Šta je novo?

Фасаде / Fasade

To je YUBC i ja sam primetio par klima, zgodno smeštenih van predviđenih mesta.
 
Možda su im malo dve klime ili je jedna velika, pa ne može da stane. :D Sigurno ima i ne zaiteresovanosti za estetiku kod nekih novih vlasnika stana.
 
Mair":1ttadvrf je napisao(la):
@Bivis
Da li si mislio na ove zgrade?


yubc06_zps55528474.jpg

Da to su te, stanovi su se nekada a ne znam da li je to slučaj i sada cenili kao da je reč o elitnom naselju.

A poprilično je propalo, pločice su na platou ispucale, ima i grafita, pola osvetljenja ne radi...

Ruku na srce u Belvilu možda jesu stanovi lošijeg kvaliteta ali je primer za sve što se tiče održavanja.
Tu je stan imao čini mi se i PPV.
 
jel su ovo heliodromi na ovoj zgradi sa velikim staklenim površinama?
 
MilisaV":2ukrub4b je napisao(la):
jel su ovo heliodromi na ovoj zgradi sa velikim staklenim površinama?

Naravno da ne, ovo je samo neki "spejs" fazon. Autor projekta: arhitekta Mario Jobst.
 
Да ли рашчишћавање локације на којој ће бити „Београд на води” иде по плану?

Задовољни смо темпом којим свој део посла обавља Железница. На попису послова који претходе изградњи има 190 ставки. Из буџета града биће издвојено неколико милиона евра за рашчишћавање тог дела Савског амфитеатра. Важна активност је и реконструкција здања Београдске задруге, које ће 31. маја блеснути у пуном сјају. У тој згради ће бити промотивни центар „Београда на води”. Ту ће се продавати апартмани и пословни простор и пре него што на градилишту буде забоден ашов. Наши партнери из Емирата спремни су да уложе у обнову и осталих оронулих фасада околних зграда. Стварно имамо историјску шансу да реализујемо тај сан „Београда на води”, на томе ће радити заједно републичка и београдска влада. Имамо инвеститора који зна то да уради, има новац и хоће да га уложи у овај пројекат.

http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Glavni-grad-je-duzan-vise-od-milijardu-evra.sr.html

Mali za politiku...
 
Pojavila se prica na SSC da je prekrivena Bajloni zgrada u Kneza Milosa.

Da je ne popravljaju kojim slucajem?
 
Nije prica, stvarno je prekrivena. Ja sam postovao na SSC. Zao mi je sto nisam mogao da slikam ali siguran sam da ce neko to vec uraditi, ipak je to prometna ulica. Bilo bi lepo da se objavi i neki tekst u nekim od nasih kvazi novina. Bila je emisija Mire A. Polak o Gordani Bajlon pre godinu dana i deo je posvecen upravo ovoj kuci. :)
 
Zna li se ko renovira, da li je kuća vraćena naslednicima ili to ovi iz ambasade rade?
 
rlb9qo.jpg







Štrecnuo sam vas na trenutak, zar ne? :D


Nažalost ovo nije Novi Beograd, reč je o Zagrebu.

A Novi Beograd prosto plače za ovim, neverovatno je da ne mogu da se setim i jednog solitera
ili neke veće stambene zgrade na Novom Beogradu a da je sređena fasada.
 
Ovu fotku je Wuxa postavio na Skyscrapercity forum (izvučena je negde sa Facebooka).

10320517_633098960100012_634894776148270341_n.jpg


Jutros sam video da je ova zgrada dobila i veoma lepo dekorativno osvetljenje :) Uz Jump Inn i za par dana Zadrugu, već polako dobijamo sliku kako bi Karađorđeva mogla da izgleda u bliskoj budućnosti. Nadam se da je zgrada koja se naslanja na Ekonomski fakultet sledeća na redu.
 
Naijiskrenije se nadam da su i pojedine fasade,u ne tako dalekoj ulici Gavrila Principa na spisku za rekonstrukciju...
 
Прелепа и пропала фасада водоторња у Умчарима ... тај торањ је иначе заштитни знак насеља.

1zck6m1.jpg
 
Vrh