Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Zovite i policiju i gradjevinsku inspek i novine svima sjednite n kicmu
2 sata sam okretala telefone inspekcije sa ovog linka i NIKO se ne javlja.

Kakav sjajan tajming, bas mafijaski rad. Taman da za praznike zavrse celu fasadu. Nadam se samo da se ove radnike duplo platili posto rade za praznike, nocas do ponoci!
 
Zavod može da naloži vraćanje u prethodno stanje, a i po dosadašnjim iskustvima dešava im se da urade svoj posao (kada im se kaže šta im je posao).
 
Zavod može da naloži vraćanje u prethodno stanje, a i po dosadašnjim iskustvima dešava im se da urade svoj posao (kada im se kaže šta im je posao).
Zavod za zastitu spomenika kulture grada Beograda je odmah i sjajno odreagovao jos u septembru, poslao dopis inspekciji i Ministarstvu Kulture, dva puta su izlazili su na teren iz Zavoda, ALI gradjevinska inspekcija ne zaustavlja radove. Fasada spada pod investiciono odrazanje a stanari to nisu odobrili. Profesionalni upravnik nam kaze da mi nemamo nista od toga sto ce inspekcija da njima naplati veliku kaznu. Kakav RASPAD drzave i drustva na micro planu.
 
Kad im se nacrta i kad se dovedu za ruku ...
Izvestaj Zavoda za zastitu spomenika kulture grada Beograda

GBY1rjVWIAAiKo6.jpeg
 
Deluje još gore jer se još bolje vidi flerkavost i zapuštenost najdonjeg dela zgrade, što je počeo da bude neki manir da se ne sređuje. Na više zgrada po gradu sam to primetio.
 
Većina se vodi time da će to neko brzo da ižvrlja pa se ni ne trude, mada dovoljno bi bilo i mlazom pod pritiskom da operu kamen.
 
Sva sreća pa im je odlična logika da niko neće sveže sređenu fasadu u prizemlju da urniše sa grafitima. :D
 
Jedna od najstetnijih stvari po percepciju prostora jeste postavljanje pvc i najjeftinijih aluminijumskih vrata na predratne zgrade. Mora se nekako napraviti propisana lista modela vrata koja predstavljaju kompromis izmedju cene i estetike. Naravno da stanari ne mogu da finansiraju restauraciju aluminijumskih art deco vrata sa kruznim rukohvatima, ali uz ucestvovanje opstine, sigurno bi slicna od kovanog gvozdja mogla da estetski i funkcionalno budu zadovoljavajuce resenje. Zaista ne mogu da verujem da se ovo dogodilo i na Palati Albaniji...
 
Jedna od najstetnijih stvari po percepciju prostora jeste postavljanje pvc i najjeftinijih aluminijumskih vrata na predratne zgrade. Mora se nekako napraviti propisana lista modela vrata koja predstavljaju kompromis izmedju cene i estetike. Naravno da stanari ne mogu da finansiraju restauraciju aluminijumskih art deco vrata sa kruznim rukohvatima, ali uz ucestvovanje opstine, sigurno bi slicna od kovanog gvozdja mogla da estetski i funkcionalno budu zadovoljavajuce resenje. Zaista ne mogu da verujem da se ovo dogodilo i na Palati Albaniji...

Dodao bih i prozore i roletne na spisak !

Nažalost, tu se pojavljuje problem tehničke prirode, makar kada su prozori u pitanju. Ranije su stakla bila tanja, nije bilo dvostrukih stakala na jednom okviru i samim tim ceo prozor je bio lakši i sa drvenim okvirom su se mogli izvoditi razni oblici, koji su ulepšavali sami objekat. Sa druge strane, ponuda proizvodjaca pvc stolarije jeste bila raznolika u pocetku kada se pojavila (neki su čak i izlivali plastiku) ali se pokazalo preskupo i nedovoljno potražnje pa su sveli proizvodnju na jednostavne oblike, skoro pa na serijsku proizvodnju. Na kraju proizvođači pvc stolarije a većinom i kupci, po meni, apsolutno nemaju svest o tome da i prozor može da ima neku estetiku.

Podržavam zamenu za pvc stolariju iz razloga smanjenja i uštede energije i posredno zaštite životne sredine, ali sam i sam "ratovao" sa proizvođačima kada sam istu postavljao, jer sam imao otvor širine 180 cm koji je bio izjedna i nisam hteo da narušavam izgled fasade, ali su mi rekli da je tehnički nemoguće ići u širinu izjedna preko 160cm i još me ubeđivao da prepolovim na dva dela sa okvirima 7+ što mi se najblaže rečeno gadilo, te na kraju uz dosta cimanja, odustajanja od garancije i uvećanja cene za 15% na kraju sam stavio prozor koji je najpribližniji izvornom. Ne kažem da i neko drugi ne razmišlja slično, ali kad pogledm po gradu urađeno, sve mi se čini da veeeeelikoooj većini to uopšte nije bilo bitno.
 
Zašto fali deo krova na hotelu
@bobcat i @Baston za sve što ste naveli plaćamo zavod
Inace st*** uz stambenog je mnoga vrata zamenila bez dozvole zavoda cesto i bez saglasnosti stanara ...
 
Jedna od najstetnijih stvari po percepciju prostora jeste postavljanje pvc i najjeftinijih aluminijumskih vrata na predratne zgrade. Mora se nekako napraviti propisana lista modela vrata koja predstavljaju kompromis izmedju cene i estetike. Naravno da stanari ne mogu da finansiraju restauraciju aluminijumskih art deco vrata sa kruznim rukohvatima, ali uz ucestvovanje opstine, sigurno bi slicna od kovanog gvozdja mogla da estetski i funkcionalno budu zadovoljavajuce resenje. Zaista ne mogu da verujem da se ovo dogodilo i na Palati Albaniji...
Za preporuku: Ulazni portali i holovi stambenih zgrada u Beogradu (1918 - 1941) - Vladana Putnik
 
Kakva woma
U kanti je pesak kanta je tu sa da se ne skvasi
 
Vrh