Šta je novo?

Фасаде / Fasade

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=883493#p883493:nzgxjy9m je napisao(la):
Dzigi Bau » 25 Sep 2021 16:27[/url]":nzgxjy9m]Земунски кеј, за сређивање
a5bc7a20de2864b31119b2ba2825a99a.jpg

d5de6d87797d439a4fb9d1e9988e186d.jpg

d2f309fbc6a45d9bca96f86b9f50d9e1.jpg
Tvoj predlog ili je u planu opštine?
 
Мој предлог, а о плановима општине немам појма или се та обнова фасада можда ради на нивоу града.
 
Nadam se da ce se barem malom broju zvljaca ukljuciti lampica savesti da ono sto zvrljaju neko mora za njima da pocisti.
 
Нажалост баш њих брига за то. Погледај снимке које сам окачио на претходној страни.
 
Колико чистоћа има ових екипа за чишћење графита? И да ли су надлежни само за фасаде или могу да чисте и ограде, зидове, стубове мостова и разни мобилијар? Предпостављам да су трафо станице због струје компликованије за чишћење.
 
Dobarjutar, sad će da odleti i ovaj grafit u Kralja Milutina. Putuj Igumane
IMG-29411dd16da5eea3612f07bd8bfc9904-V.jpg
 
Mislim da nije preterano fer da se Gradska čistoća toliko cima oko skidanja grafita, iako im je to u opisu posla.
Lepo, kao u Poljskoj, uhvatiti krivce, pa njima uvaliti šmrk.
 
Daj bože da svega ovoga nije samo zato što nam stižu izbori..!
 
Nestvrstani će da se šetaju Vračarom?
Ja sam bio ubeđen da su oni uveliko stacionirani na potezu Savski trg - Ekonomski fakultet. :mrgreen:
 
Na koji nacin deluje antigrafit premaz? To samo znaci da ce se samo lakse skidati ili?
 
Odlično izgleda, plašio sam se da ne unakaze zgradu i ispeglaju neke detalje. Šteta što nije i druga strana ka Terazijama bila u paketu, izgleda bezveze ovako polovično.
 
Hotel Balkan je kupio gospodin Neskovic iz Bijeljine koji se bavi naftom, pored hotela otvorio je i luksuzni restoran Gulia u TC Galerija. Sve sto zaradi u Bosni ulaze u Srbiju i to cenim.
 
Свака му част, штета што град није урадио стамбено крило зграде до Теразија у исто време.
 
Uvek sam zamisljao kako bi poslednji sprat izgledao sa balkanskim motivima i ornamentima. Mozda nesto slicno ovom jugendstilu:

f755b25eb81edaa7b1ea2cc722dc7ed6.jpg
 
Zgrade u Vlajkovicevoj koje su nekako zaboravljene, a koje bi zasigurno trebale biti prioritet. Mogu se u potpunosti sagledati, nalaze se na izuzetnom vidljivom mestu, pored jednog glavnih simbola grada.

A vec su uradjene zgrade u Dragoslava Jovanovica, te bi se dobila lepa celina...

:arrow: https://www.google.rs/maps/@44.8117541, ... 6?hl=en-GB
 
Ahtung, ahtung!
Upravo mi je javio moj brat Deki Ribać sampion u boksu i drugi čovek opštine Vračar da će opština raditi jednu od najlepših fasada na Vračaru, na uglu Mišarske i Svetozara Markovića 34. Radovi kreću već u toku sledeće nedelje.
Tu se nalazi mala pjaceta gde je i čuvena poslastičarnica Lubardić sada dj poslastičarnica i najlepša terasa koja gleda na trgić.
Screenshot_20211001_192240.jpg
 
Vrh