Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Наши би ЕУ новац потрошили на кортен и неко калемљене сиво-стакленог модернистичког тумора на постојећу зграду а свакога ко се побуни оптужили да је за "кич"
 
Наши би ЕУ новац потрошили на кортен и неко калемљене сиво-стакленог модернистичког тумора на постојећу зграду а свакога ко се побуни оптужили да је за "кич"
Могуће је. Али даље стоји да Пољаци ово не би могли без тај новац. 😏
 
Gdańsk, Poljska
1000037684.jpg
 
Rekao bih da na pogresno drvo lajete. Iako ni ove ne opravdava.
 
Ova u Knez Mihajlovoj mi je uvek bila jedna od najlepših zgrada u Beogradu a sad je ovi korporatoidi ovako zapišaju. Džukele.

Probao sam da nađem kontakt od predstavništva Lacoste u Srbiji ali nema šanse, samo traže da se pravi nalog i nema nikakvih kontakt informacija. Živele korporacije. Seme im se zatrlo.
 
Poslednja izmena:
Ova u Knez Mihajlovoj mi je uvek bila jedna od najlepših zgrada u Beogradu a sad je ovi korporatoidi ovako zapišaju. Džukele.

Probao sam da nađem kontakt od predstavništva Lacoste u Srbiji ali nema šanse, samo traže da se pravi nalog i nema nikakvih kontakt informacija. Živele korporacije. Seme im se zatrlo.
Pa ne postoji verovatno. Te brend radnje uglavnom drzi jedan domaci fransizer.
 
jos jedna nada za fasade...kad vec nema novih akcija..
evo spiska zgrada:

nadao sam se da ce monstrum sa Toplicinog venca biti ukljucen...svakako potencijalno dosta fasada ce biti sredjeno u centru grada.
 
Da li zna neko da li postoje neki planovi ili razmišljanja o tome da se dovedu u red raspadnute zgrade na Novom Beogradu?

Razumem da je centar bitniji, ali neke od tih zgrada, kao što je televizorka, su toliko raspadnute da bi efekat sredjivanja bio baš jak na celokupan grad.

Kad bi se sredila fasada, uklonile divlje terase, uniformisala stolarija, čak bi i izgledalo interesantno.
Screenshot 2024-05-31 at 12.04.43.png
 
Imate spisak fasada...mnogo, ako ne i najvise fasada je na Novom Beogradu.
Eto ako neko zeli moze da obraduje forum i odradi post sa slikama svakog objekta

Mislim da je pored Novog Beograda bitno srediti pojedinacne monstrume koje kvare celine u centru grada.
 
ja ne znam sta moze da se uradi televizorki da ikada izgleda "okish"
zgrada je od samog pocetka ruglo :D
 
Meni je gotovo neverovatno da se na spisku, pored nekoliko zgrada na Kanarevom Brdu, NE NALAZE zgrade Kanarevo Brdo 4 i 6. To je doslovno Černobilj.
 
One nemaju centralno grejanje. Ovom akcijom su obuhvaćene samo one koje imaju kako bi se prešlo na naplatu po utrošku nakon sanacije.

Inače, obe samačke zgrade, originalno sa garsonjerama od 10 kvadrata gde više njih deli jedno kupatilo. Vremenom su spajane, dodavanja kupatila, doziđivane spolja, tako da je sad verovatno pravno nemoguće utvrditi vlasništvo nad svim posebnim delovima, a zapravo i same posebne delove.
 
Vrh