Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Zato ce zakon koji se usvaja sledece sedmice natjerati vlasnike da dobro porazmisle prije nego krenu da se glupiraju
Za ove zutilo bi popili kaznu u normalnoj zemlji i morali prefarbati
Kao sto je onaj u knezu seljak sto je isto ovako uradio morao
 
Zivim u centru,odmah do Knez Mihajlove...Pre nekih 15tak godina deo nase terase je pao na ulicu koja je pesacka zona i za mozda nekih par sekundi se spasla neka zena koja je tuda izlazila od frizera.

Posto je zgrada pod zastitom drzave kao spomenik, nije nam cak bilo dozvoljeno da tu stetu na terasi sami saniramo,vec smo morali da sacekamo da renoviraju fasadu cele zgrade sto se desilo mozda godinu dana posle...pretpostavljam da je renoviranje bilo "inspirisano" tim odronom.

Tako da,sve i da smo hteli,nista nismo smeli na svoju ruku da radimo.

To bi bilo dobro da je gradska vlast sto se toga tice azurna,ali zaista ne bih voleo da zgrade dodju u stanje odrona ne bi li se neko tek onda setio da ih renovira i eventualno izbegne nezeljene posledice.
 
A da li vam je ulaz skockan i da li su vrata na ulazu orginalna u kakvom stanju je dvorisna fasada
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=423275#p423275:36kxvhd3 je napisao(la):
direktor » 16 Dec 2016 07:18 pm[/url]":36kxvhd3]Zato ce zakon koji se usvaja sledece sedmice natjerati vlasnike da dobro porazmisle prije nego krenu da se glupiraju
Za ove zutilo bi popili kaznu u normalnoj zemlji i morali prefarbati
Kao sto je onaj u knezu seljak sto je isto ovako uradio morao

Opa! Ajde da vidimo i to cudo :) napokon. Ja i dalje ne mogu da se cudom nacudim onoj reportazi koja doslovno deli prergst pohvala kako je mali Perica nacrtao cica Glisu na zgradi pd zastitom.

Ili je tekst narucen ili je taj koji je pravio ovu mini reportazu potpuni bolid.
 
Postavljanje skela oko ove zgrade u Pop-Lukinoj su počeli tačno pre mesec dana, i još uvek nisu pipnuli fasadu. Zašto sve mora da ide ovako usporeno?

 
Cekaju da padne snijeg a nevalja da se fasada radi kad je temperatura ispod nule
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=423290#p423290:2ydmvl8s je napisao(la):
direktor » Pet Dec 16, 2016 8:52 pm[/url]":2ydmvl8s]A da li vam je ulaz skockan i da li su vrata na ulazu orginalna u kakvom stanju je dvorisna fasada

Vrata su ostala originalna skroz, kombinacija drveta i gvozdja pa su teska,ulaz je skoro krecen, ali je dvorisna fasada ostala nerenovirana, sto je bas bezveze jer bas ta unutrasnja fasada gleda ka drugoj ulici u kojoj bas u tom delu nema zgrada pa onda to jos vise dolazi do izrazaja. :(
 
Pa organizuj te se skupite pare pa sredite unutrasnju fasadu ona sigurno nema ukrase i ornamente itd
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=423281#p423281:1yxxzqb4 je napisao(la):
MarcBg » 16 Dec 2016 07:34 pm[/url]":1yxxzqb4]I za
Posto je zgrada pod zastitom drzave kao spomenik, nije nam cak bilo dozvoljeno da tu stetu na terasi sami saniramo,vec smo morali da sacekamo da renoviraju fasadu cele zgrade sto se desilo mozda godinu dana posle...pretpostavljam da je renoviranje bilo "inspirisano" tim odronom.

Pa vidiš, neće baš biti da vam je nemoguće da sami sanirate fasadu na spomeniku kulture, već je otežano, zato što i najmanja sanacija zahteva uslove, projekte i odobrenja od organa nadležnih za spomeničku zaštitu, a to je možda preveliki zalogaj za prosečne beogradske stanare.

I zato se dešava da država čeka da se fasada na spomeniku kulture kompletno raspadne, da bi se onda obnova obnavila kompletno o trošku države, bez učešća stanara. Verovatno su potrebna neka srednja, racionalna rešenja. Na primer, jednom izdati uslovi za fasadu spomenika kulture trebalo bi da trajno važe, ili makar do donošenja novih na inicijativu samih organa zaštite, a ne da ako stanari 5-10 godina posle temeljne obnove požele da samo prekreče fasadu, da moraju da se ispočetka obraćaju za uslove za istu stvar, i da prolaze kroz pravnu golgotu...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=423406#p423406:p7d5n9jm je napisao(la):
direktor » Sub Dec 17, 2016 11:28 am[/url]":p7d5n9jm]Pa organizuj te se skupite pare pa sredite unutrasnju fasadu ona sigurno nema ukrase i ornamente itd

Nema ukrase i ornamente...ali i to je tesko :( zgrada ima samo 6 stanova,sto bi otezavalo podelu svih troskova za dvorisnu fasadu....Jer, svaki sprat je stan, dakle 3 stana na jednoj strani ka ulici,3 na drugoj,na medjuspratu ka dvoristu...od toga je pola stanova penzionerska,a oni osim osnovnih i neophodnih troskova ne zele da daju ni za sta. :( Ostali uglavnom izdaju stanove firmama,pa ih boli dupe za sredjivanje neke tamo dvorisne fasade :(

Nisam upucen u njega, ali mozda se ovim novim zakonom nesto promeni na bolje.
 
