Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Govorio bi nemački kao što govore Mađari, Česi, Slovaci, Rumuni, Hrvati, Slovenci.....

A komunizam je srpski koliko i nacizam.

A brutalizam je toliko lep da brutalno izaziva očaj, depresiju, beznađe i jad i naravno nikom ne bi trebalo da pada napamet da štiti taj propali pravac koji većina sveta nikad nije ni prihvatila, niti razumela, ali kod nas, po običaju, skoro sve ide suprotno od zdravorazumnog.
 
Sve se radi na brzinu i bez plana. Zato i ne čudi što će posle dve godine trebati ponovo da se radi.

Inače mislim da nema nikakvog smisla sređivati fasade u prometnim ulicama kakva je Vojvode Stepe, sve dok se iz saobraćaja ne izbace neispravna vozila.
 
Deo terase otpao sa zgrade i čoveka pogodio u glavu
A.R. , J. A. 29.04.2018. 12:25

Mufk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWVRBN01EQV8vMTgwODg5YTViZWZhODM3MzE4M2I1NzA4MzZlNTRhZDcuanBlZ5GTAs0C5ACBoTAB


Deo terase sa zgrade u Bulevaru kralja Aleksandra 107 otpao je i ozbiljno povredio jednog od prolaznika, saznaje "Blic".

Do nezgode je došlo oko 12.10 sati, a stepen telesnih povreda još nije poznat.
- Muškarca je jedan komad betona pogodio pravo u glavu, čini se da su povrede ozbiljne pošto je čovek ležao na zemlji obliven krvlju, ali lekari Hitne pomoći nam nisu ništa rekli - kazao je jedan od očevidaca.

Lxuk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvT0RZN01EQV8vNGMwN2JhNjMwZGYxNmIwZWNkNDViZTE1ZmFjMWNiMzkuanBlZ5GTAs0CQgCBoTAB


Kako naš reporter saznaje sa lica mesta, povrede je zadobio sredovečni muškarac koji je bio u svesnom stanju kada je stigla lekarska ekipa.
- Muškarac od oko 50 godina godina šetao se sa svojom suprugom trotoarom, kada je na njega pao poveći kamen odvaljen sa zgrade. Čovek je pao i niz glavu mu je iste sekunde potekla krv. Ipak, bio je u svesnom stanju i počeo da je smiruje svoju ženu koja se uspaničila zbog količine krvi koja je curila sa njegovog lica - pričaju ljudi koji su se u momentu nezgode našli u obližnjem kafiću.

Kako ističu, odmah su krenuli da okreću broj Hitne pomoći, ali odgovora u prvi mah nije bilo.

Komad betonske armature otkinuo se, po svemu sudeći, sa terase na drugom spratu stambene zgrade, a sama spoljašnost višespratnice odaje utisak starosti i lošeg nebezbednog stanja.

https://www.blic.rs/vesti/beograd/nesre ... vu/nwhd7em
 
Jako osvetljenje i sveže krečene fasade, reklo bi se da BEOGRAD može i da bude BEO:

 
Ovako trenutno izgleda fasada bivše zgrade Jugoeksporta, slikano s visine:


Biće to sjajno, pravi ukras. Jedino mi se ne dopada rešenje ovih krovnih prozora, ali se srećom ne vide se sa ulice.
 
Skinuli skelu a krov jos nisu zavrsili bitno da nema klima i da zgradu lijepo osvijetle
Onda ce ostati da se srusi staklenac i da se sredi bukirina zgrada sa koje fotka faksa /posla
Nekad je na krovu iste bio fin ugostiteljski objekat
Inace bg ima jako malo krofvnih kafana/restorana sa pogledom
 
Баш лепо изгледа, да се решимо Стакленца, ту да буде неки леп објекат, трг да се поплоча и биће одлично, само ме плаши најава поплочавања без укидања окретнице и саобраћаја, ту ми нешто мирише на десет фаза уређења.

Елем, зна ли неко да ли ова зграда на Обилићевом венцу има некакву заштиту, пошто ју је лик који држи ресторан преко пута закупио и проширио се овде, али је у међувремену окречио приземље у жуто, а улазна врата у бело, уживо је ужасно, бар мени.
 
