Šta je novo?

Стајалишта

Ako ste se pitali zbog čega se u poslednje vreme slabo menjaju polupane table po stajalištima, odgovor je naravno-javna nabavka u toku.
Поштовани, Захваљујемо на достављеној информацији, у наредном периоду након реализације текуће набавке резервних елемента – табли за стајалишне ознаке, предметно оштећене на наведеном стајалишту ЈЛПП биће отклоњено

Nije za ove naše glavudže u upravi grada, ništa drugo osim onih najprostijih tabli, što veći fenseraj, to veće nebuloze. Jel moguće da i za obične table, mora da se angažuje neko treće lice, nije mogao nikako recimo BG put da pravi table.

Pritom, već su pre godinu-dve pravili nabavku za izradu redova vožnje, kad sam ih pitao što su redovi na okretnicama stari od letnjeg reda vožnje, oni lepo meni, trenutno traje izbor firme koja će izraditi nove table.
 
IMG_20220612_103109.jpg

Stajalište Bele vode za 55
 
@astrodule

Da li znaš kome treba da se obratim u sledećeg problema? Na stajalištu kod mene u kraju, sa jedne strane je stub sa linijama gradskog prevoza, a sa druge strane saobraćajni znak. I jedan i drugi stub su nakrivljeni, pa mi nije najjasnije kome treba da se piše. Stub sa saobraćajnim znakom je uz to i klimav i mogao bi vrlo lako da padne, jer je samo poboden u rupu u zemlji, bez ikakvog betoniranja. Fotografije postavljam kasnije.
 
https://www.novosti.rs/c/beograd/ve...eno-ponasanje-pojedinih-zitelja-rubne-opstine

С жалошћу могу да констатујем да живимо у паклу у ком ова полудивља, изопачена, наказна, нељудска створења никад неће бити кажњена за разуларене грозоте које чине.

Једина утеха у свему томе јесте што макар на ужем градском подручју Алма Кватро редовно одржава своја стајалишта.
 
Koliko sam primetio tokom godina, ovakve stvari uglavnom rade ili pijandure ili klinci u čoporima, da se dokažu i pokažu sebi i drugima.
Skoro sam na netu video neki snimak sa kamere iz inostranstva gde se vidi grupica od par tinejdžera i dvojica koji šutiraju kantu u želji da ispadnu opaki pred drugim muškarcima i pred devojčicam koje su tu sa njima. Pa šutnu kantu i izvrnu nogu u procesu. 😄 Reko ovo kao da gledam naše huligančiće u Srbiji. Ali vidi se da je druga zemlja. Ali isti šablon.
 
Interesantna stvar, dodali su fizički stajališta u oba smera... Između stanica Novo Naselje i Put za Kaluđericu u jednom i obrnuto u drugom smeru.
Papirološki ne, nema ni na sekretarijatu ni na busevi.com.
Na validatorima postoje stajališta i vozač kako kaže, staje tu.
Zove se Ilije Gašanina, koliko mi se čini.
Staju linije 302,303,304,305,306,307,309,311.

Izgleda jer su stanice predaleko, sa čim se slažem. Ono sa čim se ne slažem je da su na samom putu. I ovako teško opterećeno Smederevskom putu sa po jednom takom po smeru.
 
Interesantna stvar, dodali su fizički stajališta u oba smera... Između stanica Novo Naselje i Put za Kaluđericu u jednom i obrnuto u drugom smeru.
Papirološki ne, nema ni na sekretarijatu ni na busevi.com.
Na validatorima postoje stajališta i vozač kako kaže, staje tu.
Busevi.com je nekada bio vrlo ažuran sajt sa preciznim informacijama vezanim za izmene u javnom prevozu, ali već duže vreme nisu tako sjajni kao nekada. Dosta kasne sa informacijama, neke ni ne objave, neke su dosta netačne, a red vožnje za lokalne linije u prigradskim opštinama više nije dostupan. Sve u svemu, nije baš najbolji vid informisanja. Što se tog novouspostavljenog stajališta tiče, istina je da nigde nije bilo obaveštenja o tome, čak ni na sajtu DJP. Zna se da je potez 300 poslednja rupa na svirali pa ni ne čudi da se ništa ne zna.
 
