svima smetaju samo klime na fasadi, niko se ne žali na ove odvratne reklame.
 
и мени су те климе трн у оку, али верујем да ће се у догледној будућности некако решити и тај проблем.
него, оно што ја желим да као завршни коментар у овој години нагласим је то да
ми је драго због сваке обновљене старе фасаде, волим да видим и лепо уклопљену нову зграду у амбијент старог београда (рецимо б2 у балканској)...
волео бих да се у будућности гради много више БЕЛИХ зграда које би оправдале име овог града, рецимо нешто попут белвила...
и тако... све у свему, београд има огроман потенцијал (мало се излизала ова фраза) и треба то максимално користити.
поздрав од мене и свима срећна нова 2008. година! :)
 
Nadgradnja u Golsvortijevoj one stare zgrade ispala je mnogo bolje od ocekivanog posle restauracije i uskladjivanja fasade.Jedino sto je boja bela a ne originalno zuta.
fotografija0002zm5.jpg

Ukljucili su dekorativno osvetljenje na palati na Terazijama preko puta Albanije.Ne znam zasto to ne gori za vreme cele godine vec ga ukljucuju samo za novogodisnje praznike(verovatno struju placaju stanari a ne grad).Ima i jako lepa zgrada pored Sedista Predsednika Srbije na Andricevom Vencu koja ima kompletno novo ugradjeno dekorativno osvetljenje koje se nikad ne ukljucuje.Verovatno i to zato sto grad nece da placa nocno osvetljenje fasade vec je na stanarima dal zele.
fotografija0004nv4.jpg

fotografija0006ny9.jpg


i evo slag na tortu......covek digo kola na Terazijama na trotoar,parkiro iza prolaza da se ne vidi sa ulice od pauka i otiso u Paskuci......pogledajte registracije.
fotografija0001ra6.jpg
 
durlevic":2vaf92cn je napisao(la):
Nadgradnja u Golsvortijevoj one stare zgrade ispala je mnogo bolje od ocekivanog posle restauracije i uskladjivanja fasade.Jedino sto je boja bela a ne originalno zuta.
http://img49.imageshack.us/img49/605/fotografija0002zm5.jpg
Odvratna nadogradnja, fasada srednje žalosna.

i evo slag na tortu......covek digo kola na Terazijama na trotoar,parkiro iza prolaza da se ne vidi sa ulice od pauka i otiso u Paskuci......pogledajte registracije.
http://img75.imageshack.us/img75/8359/fotografija0001ra6.jpg
No coment. Ali imajmo obzira da u njegovom selu verovatno ne postoje saobraćajni propisi, tako da nije imao gde da se upozna sa istim. Važno da je obesio krstaču veću od volana verujući da mu sam Bog pomaže da ga ne odnese pauk.
 
Goldstein !!! "Da li ti imaš klimu i ako je imaš, gde je okačena? "
Pa nema samo Beograd stare zgrade . Primera radi ---Paris , Bec ( Wien ) i mnogo drugih gradova Evrope koji imaju ,kao sto ti kazes , stare zgrade ............ZASTO na tim fasadama NEMA klima uredaja. Pa molim te zamisli sve one fasade po Parizu na kojima su nakaceni klima uredaji !!!??? :bash: Pa onda se jednostavno ne dozvoli klima uredaj i KRAJ prici. Bolje to neg ovo. :vops:
 
OK.ali pogledajte jos jednom ovu nadgradnju u Golsvortijevoj.To je jako uska i mala zgrada sa verovatno po jednim stanom na svakom spratu koji gleda na ulicu.Dakle......svaki sprat ocigledno ima po jedan klima uredjaj i to u najvecoj,pretpostavljam dnevnoj sobi koja izlazi na balkon.
Da li primecujete da podlednji sprat (nadgradnja) ima cak 3 klime, po jednu klimu za svaki prozor,a mozda i 2 samo za dnevnu sobu.....a sem toga nikome nije palo na pamet da spusti klimu na balkon,iza zida, i zakine sebi sa terase pola metra kvadratna.Ljudi sto je mnogo mnogo je............
Sto se rekonstrukcije tice......ok je.....osim boje i nadstresnice....koja nikako ne ide uz ovaj tip arhitekture.
 
Vrh