Zgrada je pod zastitom mozes poslati mejl zavodu
Inace a stamare zgrade ko sisa ili su dali saglasnost satro za tu bastu ispred njihove zgrade
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535651#p535651:36w2ay8j je napisao(la):
Bukira » 03 May 2018 06:57 pm[/url]":36w2ay8j]Ovako trenutno izgleda fasada bivše zgrade Jugoeksporta, slikano s visine:


Biće to sjajno, pravi ukras. Jedino mi se ne dopada rešenje ovih krovnih prozora, ali se srećom ne vide se sa ulice.
file.php
Ali provincijsko i zaostalo okruzenje zgrade cini svoje.
 
Je l platio Matijević kaznu od 100 000 evra zato što je zamenio hrastovu stolariju sa ovom od PVC materijala?

Oh, Bože.... Na trenutak sam se preselio mislima u jednu zemlju u kojoj postoje neke čudne stvari kao što su red, zakon, pravilnici, poredak, očuvanje kulturnog dobra i slično.

Uzgred, i ja mislim da je obnova ove fasade u rangu veoma dobrih, ali bi u nekoj doslednijoj zemlji zakona i tradicije čak i ovo bio užasavajući presedan. To sve govori koliko su naši kriterijumi u stvari niski i usudiću se da kažem jadni.
 
Samo krovni prozori su alu i oni su novi plus uvjek mozes poslati mejl zavodu i pitati za detalje
 
Овде никад нема опуштања :roll:

Таман сам се навикао на ту надоградњу, кажем, ајде средили пластику, погодили боју, кад одједном изникла ова непотребна настрашница или шта год :oops:

Градски архитекта озбиљно треба да направи тим који би морао да распише и конролише естетске критеријуме за реконструкције по граду и ту да се регулишу климе, надоградње, бандере, кровови, боје и слично. Крајње је време.
 
Zabranjeno je postavljati tako nastresnice. Opet Bankok....
 
Meni se stvarno povraca vise od raznoraznog mobilijara u po gradu. Ajd sto grad postavlja raznorazne barikade da civilizuje primitivce al zasto moramo da trpimo i one koji na tome jos i zaradjuju ?
 
Pre neki dan vidim radnike Štrabaga koji kose Pančevački Put sa šlemovima na glavi što je potpuno debilno ali verovatno neće da rizikuju da ih inspekcija kazni iako je rad na terenu, a ovde radnici rade na skeli bez igde ičega na sred Trga Republike jer niko ne sme da dođe kod Matijevića.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535872#p535872:uvu5emal je napisao(la):
zexland » Sub Maj 05, 2018 12:08 am[/url]":uvu5emal]Ljudi na bivsoj zgradi Jugoexporta krov jos nije gotov. Vide se rasute letvice po krovu, a i za kompletiranje celog krova ne treba skela kasnije.
Tačno tako zexland, na krovu se još uvek radi. Evo par današnjih slika:

Pogledajte prilog 1
 
Ja sam se svojevremeno zezao da će ga Matijević nazvati Hotel Šnicla. :D

Elem, jes lepo ispala zgrada. Jedino mi je malo krivo što nema još nekih boja na spratovima nego je sve ova jedna te ista bež. Al dobro to je već stvar ukusa i detaljisanja. I ovako je odlična.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=529782#p529782:3rvxr5yr je napisao(la):
Вожд » Уто Апр 03, 2018 12:25 am[/url]":3rvxr5yr]
Brodarska škola.
file.php

Неко је протумачио реч сиње као сиво. Али сиње море значи тамно плаво. Шалу на страну, али зар није остало ни зрнце маште , па да се схвати да је бар једна оваква фасада могла да буде плава или плаво бела. Плава боја, посебно светло плава и азурно плава се избегава било где од одеће до фасада. За разлику од допуштене дружине црне, црвене, сиве и беле, све остале боје дугиног спектра као да су постале забрањене из неког тешко докучивог разлога.

У случају ове фасаде су можда само желели да избором сивила, а не плаве нпр. буду у складу и не нарушавају сивило суседних здања, уместо да једном ведром бојом подстакну бојење и тих још увек потамнелих фасада у улици.
 
Vrh