Šta je novo?

Фасаде / Fasade

 
Nekad
Screenshot_20240411-093331_Maps.jpg

Kraljice marije 15
20240411_093142.jpg

Danas mislim da ni zamenjena vrata u ovom slučaju nisu bila originalana
Prva vrata ovog tipa su zamenjena na sindjelicevoj 7
 
E pa lep nauk za sve stambene zajednice koje zele da ustede pa ugradjuju najjeftinije djubre od vrata...za 10 godina promenise dvoje vrata, umesto lepo da su odmah uzeli trajna, kvalitetnija i sigurnija od kovanog gvozdja.
ne zna se sta je gore pvc ili onaj tanki aluminijum koji se malo jacim udarcem lagano otvara....o estetici naravno ne treba pricati...
 
Зашто су приземље и спрат сиви а други спрат бео?
 
Kod nas bi tako trebalo da urade parce sa obrijanim fasadama u brace krsmanovica preko puta kc grad pričalo se o tome na forumu
Samo nikako da to cuje neko ko treba da čuje
 
Заиста јако лепо. Мислим да реновиране фасаде које се одржавају и укупан комунални ред (чистоћа улица, пролаза, регулисање просјачења и дивље продаје по различитим склепаним тезгама...) можда и највише утичу на позитиван први утисак о неком граду. Чак мислим и да је важније да град буде уредан и допадљив, него да имамо пар величанствених грађевина, а да општи утисак буде свеопшта аљкавост. Наравно, најбоље да имамо и једно и друго, а најгоре да немамо ни једно, ни друго. Нажалост, у овом тренутку смо ближе овом другом :)
 
Komentari da je ovo urađeno u Beogradu:

A. "Naravno nečiji kum je morao da dogradi ovaj stakleni golubarnik na krovu 😡"

B. "Rade sve da zatru našu komunističku prošlost i antifašističku borbu. Ovaj revizionizam im neće proći."

C. "Ne znam ljudi, meni je zgrada ranije izgledala lepše. Onako raspala je imala nekog šarma, ovako izgleda kao reciklirana zgrada iz bilo kog evropskog grada."

D. "Pa, kud ova siva pobogu!? Kao da nam grad već nije dovoljno siv."

E. "U gradu koji kuburi s parkingom, ukidaju parking mesta samo da bi njihovi pajtosi valjali preskupi granit za popločavanje."

F. "Otimanje centra se nastavlja. Neki novi ljudi, neka nova elita. Gde je sad moj Beograd 😢"

G. "Važno je da se pare troše na fasade i bespotrebne šminkanje grada, dok pola Beograda nema kanalizaciju i decu lečimo SMS poruka!"

Dopunite po želji... 😁
 
Хомере, опет бриљираш, тако си и моју "Братислава вотерфронт" репортажу доватио на волејчину, и забо пост столећа, тако да се још пушим, и не смем од срамоте пред форумску бот-екипу.
 
Komentari da je ovo urađeno u Beogradu:

A. "Naravno nečiji kum je morao da dogradi ovaj stakleni golubarnik na krovu 😡"

B. "Rade sve da zatru našu komunističku prošlost i antifašističku borbu. Ovaj revizionizam im neće proći."

C. "Ne znam ljudi, meni je zgrada ranije izgledala lepše. Onako raspala je imala nekog šarma, ovako izgleda kao reciklirana zgrada iz bilo kog evropskog grada."

D. "Pa, kud ova siva pobogu!? Kao da nam grad već nije dovoljno siv."

E. "U gradu koji kuburi s parkingom, ukidaju parking mesta samo da bi njihovi pajtosi valjali preskupi granit za popločavanje."

F. "Otimanje centra se nastavlja. Neki novi ljudi, neka nova elita. Gde je sad moj Beograd 😢"

G. "Važno je da se pare troše na fasade i bespotrebne šminkanje grada, dok pola Beograda nema kanalizaciju i decu lečimo SMS poruka!"

