Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Ne zaboravi i hotel "Bristol" preko puta koji ce sigurno u nekom momantu morati da "vrate iz mrtvih"
 
Neće se Vožde tu raditi fasada, investitor je kao fol stavio skele u jednom delu, u suštini
odradiće nadogradnju, s tim ako išta nadogradnja neće štrčati jer će samo popuniti prostor na mansardi.
 
A ima li dozvolu za nadogradnju i kako su se komsije slozile oko toga i imate li osjecaj da su ponovo pocele masovne nadogradnje onog sto nije nadogradjeno 90 tih godina
 
Мислим да се не ради о надоградњи, већ о постављању изолације и сређивању фасаде, а како, то се види на фотки.. И изгледа као а стоји тако прилично дуго.
 
Direktore, koliko vidim istakao je neku tablu, možda ima, ne mogu da tvrdim. Inače, radi se o dugačkoj zgradi u Otona Župančiča blok 8a.

Cela zgrada ima oko 7,8 ulaza, i u svim ostalim delovima su već nadogradili, tj. hajde da kažemo modifikovali mansardu i
pretvorili je u stanove.

Da li su se stanari složili sa time ne znam stvarno, više ulaza više skupština stanara, negde sam primetio zamenjena ulazna vrata,
i okrečen ulaz itd. Možda je i deo otišao na sređivanje pojedinačnih ulaza.

Srećom pa se ovde ne dodaje još jedan sprat tako da sa spoljašnje strane se i ne može primetiti.

@Vožde, nadogradnja, preuređenje tavanskih prostorija je, 100% proverena informacija. :kk:
A skele stoje već godinu dana, po meni samo kao fol, jer sumnjam da će raditi fasadu, koriste ih samo
dok paralelno teku radovi na poslednjem spratu.
 
Nove fasade na rekonstrukciji, pored one zgrade čija bočna strana služi kao bilbord u Pop Lukinoj, još jedna
zgrada u istoj ulici je dobila skele.


15107347_1139839282802787_3844565801228195918_n.jpg



15094494_1139839456136103_5881495604956674556_n.jpg



Potrudio se i slikao Kalenić sa SSC-a
 
Sta se desava u ovom gradu? Ovoliko fasada u radovima od jednom ne pamtim da sam ikada video u Beogradu.
Kad su stigli da urade projekte za sve te fasade.
 
Изборна олимпијада :D

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418648#p418648:gcsq6pys je napisao(la):
kkorisnikk » 23 Нов 2016 09:19 pm[/url]":gcsq6pys] Inače, radi se o dugačkoj zgradi u Otona Župančiča blok 8a.
Или позната под надимком "кинески зид"
 
Hehe, izborna olimpijada. :D

E Gago, kineski zid je u stvari ona dugačka zgrada preko puta ulice Džona Kenedija,
ova zgrada je među starijim paviljoncima poznata kao bela zgrada.

Ja sam mlađi pa mi nije odmah bilo jasno zašto su je tako zvali, u stvari kako mi je rečeno
bela boja je dominirala na određenim delovima te zgrade. I otuda naziv. Davno je to bilo, bela je posivela
kako to obično biva.

Inače ispred jednog od ulaza je i snimana scena Boljeg Života kada drug Jataganac kolima dopraća drugaricu Koviljku Koku. :D
 
Uz tu bi valjalo pod hitno srediti i one 2 bocne na samom uglu, koje najvise bodu oci, sto ruiniranom fasadom, sto brojem grafita po njima!!!
 
sta (treba da) znaci:
``Odrzavanje u krugu infrastrukturnih objekata`` ? :?
 
Zna li neko da li se sređuje i ova, po meni najvažnija fasada u Pop Lukinoj?
Untitled.png
 
Za sad ne jedino ako se stanari dogovore to bi mogao da ubrza zakon o stanovanju
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=419195#p419195:1el4rh1z je napisao(la):
And7rey » Sub Nov 26, 2016 11:28 am[/url]":1el4rh1z]Zna li neko da li se sređuje i ova, po meni najvažnija fasada u Pop Lukinoj?
Baš sam je slikao pre neki dan. Vidi se da je lepa zgrada, šteta što su dopustili da ovoliko propadne:

 
Ovo se jednostavno uređuje. Zonira se grad. U ukupnu cenu održavanja zgrade se ukalkulišu troškovi održavanja fasade i naplate kroz komunalne troškove mesečnim iznosima (infostan). Nije ništa nelogično da se cena stanovanja u centru rezlikuje od cene stanovanja na periferiji. To znaju oni koji plaćaju kirije. Ko je platežno sposoban da plaća cenu stanovanja u centru on će to platiti ili potražiti lokaciju koja mu više odgovara.

Zvuči logično i razumno?
 
Vrh