Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Баш су се брзо испрљале. Требало би их прати сада да не посиве за неколико година.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483487#p483487:2zasz6sj je napisao(la):
bullwye » Today, 16:26[/url]":2zasz6sj]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483406#p483406:2zasz6sj je napisao(la):
astrodule » Ned Okt 08, 2017 11:53 am[/url]":2zasz6sj]Mesec dana da potraje - puna kapa!


a sta hoces da kazes da je grad kriv? ne nego oni sto svrljaju...a grad nema vremena da cisti svaki dan za nama sto smo takav prljav narod. svuda bacamo smece nista ne cenimo....

Ne znam da li si ironičan (ne vidim navodnike), ali jeste Grad kriv što grafiti u centru grada stoje mesecima pre nego što se uklone.

A Grad će biti i kriv ako se ponovo tu nešto ižvrlja jer ne radi apsolutno ništa da to spreči.
 
Nažalost, nije potrajalo ni dve nedelje, st*** je opet nastavila sa žvrljotinama na zgradi Tanjuga:


Ovakvo uništavanje fasada širom grada je ogroman problem, i gradska vlast bi morala da nađe načina da zaustavi ovaj vandalizam.
 
Video nadzor i ostre kazne.
Danas mogu svakoga da pronadju i procesuiraju.
Samo ostro na bagru.
 
Tих графитера нема више од 50ак, понављају се углавном тагови. Треба само полицији неко да изда налог да их похвата, а онда град, железнице и друга оштећена лица да покрену заједничку тужбу.
 
Ne bih ja izlazio na ovaj balkon:

Pogledajte prilog 1
Vidi se da je pukao na sredini:


Stoji tako godinama, ali me čudi da to nisu ispravili prilikom nedavne rekonstrukcije ove zgrade kod Brankovog mosta.
 
Otelotvorenje čuvenog srpskog stava ''boli me ... , nisam ja nadležan za to''.

Mogu da zamislim lica turista na brodu, a i domaćih pešaka na Brankovom, kad ugledaju sveže ''sređenu'' zgradu u centru grada kojoj balkon samo što se ne odvali...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483949#p483949:3sly8100 je napisao(la):
spatiotecte » Uto Okt 10, 2017 8:27 pm[/url]":3sly8100]Video nadzor i ostre kazne.
Danas mogu svakoga da pronadju i procesuiraju.
Samo ostro na bagru.

To sam vec predlozio nadleznim sluzbama pri ponovnom prijavljivanju ispisanih grafita...

Dakle, ako zele da budu dosledni, onda kamere i ostre kazne, a ako ne zele da se bakcu time, neka bar premazu zidove antigrafit zastitom, pa neka ih brisu cim neko isvrlja zid.

Nazalost, jos uvek cekam odgovor :evil:
 
Nećaš ga ni dočekati. Pravno, grafiter nije oštetio javnu imovinu i "službe" da pokreću nemaju šta. AKo je grafit ispisan na zgradi Tanjuga, Tanjug treba da napiše prijavu policiji. Ukoliko je u pitanju privatna zgrada, onda Skupština stanara.

Opet čekamo državu da bude maćeha i za šta treba i za šta ne treba ...
 
Rešenje je infiltracija. Kao u krimi filmovima, jedan tajni agent se ubaci u ekipu, mesecima je njihov član, ide i žvrlja, pazi da ga ne provale i nađu mu ozvučenje ispod majce. A kad dođe onaj dan za najveće zlodelo, onda lepo celu ekipicu uhite.

Jedino što nema tajnih agenata starih 15 godina. A i ovo sa ozvučenjem je zastarela fora.
 
I onda tajni agent uđe u program zaštite svedoka jer mu grafiteri koji su izbegli kašnjenje ucene glavu

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Rešenje je da se nadležnost nad grafitima vrati i običnoj policiji, a da se na komunalce izvrši pritisak, ne bi li se digli iz fotelja i počeli da rade svoj posao.
I da se pooštre zakoni i sankcije za ispisivanje i uništavanje imovine, što grafitiranje i jeste. Taman još jedan osnov da se nadležnost vrati i običnoj policiji.

Sve u svemu vrlo jednostavno i moguće rešenje, samo što niko od nadležnih neće ni toliko da se iscima.
 
Мало су побркане ствари овде.

Комунална полиција је настала да би одржавала комунални ред и да би се редовна полиција растеретила. Имају сва овлашћења као редовни полицајци што се своје делатности тиче и нема баш никаквих ограничења да пишу пријаве и документују прекршаје.

Било да је јавна и приватна својина, прекршај је прекршај и "надлежни органи" чак и свако од нас може да поднесе Захтев за покретање прекршајног поступка не би ли жврљачи били санкционисани. Наравно, комуналци пре свих нас јер су за то плаћени и имају овлашћења да легитимишу лица.
Ко ће да напише пријаву најмање је битно, највише је битно да се приложе чврсти докази на основу којих могу да буду санкционисана лица.

А колико је друштво цело лицемерно, пронаћи ће се и неки од вас, јесте пример када комуналци склањају са улице оног деду што продаје где не треба. Ни тога нема по градовима наведеним горе, али нема везе дај да сечемо руке графитерима :? :kafa:
 
Jedno od rešenja i da se sprejevi i ostale stvarčice za žvrljanje kupuju uz ličnu kartu. Pa kad se pojavi neka žvrljotina lako može da se utvrdi čime je ispisana i onda lepo da se pozovu svi koji su to kupili na razgovor.
 