Dopunite po želji... 😁
Заиста си на духовит начин објаснио све глупости које људи често говоре. Наравно, чим се нешто дешава, то изазива коментаре различите природе и различитих људи (добронамерних, злурадих, оних који по природи воле промене, као и оних које свака промена нервира или плаши...) мени је од свега најневероватније када неко каже да у брлогу и распаду има неког шарма... Или када неко среди потпуно распалу зграду и онда крене цепидлачење око неке нијансе боје и слично:)
 

Ovako bi Zemun ceo mogao da se uradi, bilo bi prelepo!

Nije samo stvar ni sredjivanja fasada koje je u svakom slucaju neophodno srediti mnogo je bitno da se takodje srede i ulice, odnosno da se smanji broj automobila parkiranih na ulici, da se stavi neki kamen, drvo, klupe i zardinjere. To pravi ogromnu razliku.

Cinjenica je da su ovi postovi resavanja sivila u Poljskoj sistemski drzavni pristup. Mogli su to i kod nas da urade barem sada za expo kad vec pricaju kako ce da menjaju lice Srbije. Nista nisam cuo na ovu temu.
 
Naravno, moj prethodni post je bio šaljiv. Realno bismo se šutali petama u zadnjicu da se takav fejslifting uradi u Beogradu. Ali ipak, s vremena na vreme, moram da bocnem u to apriorno kritizerstvo koje je zavladalo u našem društvu.

Blam me je da vidim kada se ozbiljni ljudi "trigeruju" oko gluposti poput palmi na Kalemegdanu ili dijagonalnog pešačkog kod DOB-a. Takva strast da se napada i osporava i šta treba i šta ne treba, upravo razvodnjava kritiku prema onim stvarima koje su zaista, zaista važne ;)
 
Blam me je da vidim kada se ozbiljni ljudi "trigeruju" oko gluposti poput palmi na Kalemegdanu ili dijagonalnog pešačkog kod DOB-a. Takva strast da se napada i osporava i šta treba i šta ne treba, upravo razvodnjava kritiku prema onim stvarima koje su zaista, zaista važne ;)
Pa zar to i nije krajnji cilj? ;)
 
Naravno, moj prethodni post je bio šaljiv. Realno bismo se šutali petama u zadnjicu da se takav fejslifting uradi u Beogradu. Ali ipak, s vremena na vreme, moram da bocnem u to apriorno kritizerstvo koje je zavladalo u našem društvu.

Blam me je da vidim kada se ozbiljni ljudi "trigeruju" oko gluposti poput palmi na Kalemegdanu ili dijagonalnog pešačkog kod DOB-a. Takva strast da se napada i osporava i šta treba i šta ne treba, upravo razvodnjava kritiku prema onim stvarima koje su zaista, zaista važne ;)
Заиста се потпуно слажем са тобом.
 
Komentari da je ovo urađeno u Beogradu:

A. "Naravno nečiji kum je morao da dogradi ovaj stakleni golubarnik na krovu 😡"

B. "Rade sve da zatru našu komunističku prošlost i antifašističku borbu. Ovaj revizionizam im neće proći."

C. "Ne znam ljudi, meni je zgrada ranije izgledala lepše. Onako raspala je imala nekog šarma, ovako izgleda kao reciklirana zgrada iz bilo kog evropskog grada."

D. "Pa, kud ova siva pobogu!? Kao da nam grad već nije dovoljno siv."

E. "U gradu koji kuburi s parkingom, ukidaju parking mesta samo da bi njihovi pajtosi valjali preskupi granit za popločavanje."

F. "Otimanje centra se nastavlja. Neki novi ljudi, neka nova elita. Gde je sad moj Beograd 😢"

G. "Važno je da se pare troše na fasade i bespotrebne šminkanje grada, dok pola Beograda nema kanalizaciju i decu lečimo SMS poruka!"

Dopunite po želji... 😁
😁 браво. На глас сам се исмејао, јер је нажалост истина.
 
Vrh