Šta je novo?

Фасаде / Fasade

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=879837#p879837:14r94j2o je napisao(la):
Posejdon » Pon Sep 13, 2021 5:04 pm[/url]":14r94j2o]Dogovorio sam da se srede fasade u Resavskoj 9 i 16, za početak pa ćemo dalje ka Kaleniću. Javiću kad počnu da rade.
Živela Srbija :)
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 4
file.php

file.php

file.php

file.php
Došao je i taj dan, Živela Srbija :)

Screenshot_20211002_085733.jpg

Screenshot_20211002_085755.jpg

Screenshot_20211002_085812.jpg

Screenshot_20211002_085655.jpg
Screenshot_20211002_085713.jpg
 
Свака част радницима чистоће на труду. :)
Било би лепо да се очисте и бетонски зидови око споменика браниоцима Београда 1941. испред хотела Југославија. Срамота према нашим јунацима да ту буде изграфитирано. Исто и кров цркве Ружице на Београдској тврђави као и још неки делови саме тврђаве.
 
Opština Vračar plaća gradskoj čistoći a kriterijum su fasade koje su na vidnim mestima, na ćoškovima, fasade koje su predratne lepotice. Ja sam lično poslao za više od 10 lokacija.
 
Лепа акција општине. Учествују ли и остале?
 
poreznici placaju i treba!!! kada se tolerise i cak ljudi znaju ko svrlja i nista ne jave neka...a ta bu**** koja svrlja takode placa kroz porez da se cisti, pa neka
 
švrljati - hodati besciljno
žvrljati - loše pisati ili nemarno crtati
 
Trebalo bi za sada uvesti minimalno dve ekipe za čišćenje grafita po gradskoj opštini,i obavezu stanarima ili vlasnicima objekta da prijave grafit,prvo konunalnoj,pa onda čistoći,ovi iz čistoće čiste grafit,i odlaze na sledeću lokaciju,komunalna uz pomoć policije pregleda najbliže kamere,nađe divljaka i kazni,bez obzira koliko ima godina...
 
Nema stajanja ni nedeljom!
Ugao Krunske i Kralja Milutina/Desanke Maksimović.
Screenshot_20211003_091510.jpg
 
Oj svemocni Posejdone, Hornov sine, da li cete raditi najurnisaniju fasadu Krunska 44 gde se mentol zapisao po prvom srpatu?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=885837#p885837:1a2jhqz4 je napisao(la):
bullwye » 03 Okt 2021 00:17[/url]":1a2jhqz4]poreznici placaju i treba!!! kada se tolerise i cak ljudi znaju ko zvrlja i nista ne jave neka...
Svaki stanovnik Beograda zna u ličnu kartu svakog žvrljača, ali iz samo nama znanih razloga ne želimo nikoga da prijavimo. :mrgreen:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=885866#p885866:egoha258 je napisao(la):
Posejdon » Ned Okt 03, 2021 9:32 am[/url]":egoha258]Nema stajanja ni nedeljom!
Jel’ ima makar sedenja pored ležanja? Udarnički.
 
Дакла после толике дебате о графитима и како их се решити - коначно имамо решење...

...да градски избори буду минимум једном годишње....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=885866#p885866:3kh7ln84 je napisao(la):
Posejdon » Ned Okt 03, 2021 9:32 am[/url]":3kh7ln84]Nema stajanja ni nedeljom!
Ugao Krunske i Kralja Milutina/Desanke Maksimović.

file.php

Konačno i da srede malo moj kraj. Strašno je kako je mala (nema je) kolektivna svest o kulturi življenja.
 
Da li je iko od vas koji imate svest o kulturi življenja ikada uzeo da ukloni neki od grafita?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=886689#p886689:1c4uj7pj je napisao(la):
solecar » Уто Окт 05, 2021 3:37 pm[/url]":1c4uj7pj]Da li je iko od vas koji imate svest o kulturi življenja ikada uzeo da ukloni neki od grafita?

Ја сам једном приликом купио 25кг беле фарбе и окречио зидове подземног пролаза код аутокоманде, тачније Булевар ослобођења код Карађорђевог парка, тачно тамо код истоимене железничке станице, пре око 3 године. Окречио сам и зид који стоји тик поред трамвајских шина, тачно тамо испод улаза у ж.с. Карађорђев парк, будући да ми је прозор стана у ком сам тад живео гледао тачно на њега.
Није дуго потрајало, као што можете и претпоставити. :)
Упркос томе што ми је прозор гледао на тај зид, ниједном се није десило да сам успео да уочим или ухватим било кога од људског смећа и олоша који је сав мој труд збрисао за час. Да јесам, звао бих исте секунде комуналну. :)
Једноставно не вреди, антиграфит заштита и редовно брисање у циљу обесхрабривања даљег унакажавања или ништа. Ниједна мртва, трома, бескорисна институција никад ништа неће конкретно и системски урадити по том питању, тако да је најбоље да све само премажу антиграфит материјалом, па макар грађани онда могу нешто сами да ураде. Мада ни у њих немам много наде. :)
 
Tvoj primer upravo pokazuje zašto su mnogi ljudi digli ruke. Lepo je što si ti to uradio, ali bez konkretnog rešenja, kao što si napisao i predložio, teško da može nešto da se odradi bilo šta smisleno. A pojedini forumaši očekuju sa punim pravcom da neko svaki put da uklanja grafite i da se ubija da bi ih skinuo, ili da prekrečava o svom trošku do besvesti, i pri tom da stražare u smenama noću, kako bi uhvatili žvrljače. I to samo zato što tim kritičarima vbode oči ižvrljana fasada.

