Šta je novo?

Фасаде / Fasade

20231115_134054.jpg

Postavlja se skela dvoriste su isto radili
 
zapala mi je za oko ova lepa kucica u karadjordjevoj 44....
levo gore je zbog vlage prilicno propala, mada na gugl strit vju iz 2014 deluje jos vrlo ocuvano.....
steta bi bilo da nastavi da propada i da je zadesi nesrecna sudbina slicnih ex bg lepotica .....


fotos ja okt 2023
google:
 
Jeste sjajna knjiga steta sto nema podrške za nastavak projekta
 
Jeste sjajna knjiga steta sto nema podrške za nastavak projekta

100% saglasan. Koliko jos ima primera moderne koji bi se mogli obraditi, no dobro je da je i ovakva knjiga ugledala svetlost dana.

Takodje, ovo je jedan od retkih prostora gde bi se moglo pokušati da se završi izvorni projekat bezmalo 80-100 godina kasnije, a da ne izgleda kič, loše, Skopje2014™ itd. itd. pa sa nekim luksuznije izmenjenim enterijerom, ne sumnjam da bi se našao zainteresovani i investitor i kupac.
 
Петиција да се на архитектонском факултету уведе обавезан испит "мансардни кровови" да ови наши вертикални црепови еволуирају у нешто естетски смислено
 
Петиција да се на архитектонском факултету уведе обавезан испит "мансардни кровови" да ови наши вертикални црепови еволуирају у нешто естетски смислено
Već odavno je to evoluiralo u izgled koji čak i na novogradnjama odaje utisak nadogradnje.
 
Prvo sam pomislio da su samo krov sredili ali ne oni su dodali jos jednu etazu i to utisini bez građevinske table Da su samo uradili preradu krova i da je u limu bio još bi i na nesto ličilo jer bi bilo bolje oblikovano
 
Vrh