...Posle čega bi brojni ulični prodavci zadovoljno trljali ruke.
Isti razlog zbog kojeg ne bi upalilo naglo poskupljenje duvanskih proizvoda.
 
Komunalna policija je uvedena sa pričom da će da bude dopuna običnoj policiji. Nažalost, kao i sve ostalo u Srbistanu, i ta ideja je loše zasađena i prerasla je u to da je obična policija sve to shvatila kao da ona više nije nadležna za takve stvari i da treba isključivo komunalci da brinu o tome. A ovi se večito vade na priču kako od silnog rada ne stižu, a neretko se dešava da i za ostale stvari pokušavaju da prebace nadležnost na običnu policiju. Tako je sa pitanjima komunalnog (ne)reda, uzurpacije javnog zemljišta, parkiranja, švercovanja u prevozu, nelegalne gradnje... obe službe samo isprebacuju nadležnost jedna na drugu i vodaju te po telefonima dok ti se ne smuči život i dok ne odustaneš od prijave.

Menjanje zakona i pravilnika u već urnisanom krivosuđu su samo pomogli svemu tome i došlo se do toga da je uništavanje tuđe imovine postalo nešto normalno i uobičajeno i da se zbog toga godišnje napiše tek 5 (ili kolko već beše?) krivičnih prijava, od kojih nijedna nikad ne dogura do sudije, a kamoli do neke kazne.

Jednomrečju, Beograd je počeo da propada onog dana kada je osnovana Komunalna policija. I to je sva nauka.

Jedno od rešenja i da se sprejevi i ostale stvarčice za žvrljanje kupuju uz ličnu kartu. Pa kad se pojavi neka žvrljotina lako može da se utvrdi čime je ispisana i onda lepo da se pozovu svi koji su to kupili na razgovor.
Često se ovo pominje kao jedno od mogućih rešenja. Ali mislim da je previše komplikovano i da ne bi uopšte bilo efikasno. Prvo, svinjatori bi našli način da izvrdaju i takav sistem, a drugo, nema te ekipe policajaca i inspektora koji bi bili voljni da se svakog dana cimaju zato što je neko sinoć ispisao grafit. Uostalom, ja ne znam nijedan grad koji ima takvu meru. Ako neko zna neki primer neka navede, ali ja nisam dosad čuo za tako nešto.

Lepi,

I divlji ulični prodavci i svinjatori krše zakon. Samo što ljudima veći problem i smetnju predstavljaju svinjatori, jer oni zapravo uništavaju tuđu imovinu. Plus, prodavaca ima na svakom 30. ćošku. A svinjatora i svinjarija imaš na svakoj fasadi po 30 komada.
 
Koliko sam ja bio naivan kada sam pomisio da će uvođenje komunalne policije da reši mnoge probleme. Tada još nisam toliko svestan partijskog uhlebljenja kadrova.

U trenutnoj situaciji mislim da je jedino rešenje antigrafitna farba. Ulaganje u startu jeste malo veće, ali, koliko ja shvatam, posle toga se grafiti speru običnom vodom i ne treba da se raspisuje tender za obnovu fasade ili unajmljuje firma za čišćenje.
 
Koliko sam ja bio naivan kada sam pomisio da će uvođenje komunalne policije da reši mnoge probleme.
Takođe. Isto je bilo i sa nekim drugim stvarima. Onda sam počeo da shvatam da kad god država/institucije kažu ''rešićemo to'' piši propalo u startu i moli se da ne postane još gore nego što je bilo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483993#p483993:2y9x833p je napisao(la):
Bukira » 10 Окт 2017 10:35 pm[/url]":2y9x833p]Ne bih ja izlazio na ovaj balkon:

Pogledajte prilog 1
Vidi se da je pukao na sredini:


Stoji tako godinama, ali me čudi da to nisu ispravili prilikom nedavne rekonstrukcije ove zgrade kod Brankovog mosta.

file.php

Можда је намерно остављено да се не скупља кишница на тераси :laugh: :lool:
 
Evo ko u Hrvatskoj čisti grafiti kada je frka

http://rs.n1info.com/a334147/Svet/Regio ... opovi.html

U hrvatskom gradu Zaprešiću je na zgradi pošte i suda u noći sa subote na nedelju osvanuo grafit "HDZ lopovi".

Upravo tu lokaciju je u nedelju trebalo da poseti HDZ-ov gradonačelnik Zaprešića Željko Turk i ostali zvaničnici kako bi položili vence povodom Dana nezavisnosti.

Tada je naređeno i hitno uklanjanje grafita, za koje je angažirana Javna vatrogasna stanica Grada Zaprešića, umesto komunalnoga poduzeća grada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483949#p483949:kjethy5l je napisao(la):
spatiotecte » Uto Okt 10, 2017 8:27 pm[/url]":kjethy5l]Video nadzor i ostre kazne.
Danas mogu svakoga da pronadju i procesuiraju.
Samo ostro na bagru.

Misliš bag** na bagru! Skoro misaona imenica.
Kada malo bolje razmislim i uzmem u obzir stanje u državi i svi problemi koji su prisutni, ne čudi me što bag** "šara" grad. Šta je to do izraz nezadovoljstva?
Takvima zameram što ne naprave paradu i prošetaju gradom. Uverena sam da bi svi listom završili u CZ za razliku od "dobroćudnih" paradera.
 
sta da pricamo kad grad ne moze svoju kucu da sacuva od grafita a tek ovi kontejneri pored ...☹️
6ac36ad2c07ba2227cc77b3a38be4f3c.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh