Šta je novo?

Стајалишта

Све станице су обележене осим Стојана Јанковића ка Видиковцу.
 
Нова стајалишта 303 кроз Врчин и једно у Заклопачи су тек скоро добили своје кодове, да може да се провери кад долази аутобус, а налепнице су остале ове старе, само број 303. Линија је иначе продужена пре скоро две године.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
To je to planiranje azurnost i priprema vidi se na svakom koraku
 
Научници из градске управе би могли мало да се позабаве коловозом и сливницима у зонама стајалишта ЈГП, данас у ме четири мајмуна под пуним гасом окупала на трамвајском стајалишту у Београдској код Правног.
 
stajalište kod arhitektonskog takođe, napravi se baruština u onom ulegnutom asfaltu, naiđe neki moron i okupa sve ispod stajališta
 
Они који доносе одлуке о тим стварима немају никакве везе са реалношћу, путују колима на посао и паркирају се на улаз у зграду. Због тога и не доживљавају муке обичних грађана, али најјадније је када успеју да нас убеде да су све будалаштине које избаце за наше добро.
И дан данас нису ускладили висину стајалишта већ и даље буџе било какве ивичњаке, унаказују табле прелепљивањем обавештења и додатним налепницама о новим линијама итд. Комплетан аатеризам.


Са друге стране, пренећу још које искуство из Загреба, дакле градски превоз организован (не бих упоређивао много са ГСП-ом, јер је наш ГСП најгори превоз којим сам се икада возио), стајалишта висински усклађена са возилима и пристојније изгледају. У сваком случају много пристојније него код нас.

2e58fa5d10931f1ed5719481aeb220fc.jpg


0fe98e01c3171869bf038147495674ab.jpg
 
Dobili su vidim nove ograde sa staklom kandelabr vristi koliko mu tu nije mjesto mape prevoza nema
Oko sina ok sredjeno
 
Мислим да су те стаклене оградице увели пре неколико година, гледао сам баш један видео стар 6 година и виђао сам такве ;)
Имају мапе :) нисам обраћао пажњу да ли на свим стајалиштима постоје, али на оба стајалишта са фотографија имају, на првој слици се јасно види, док је на другој рефлексија па се не примећује ;)
 
Dobro, po cemu je to gradski prevoz toliko bolji nego nas? Sem naravno po kulturi naroda i cistoci prevoza. Ostao si malo nedorecen iskreno...
Cesto putujem poslovno u Zagreb i stvarno ja barem nisam stekao utisak da su naucna fantastika za nas...pogotovo ako uporedjujemo velicinu dva grada
 
Danas gledao majstore dok isprobavaju displeje na stajalištu na Terazijama, deluju odlično, dovoljno su veliki i svetli, touch screen je dobro odrađen, u normalnom režimu displej prikazuje slike grada, dok kada se približite i tapnete "Početna" vodi vas na početni ekran gde postoje razne aplikacije: Vremenska prognoza, Mapa grada, Dešavanja...
 
Kako je lose pozicionirano stajaliste u Bulevaru Oslobodjenja neposredno pred Slaviju ( br stajalista 147). Uglavljeno izmedju dva stabla, postavljena nadstresnica sa klupom pojede prostor, jednostavno kada izlazite iz autobusa ili tramvaja udarate pravo na ljude koji nemaju gde da se sklone ili udarate pravo na drvo koje je mozda metar od ivice trotoara. Ipak najveci je problem sa duplim tramvajima, ako ste u prikolici pravo izlazite na parkirane automobile ili drvece.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=496291#p496291:1i4cvpyf je napisao(la):
Zezeljko » 27 Nov 2017, 20:54[/url]":1i4cvpyf]Danas gledao majstore dok isprobavaju displeje na stajalištu na Terazijama, deluju odlično, dovoljno su veliki i svetli, touch screen je dobro odrađen, u normalnom režimu displej prikazuje slike grada, dok kada se približite i tapnete "Početna" vodi vas na početni ekran gde postoje razne aplikacije: Vremenska prognoza, Mapa grada, Dešavanja...
Ja sam lepo rekao da je ideja sa touch-displejima već jednom propala negde 2003-04.
 
