Šta je novo?

Фасаде / Fasade

20240318_124945.jpg

Fond pio nbg
 
Ne mora da znači da uvek kada je fasada u fazi raspada, da građane zabole za to. Postoje tu i drugi faktori (u određenim slučajevima).
 
Za ove zgrade moderne treba propisati paket mera. Sem naravno boje fasade koja mora biti originalna, pragmaticno, usled teske nemastine treba dodati i:

1. Roletne koje su jako bitne na ovim zgradama moraju biti ujednacene - mogu biti i pvc ali zato moraju da budu braon boje

2. Zabraniti najjeftinija Pvc i aluminijumska ulazna vrata...i propisati par tipova koja lice na originalna sa okruglim rukohvatima...mogu biti od kovanog gvozdja, ali zato ofrabana sivo
 
Palata izvršnog veca sr srb odnosno danas poznata kao palata ministarstava čak i nje lose izgledala kad je bila nova bez klima itd...
 
Колико бих волео да доживим да се зграда Палате Србија благо озелени, само да употпуни тај југобруталистички шмек. Само плански и симетрично на пар места да се пусти да буде одржавана природа као украс. То и да се Влада премести у ту зграду и најискреније бих сматрао да имамо импресивнију и оригиналнију зграду извршне власти него Американци са својом Белом кућом која само имитира старогрчку архитектуру
 
Ja bih voleo da sruše pumpu i završe zapadni priključak na Bulevar Mihajla Pupina, kad god vidim mapu, proradi mi OCD.

Nego, kako planiraju da betonsku zgradu pokrivenu kamenom učine energetski efikasnom? Ako će da skidaju fasadu, pa stavljaju izolaciju, bojim se da će je "ugojiti" i neće ličiti ni na šta. A ne vidim kako bi unutrašnja izolacija bitno pomogla. Možda samo zamene prozore?
 
Ja bih voleo da sruše pumpu i završe zapadni priključak na Bulevar Mihajla Pupina, kad god vidim mapu, proradi mi OCD.

Nego, kako planiraju da betonsku zgradu pokrivenu kamenom učine energetski efikasnom? Ako će da skidaju fasadu, pa stavljaju izolaciju, bojim se da će je "ugojiti" i neće ličiti ni na šta. A ne vidim kako bi unutrašnja izolacija bitno pomogla. Možda samo zamene prozore?

Verovatno će samo stolariju da menjaju, i zgrada gde je Zavod za intelektualnu svojinu ima staru dekorisanu fasadu sa drvenim prozorima.
 
Jedino što "štrči" je najgornja terasa, koja ne prati dubinu donjih.
 
Vrh