Ti sto iznajmljuju se prijave poreskoj upravi da plate porez na prihod od iznajmljivanja
Sto se tice penzjonera vjerujem da im je problem da plate
Postoji tu vise rijesenja da li imaju neke naslednike da pomognu jedna opcija druga da iznajme taj stan treca opcija da prodaju itd .
Otplata na nekih 60 rata mjesecnih itd itd Bitno da vasa fasada ne ugtozava nikoga
 
Danas sam prolazio Karadjordjevom ulicom izmedju 14 i 15h.

Ono sto mi je bilo vrlo cudno je to sto na skelama u to vreme nije bilo ni jednog radnika, a ispod se nazire da fasade nisu odmakle mnogo dalje od samog pocetka, koji je, ako se ne varam, bio 01.septembar.

Varaju li me oci? I zasto radnika nema, a skele stoje tu konstantno...zeli li neko da zaradi na duzem iznajmljivanju skela ili sta?
 
Možda ih nema zbog niske temperature, nisu očekivali zimu u decembru.
 
Na ćošku Narodnog pozorišta koje gleda na Vasinu u delu prema Francuskoj je trakama ograđen deo i piše pazi pada fasada. A mi pravimo muzičku fontanu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=424268#p424268:2hvz2e2z je napisao(la):
MarcBg » 21 Dec 2016 06:59 pm[/url]":2hvz2e2z]Danas sam prolazio Karadjordjevom ulicom izmedju 14 i 15h.
Ono sto mi je bilo vrlo cudno je to sto na skelama u to vreme nije bilo ni jednog radnika, a ispod se nazire da fasade nisu odmakle mnogo dalje od samog pocetka, koji je, ako se ne varam, bio 01.septembar.

Ponesto se ipak radi. Na najvecoj zgradi na uglu (Karadjordjeva 49) fasada u dvoristu je bila obijena skroz do cigle i vec je ponovo omalterisana. Na ulicnim fasadama za sada su istemovali kanale u koje su polozeni kablovi za dekorativnu rasvetu.
Manje zgrade u Karadjordjevoj su takodje vec iznova omalterisane. Razvlaci se "samo" onaj najzahtevniji deo, rekonstrukcija glavnih fasada koje sadrze ornamente.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=424398#p424398:2prtivox je napisao(la):
stanislaw » Čet Dec 22, 2016 3:00 pm[/url]":2prtivox]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=424268#p424268:2prtivox je napisao(la):
MarcBg » 21 Dec 2016 06:59 pm[/url]":2prtivox]Danas sam prolazio Karadjordjevom ulicom izmedju 14 i 15h.
Ono sto mi je bilo vrlo cudno je to sto na skelama u to vreme nije bilo ni jednog radnika, a ispod se nazire da fasade nisu odmakle mnogo dalje od samog pocetka, koji je, ako se ne varam, bio 01.septembar.

Ponesto se ipak radi. Na najvecoj zgradi na uglu (Karadjordjeva 49) fasada u dvoristu je bila obijena skroz do cigle i vec je ponovo omalterisana. Na ulicnim fasadama za sada su istemovali kanale u koje su polozeni kablovi za dekorativnu rasvetu.
Manje zgrade u Karadjordjevoj su takodje vec iznova omalterisane. Razvlaci se "samo" onaj najzahtevniji deo, rekonstrukcija glavnih fasada koje sadrze ornamente.

Jasno, ali 4 meseca se samo to radi...od 1.septembra. :-(

To me podseca na rekonstrukciju pesacke zone kod Pevca...Otvaranje je bilo najavljeno za "do Nove Godine"(2016), a zona se otvorila tek u aprilu...onolicko parce :p
 
Plus Stanislave na detaljnim informacijama. Znači odradili su te neke grube radove,
one "fine" radove na fasadnoj plastici još uvek nisu započeli. Dobro, mora se nešto otvoriti i pred
izbore.
 
20161207_145959.jpg


20161207_150022.jpg


n pazarska
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=424699#p424699:3rlrdhmz je napisao(la):
direktor » Sub Dec 24, 2016 2:43 am[/url]":3rlrdhmz]
20161216_152013.jpg


kod crvenog pjetla

To je ono o cemu pricam...obnovili pesacku zonu, a osavili fasade sa grafitima koji, cini mi se, su tu namerno, samo da prekriju oronulost istih.
 
Vrh