Busevi.com je nekada bio vrlo ažuran sajt sa preciznim informacijama vezanim za izmene u javnom prevozu, ali već duže vreme nisu tako sjajni kao nekada. Dosta kasne sa informacijama, neke ni ne objave, neke su dosta netačne, a red vožnje za lokalne linije u prigradskim opštinama više nije dostupan. Sve u svemu, nije baš najbolji vid informisanja. Što se tog novouspostavljenog stajališta tiče, istina je da nigde nije bilo obaveštenja o tome, čak ni na sajtu DJP. Zna se da je potez 300 poslednja rupa na svirali pa ni ne čudi da se ništa ne zna.
Ајде за бусеве али чак и на сајту секретаријата за јавни превоз некад су унете погрешне информације, посебно када је ред вожње у питању на потезу 300
 
На сајту ГСП-а је унето стајалиште
 
Interesantna stvar, dodali su fizički stajališta u oba smera... Između stanica Novo Naselje i Put za Kaluđericu u jednom i obrnuto u drugom smeru.
Papirološki ne, nema ni na sekretarijatu ni na busevi.com.
Na validatorima postoje stajališta i vozač kako kaže, staje tu.
Zove se Ilije Gašanina, koliko mi se čini.
Staju linije 302,303,304,305,306,307,309,311.

Izgleda jer su stanice predaleko, sa čim se slažem. Ono sa čim se ne slažem je da su na samom putu. I ovako teško opterećeno Smederevskom putu sa po jednom takom po smeru.
Pogledao sam na mapi i postoji jedino ulica Ilije Guteše.
 
Da li neko zna šta raditi u narednom slučaju:
Naime, pre dve i po godine na stajalištu "Miloja Đaka" za liniju 34 u smeru ka Pere Velimirovića je počela da se gradi zgrada i graditelji su tada sklonili stajališni stub, koji je bio jedina oznaka da tu uopšte postoji bilo kakvo stajalište jgp-a, koji niko nikada nije vratio. I posle više mejlova sa obećanjima sekretarijata za javni prevoz da će isti biti zamenjen ništa se ne dešava. Umesto toga pre nekih godinu dana na lokaciji preko puta stajališta u smeru grada se pojavila na banderi oznaka privremenog stajališta kao što to postavlja sekretarijat kada su stajališta privremeno pomerena. Posle nekih mesec dana neko od vozača je skinuo tu tablu sa odgovorom da tu nije stajalište i oni nisu dobili nikakav dopis da je stajalište pomereno. Sekretarijat i dalje obećava postavljanje stuba, ali nikako da se to i obistini. Ljudi sada više ni ne znaju gde da čekaju prevoz, jer neko od vozača stane na "donjoj" stanici, a neko na mestu redovnog koje najavljuje validator u vozilu. Uglavnom dolazi do toga da ljudi čekaju na raskrsnici koja je na pola puta između te dve lokacije i onda kada utvrde gde će vozač da stane, onda potrče ka tom stajalištu. Da li je moguće da je sekretarijat toliko neodgovoran da za dve godine ne može da postavi jedan jedini stub i da jasno definiše gde je stajalište, pitam se samo da li bi ista situacija bila da je u pitanju bgd na vodi...
U prilogu dostavljam tačne lokacije kako bi se jasnije videla problematika.

MĐ_1.png

--Mesto redovnog stajališta koje najavljuje validator

MĐ_2.png

--Mesto gde se nalazila tabla sa privremenom oznakom stajališta

MĐ_3.png

--Lokacija oba pomenuta stajališta.

PS: Redovno stajalište se nalazi tačno na izlazu iz garaže, odnosno ulasku u dvorište nove zgrade koja je tu sagrađena.
 
Moj ti je predlog da se obratiš Beokomu putem twittera, da im izložiš čitav problem i napomeneš da je pozicija stajališta u smeru ka Baje Pivljanina, ona koju je propisao SJP, neuslovna, imajući u vidu novonastale okolnosti na terenu, i da tražiš relokaciju stajališta na bezbednije mesto, kao trajno rešenje, čime bi automatski prestala i potreba za pruivremenim stajalištem. Naravno, sve to bi bilo dobro da potkrepiš fotografijama sa terena, umesto Google street view, koji ima stanje od pre nekoliko godina.​
 
Moj ti je predlog da se obratiš Beokomu putem twittera, da im izložiš čitav problem i napomeneš da je pozicija stajališta u smeru ka Baje Pivljanina, ona koju je propisao SJP, neuslovna, imajući u vidu novonastale okolnosti na terenu, i da tražiš relokaciju stajališta na bezbednije mesto, kao trajno rešenje, čime bi automatski prestala i potreba za pruivremenim stajalištem. Naravno, sve to bi bilo dobro da potkrepiš fotografijama sa terena, umesto Google street view, koji ima stanje od pre nekoliko godina.​
Hvala na predlogu, moraću i to da pokušam :)
 
Vrh