Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Ја сам аутор слика, само лакше ће бити пописати адресе зграда које немају графите, јер таквих је пар. И те су без графита јер је инвеститор ( вероватно бесправне ) надоградње финансирао фасаду. Једино да јавим да је Котеж у каналу...али зар има неко да то не зна? :(
Ако је међу станарима ок да ли ће да се исцртавају, ограђују, дограђују... држава исто нема против, ни ја нећу дрмати тај систем. Можда пријавим ствари које су више опште од претходних као што су фекалије свуда, саобраћајна лоша повезаност, одсуство послова, али када буде имало изгледа на успех.

Не знам да ли због не поверења у систем, али још никада ништа нисам пријавио. Ствари на које могу да утичем непосредно лично и решавам. У суштини знам да грешим... али за мене је напредак и што делим информације, идеје са вама, стварам општу слику стања...
 
Komunalna inspekcija izlazi na teren samo po prijavama građana, tako da dok im ne prijaviš nema ni najmanje šanse da će problem biti rešen.
 
Ако то не учини 15000 житеља, нећу ни ја са стране. Станарима то не изгледа као проблем, или се суочавају са озбиљнијим? МЗаједница, амбуланта...немају државни радници обавезу да пријаве, код њих су највећи графити, па скела је стојала када се радио један графит на три нивоа, на згради уз пијацу! Не знам, на ветрењаче још не јуришам, можда се и то промени...
 
To ti je "obeležena teritorija", kao kad pas vrši nuždu po nekom drvetu i time obeležava teritoriju, tako i ovi šaraju kvartove.

Možete vi da se mlatite sa birokratijom 2-3 meseca i na kraju to prekrečite, ali posle 2-3 dana će biti opet ižvrljano.

Kod mene u kraju ima mesna zajednica i Maxi. Oni jedini redovno kreče zidove, ovi drugi redovno šaraju i to stalno ide u krug. Ta 2 "objekta" se bore, ostali su odavno digli ruke... i ti drugi objekti stoje išarani i niko ih više ni ne dira. ova dva čim se zabele, odma dođe neko da ih upropasti.

Cap - beo zid, cap - dajte piva i droge... Cap - beo zid, cap - dajte piva i droge...


A da ne pričamo što je bukvalno ceo grad išaran/tagovan od strane par likova - DJOX, IMSO, STU... ti debili šaraju i fasade i bandere i vagone...

Kad krene država da hapsi, onda će i šaranja biti manje, do tad možemo samo da konstatujemo "džaba ste krečili"

Ako već pišete peticije, više efekta će biti ako se prijavi neka rupa ili ukraden šaht... grafiti su borba sa vetrenjačama
 
Ја ћу пре да узмем учешће у обнови исте, него у борби са државом. Разор, слично размишљамо, али ја остављам простор и за такву активност. Само тек по промени свести и разбијању оваквог система и државног и вредности. За тебе плус због тријаже, треба одредити важност борбе, приоритете.
 
Ah, u Srbiji je uvek sve nesto naopacke. Ja u prinicpu podrzavam ulicne grafite koji su pravljeni od individualnih umetnika koji imaju svoj licni potpis, tehniku, to je deo street art kulture koju svaka imetropola ima, tako se neguje buntovnicki zivot grada, itd. pa cak i kada su u zoni ilegalnog (ili bas tada). Sivi i zapusteni blokovi N. Beograda placu za jos vise ovakvih poduhvata, barem se vidi da tu zive neki ljudi sa nekim idealima, a ne zombiji.

E sad, ove grafite (ili murale) koje je postavio borcanac su totalno van tog konteksta, oni ne pokazuju nikakvo pravo buntovnistvo protiv struktura vlasti itd, oni su ta vlast! Da je moja zgrada ja bih se plasio da krenem da krecim sam, jer bi me lako neka banda premlatila zbog toga . Nema tu nikakve plemenitosti, samo teror.
 