Имате овде на неких 25:05 кратак снимак нових дисплеја, колико видим неће се на њима приказивати када долазе возила.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=rn8RGA_13Cc[/youtube]
 
Pisalo je ranije da će se na tim displejima i to prikazivati, evo citata vesti:

Nova crna konstrukcija se na prvi pogled ne razlikuje mnogo od stare - i ona ima klupu, bočni reklamni i središnji stakleni deo. No, tek kada su prišli bliže prolaznici su mogli da uoče novine - stajalište je više, a natpis koji obaveštava putnike koje linije tu staju i na koji broj možete proveriti za koliko stanica dolaze, nalazi se na zidu stajališta, u ravni pogleda, a ne na vrhu.
Cela vest: http://www.blic.rs/vesti/beograd/nove-s ... ke/q83f1nz

Svakako je bolje da displej za informisanje putnika o dolasku vozila bude izdignut, mada je glupo da to bude kao što su do sada radili, već kao u većini gradova negde van da mogu svi da vide. Inače, koliko sam video na Slaviji u bulevaru oslobodjenja su postavili treći tip tih displeja, ima drugačije kućište. Nekako mi se najviše dopalo kako su uklopljeni u Vojvode Stepe, samo da imaju crni ram bili bi super. Oni stari su bili previše nagnuti na dole.
 
A sta fali tac skrinovima dzontra nece to gsp odrzavati
20171128_165857.jpg

Evo displeja novog u ruzveltovoj steta sto se neradi unifikacija i steta sto nisu kod v stepe
Sto se tice novih ekrana uvjek se na njih moze dodavati novi sadrzaj
 
Veličina je odgovarajuća :mrgreen:
U prethodnoj "iteraciji" su bili izgrebani, kompjuteru je često padao sistem, i onda se lepo videlo podizanje Windows-a XP.
A što se ovih displeja tiče, ok su. Jedino što ne rade :D
 
Nije mi jasno, zašto te displeje za najavu stajališta naknadno ugrađuju, zar nije logičnije da displej bude unutar osnove nadstrešnice, a da spolja vidimo samo ekran, kao što su uradili sa tablama koje sadrže naziv stanice i linije koje staju, ovako displej užasno iskače a iza njega kao projektovano mesto da se "ubaci".
 
Pretpostavljam jer stajalista (nadstresnice) nisu vlasnistvo Grada i/ili DJP-a, nego Alma Quattro, pa nemaju dozvole za takve radove.
 
Jako mi je zanimljivo stajalište Topčiderska okretnica (tramvaj 3). Nisam nikad otišla do tamo, ali sam na mapi/street view-u videla da šine prolaze kroz "šumu" i da su skroz obrasle travom - ima li neka priča iza toga ili su to tu stavili tek onako?
Da li postoje slična interesantna stajališta?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=497331#p497331:1icmckit je napisao(la):
guppy » November 30th, 2017, 7:30 pm[/url]":1icmckit]Jako mi je zanimljivo stajalište Topčiderska okretnica (tramvaj 3). Nisam nikad otišla do tamo, ali sam na mapi/street view-u videla da šine prolaze kroz "šumu" i da su skroz obrasle travom - ima li neka priča iza toga ili su to tu stavili tek onako?
Da li postoje slična interesantna stajališta?
Da , ima jedna jako interesantna priča zašto su okretnicu baš tu stavili. A ona je da je to bio kraj "civilizacije" u ono vreme , što se tiče tog kraja.
 
e ... a tu su nekada bila i dobra crevca na žaru.... i di ceš dalje .... nego posle nazad u grad.... :lol:
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ZDDJxHyE1P8[/youtube]
 
Vrh