Da li je moguće da se kupi antigrafit zaštita u slobodnoj prodaji? Pitam, jer do sada nisam čuo da je neko to kupio.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=886705#p886705:20y18jh4 je napisao(la):
Београдски_Сомборац » Tue Oct 05, 2021 4:18 pm[/url]":20y18jh4]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=886689#p886689:20y18jh4 je napisao(la):
solecar » Уто Окт 05, 2021 3:37 pm[/url]":20y18jh4]Da li je iko od vas koji imate svest o kulturi življenja ikada uzeo da ukloni neki od grafita?

Ја сам једном приликом купио 25кг беле фарбе и окречио зидове подземног пролаза код аутокоманде, тачније Булевар ослобођења код Карађорђевог парка, тачно тамо код истоимене железничке станице, пре око 3 године. Окречио сам и зид који стоји тик поред трамвајских шина, тачно тамо испод улаза у ж.с. Карађорђев парк, будући да ми је прозор стана у ком сам тад живео гледао тачно на њега.
Није дуго потрајало, као што можете и претпоставити. :)
Упркос томе што ми је прозор гледао на тај зид, ниједном се није десило да сам успео да уочим или ухватим било кога од људског смећа и олоша који је сав мој труд збрисао за час. Да јесам, звао бих исте секунде комуналну. :)
Једноставно не вреди, антиграфит заштита и редовно брисање у циљу обесхрабривања даљег унакажавања или ништа. Ниједна мртва, трома, бескорисна институција никад ништа неће конкретно и системски урадити по том питању, тако да је најбоље да све само премажу антиграфит материјалом, па макар грађани онда могу нешто сами да ураде. Мада ни у њих немам много наде. :)

Dok ne uhavate par zvrljaca i dok ih dobro ne rebnu nema trajanog resenje. A jedini nacin je bukvalno da se napravi zaseda. Verujem da bi, ukoliko kazne budu sprovodjene kroz drustveno koristan rad na uklanjanju grafita, broj vandalizama drasticno opao
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=886705#p886705:16iw1bry je napisao(la):
Београдски_Сомборац » Uto Okt 05, 2021 4:18 pm[/url]":16iw1bry]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=886689#p886689:16iw1bry je napisao(la):
solecar » Уто Окт 05, 2021 3:37 pm[/url]":16iw1bry]Da li je iko od vas koji imate svest o kulturi življenja ikada uzeo da ukloni neki od grafita?

Ја сам једном приликом купио 25кг беле фарбе и окречио зидове подземног пролаза код аутокоманде, тачније Булевар ослобођења код Карађорђевог парка, тачно тамо код истоимене железничке станице, пре око 3 године. Окречио сам и зид који стоји тик поред трамвајских шина, тачно тамо испод улаза у ж.с. Карађорђев парк, будући да ми је прозор стана у ком сам тад живео гледао тачно на њега.
Није дуго потрајало, као што можете и претпоставити. :)
Упркос томе што ми је прозор гледао на тај зид, ниједном се није десило да сам успео да уочим или ухватим било кога од људског смећа и олоша који је сав мој труд збрисао за час. Да јесам, звао бих исте секунде комуналну. :)
Једноставно не вреди, антиграфит заштита и редовно брисање у циљу обесхрабривања даљег унакажавања или ништа. Ниједна мртва, трома, бескорисна институција никад ништа неће конкретно и системски урадити по том питању, тако да је најбоље да све само премажу антиграфит материјалом, па макар грађани онда могу нешто сами да ураде. Мада ни у њих немам много наде. :)

Свака част за труд, другачији резултат се није могао очекивати.
Мислим да решење за овај проблем може да буде једноставно - забрана продаје ауто лакова/спрејева физичким лицима. Није идеално и вероватно би уз не превише проблема шврљачи могли да набаве али сигурно би направило неки помак.
Велика већина графита у граду су обичне жврљотине са нула уметничке вредности.
 
Mislim da bi bolja bila akcija 50-50 grad-stanari u podeli troškova čišćenja, ali da grad 100% pokriva čišćenje svakog novog grafita koji bi se pojavio na njima u tipa narednih 5 godina, to bi bio dovoljan podsticaj i garancija da to ulaganje nije uzaludno.
 
Hoće li se brisati čuveni grafit "srpska sparta" na uglu Njegoševe i Kneginje Zorke? Prijavio sam jednom opštinskoj inspekciji i dobio sam odgovor da je su stanari zgrade doneli odluku da grafit može da ostane. Znači, neko zasere zgradu, skupština stanara se složi da grafit ostane i nikom ništa.
 
Vrh