Не ти, тешко да би и полиција прошла боље. Сличне графите имаш и у Борчи. Само је насеље далеко веће па немају толику густину, учесталост. Партизанове у кругу од пар стотина метара од окретнице аутобуса 95,96 даноноћно чува "екипа" а неки су покривени и видео надзором. Сад у Борчи је јако дуга традиција осликавања зидова па већ деценијама има и правих мурала, уметничких израза и неке врсте панкерског бунта радничке омладине.
На жалост због различите припадности по квартовима супарнички се графити често фарбом уништавају, жврљају па је слика негде далеко гора него Котеж.
 
cam00097.jpg

деспота Стефана - као да ће мусави зидови да те угуше када се сруче одозго
 
Da iskoristim priliku i pohvalim servis GRAĐANIN INSPEKTOR pri opštini Novi Beograd, prijavio sam pre nekoliko nedelja grafite na fasadi nekada bioskopa Jugoslavija, a sada malog pozorišta Duško Radović kod starog merkatora.

Svako ko je prolazio pored zna da je pre godinu i više cela ta zgrada lepo renovirana, i zajedno sa rekonstrukcijom hotela Putnik a sada Tulip in čini lepu celinu.

Međutim ološ je grafitima u međuvremenu naružio fasadu.

Juče dobih poziv iz opštine Novi Beograd da je fasada očišćena, i malopre prođoh čisto da se uverim, kada ono stvarno sve su očistili.

Nisam fotografisao zato što je pao mrak, prvom sledećom prilikom stavljam fotku starog i novog stanja.

Edit.

Nađoh svoju fotku da vidite kako je to izgledalo do čišćenja.

Sutra bacam fotku očišćene fasade. :gobb: :vops:

30ljkoz.jpg
 
Ugao Karadjordjeve i Zagrebacke,preko puta parka gde je i dolazni peron autobuske stanice...
 
Vratia se Šime... :mrgreen:

"Delta holding je u poslednjih 10 godina ostvario 1,5 milijardi evra prihoda od prodaje kompanija u svom posedu, a imala je u tom periodu prihod od 500 miliona evra od izvoza", rekao je on i pozvao sve privrednike da zapošljavaju mlade i otvaraju nova radna mesta.

Kompanija planira i izgradnju distributivnog centra u Staroj Pazovi, kao i rekonstrukciju Male kule u okviru bivšeg Geneks kompleksa na Novom Beogradu u koji će biti uloženo 5,3 miliona evra.
 
Sve pohvale za Hotel Jump in čije se otvaranje uskoro očekuje, fasada odlično izgleda a dekorativno osvetljenje noću daje potpuno drugačiju dimenziju celom tom kraju u Karađorđevoj ulici.

Sa sređivanjem susedne zgrade, gde će ako sam dobro razumeo biti neki privatan fakultet ceo užitak će biti još bolji.

Još kada bi sredili i ovaj red zgrada...

capture.png



Nego, da li neko zna da li je možda ovde nekada bila neka zgrada, možda je srušena za vreme II svetskog rata, ili ne?

123.png


Edit odrađen, hvala Gagi na ispravci.
 
Bivis":9w5hsld4 je napisao(la):
Sve pohvale za Hotel Tulip in čije se otvaranje uskoro očekuje, fasada odlično izgleda a dekorativno osvetljenje noću daje potpuno drugačiju dimenziju celom tom kraju u Karađorđevoj ulici.
Бивис, извини али написао си реченицу тако као да је хотел Тулип ин у Карађорђевој улици. У Карађорђевој улици је хотел Џамп ин, а хотел Тулип ин је у Новом Београду, бивши хотел Путник код биоскопа Југославија. Уствари тачније се зове хотел Тулип ин Путник.
 
:oops:

Gago hvala ti na ispravci, Tulip in mi je u glavi zato što već duže vreme pokušavam da ih nateram da skinu grafite sa svojih zidova.

Najverovatnije ću ih prijaviti komunalnoj inspekciji, kada nisu hteli milom onda će silom :D
 
Kako bih ove sto pisu po fasadama doveo u red!!!!
Al Moravac bi onda ostao bez posla ;-) :-D

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Vrh